TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIErmenek Otelleri
2 Ermenek Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Ermenek Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Ermenek Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Ermenek Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Ermenek Otelleri ve en uygun Ermenek otel fiyatları, Ermenek hakkında genel bilgiler...

Ermenek Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

9.7
A. ÇOLAK | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 01-02-2021/02-02-2021
Müşteri hizmetleri ve oda içi rahatlik
8.0
b. c. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 17-05-2020/19-05-2020
Konum olarak ulaşımı çok rahat odalar tertemiz ve personeller güleryüzlü, bu kısa tatilimizde bizi çok güzel ağırladılar.
10
S. Şengül | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 17-03-2021/18-03-2021
Konum ve temizlik çok başarılı, odalar güzel yemekler lezzetli beğendik.
10
Z. S. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 05-09-2020/06-09-2020
Hizmet ve personel karşılaması yeterliydi. Güzeldi memnun kaldım personel hizmeti iyiydi.
10
H. A. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 30-09-2020/02-10-2020
Serpme kahvaltısında her şey el yapımı ve çok lezzetliydi. Aile işletmesi olan ve çok güzel bir manzaraya sahip. Odamız konforluydu.
9.7
H. E. ÇALİŞKAN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 29-01-2021/01-02-2021
Otelin konumu çok güzel. Personeller çok ilgili odalarda güzel. Yemekler lezzetli.
8.0
a. ç. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 12-06-2020/14-06-2020
Temiz ve düzenli bir otel, fiyat performans olarak memnun kaldım, personeller çözüm odaklı ve güleryüzlü, tüm çalışanlara teşekkür ederim bir sonraki tatil planımda tekrar sizi tercih edeceğim

Ermenek Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Tarihi geçmişi çok eskiye dayanan Ermenek Otelleri...


Ermenek, Karaman iline bağlı bir ilçedir. Ermenak (yükseklerde yaşayan yiğit insanların ülkesi) olarakta anılır. Tarihi geçmişi çok eskiye dayanan Karaman, İç Anadolu Bölgesinin önemli tarihi ve kültürel özelliklerine sahiptir. Ermenek'te bulunduğu konum itibariyle İç Anadolu bölgesinde yer alan çok sayıda tarihi oluşum ve yapı itibariyle ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Yapacağınız seyahatlerde bölge tarihini öğrenebileceğiniz gibi Ermenek otel fiyatlarının uygun olmasından dolayı da konaklamalarınızı gerçekleştirebilirsiniz. 

Nüfusu 

Her geçen gün gelişen bölge, misafirlerini Ermenek otellerinde ağırlayarak kültürel dokuyu tatilcilerine aktarmaktadır. Nüfus yoğunluğu bakımından gelişimini sürdüren Ermenek'in 2019 yılına göre nüfusu 28.565'tir. Bu nüfus 14.558 erkek ve 14.007 kadından oluşmaktadır. 

Ulaşım Olanakları 

Ermenek otogarı Taşbaşı, Emin Hami Bey caddesinde yer almaktadır. Konya, Karaman ve Mut otogarlarından kalkan iki ayrı firmaya ait otobüsler ile ilçeden Mut ve Karaman üzerinden Konya'ya, yine aynı saatlerde Konya'dan Karaman ve Mut üzerinden Ermenek?e karşılıklı seferler yapılmaktadır. Yine Ermenek Taşkent üzerinden Konya'ya her gün aynı firma tarafından karşılıklı seferler yapılmaktadır. İlçeden belirli saat aralığında kalkan minibüslerle karşılıklı olarak Mut ve Karaman'a seferler yapılmaktadır. Ayrıca Mut üzerinden Mersin?e de her gün karşılıklı olarak hareket eden otobüslerle ulaşım sağlanmaktadır. Böylece Ermenek otellerine kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ermenek'e en yakın havalimanı Gazipaşa-Alanya Havalimanı 'dır. Havalimanı ile uygun fiyatlı Ermenek otelleri arası ortalama 146 kilometre mesafededir. 

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü 

Ermenek, Karaman'ın bir ilçesidir. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Karaman ilçe sınırları içerisinde milli kütüphane içerisinde yer almaktadır. Ermenek' ortalama 152 kilometre mesafededir. Kampanyalı Ermenek otellerinde konaklarken gerekli olduğunda İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nü ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Kültürel mirasımız bakımından İç Anadolu'nun en önemli medeniyetlerine sahip olan Karaman, günübirlik ziyaretçilerin veya yurt dışından kültürel seyahat yapmak isteyen yabancı misafirlerin uğrak yerlerindendir. Çok sayıda turist bölge hakkında ve medeniyetleri hakkında bilgi almak için Karaman'ı ziyaret edebilirsiniz. 

İklim ve Bitki Örtüsü 

İç Anadolu Bölgesinin tipik özelliklerine sahip olan Ermenek, karasal iklim şartlarına sahiptir. Ermenek otel fiyatlarının da uygun olmasından dolayı konaklamalarınızda uygun fiyata lüks otellerde konaklayabilirsiniz. Ermenek'te genellikle yaz ayları oldukça sıcak ve 35 derecelerde seyrederken, kış ayaları yoğun kar yağışlı ve eksi derecelerdedir. 

Yeme ve İçme Olanakları  

İç Anadolu Bölgesinde yer alan Ermenek kültürel özellikleri sayesinde çok sayıda etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. Tarıma elverişli toprakları sayesinde kendi ürününü kendi üretir konuma gelmiştir. Bu sayede yöreye özgü lezzetler herhangi bir katkı maddesi olmadan doğal şekilde üretilmektedir. Ermenek otelleri de yöreye özgü lezzetleri misafirlerine servis ederek Karaman kültürü yansıtılmaktadır. Ermenek'e geldiğinizde bulabileceğiniz önemli lezzetler arasında, Batırık, Tarhanabaşı, Saç Kebabı, Su Böreği, Arabaşı Çorbası ve Ermenek Helvası yer almaktadır. 

Gezilecek Yerler 

Ermenek otellerinde konaklarken tarihi yerleri de gezerek güzel vakit geçirebilirsiniz. Gezilecek yerler ; Firan Kalesi(Ermenek Kalesi), Mennan Kalesi, Meydan Camii, Sipas Camii, Ulu Camii, Akçamescit Camii, Tol Medrese, Görmel Köprüsü, Karamanoğlu Mehmetbey Türbesi, İkizin İni Tapınağı, Zeyve Pazarı ve Mesire Alanı, Ermenek Baraj Gölü, Tekeçatı Yaylası ve Baraj Gölü'dür.