TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIErdemli Otelleri
40 Erdemli Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Erdemli Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Erdemli Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Erdemli Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Alt Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Erdemli Otelleri ve en uygun Erdemli otel fiyatları, Erdemli hakkında genel bilgiler...

Erdemli Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

10
M. KAZANCI | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 05-10-2021/08-10-2021
Otelinizde her şeyi beğendim personelinden yemeğine kadar en önemlisi hijyen hijyen olarak da çok iyi tekrar geleceğim inşallah.
10
A. S. ARSLAN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 06-10-2021/09-10-2021
Her şeyiyle mükemmel bir konaklama idi kesinlikle tekrar geleceğim
10
N. YILDIRIM | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 03-10-2021/06-10-2021
Temizliğe dikkat ediliyor yemekleri çeşitli ve lezzetli konum olarak da çok iyi
8.7
M. UZUT | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 11-10-2021/12-10-2021
Royal Sebaste otelde tatilimizi gerçekleştirdik. Odamızın manzarası çok güzeldi. Otelin genel alanlarındaki temizlikten çok memnun kaldık.
10
M. ÖZEN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 25-09-2021/26-09-2021
Güler yüz ikram harikaydı
8.3
Ö. S. 2 | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 01-10-2021/03-10-2021
Konumu çok iyi rahat ulaşım sağlanıyor. Yemekleri çeşitli ve lezzetli tavsiye ederim
7.0
Ş. GÖKTAŞ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 26-09-2021/29-09-2021
Konumu manzarası kumsalı herşeyi diyebilirim. .Çok teşekkürler.
10
S. Akkirpikler | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 03-10-2021/04-10-2021
Personelin nezaketi, otelin konumu ve temizliği. Otelinizde beğendiğim özelliklerdendi. Tekrar görüşmek üzere.
10
H. GÜRPİNAR | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 30-09-2021/03-10-2021
Otel manzarası çok güzeldi odalar temiz çalışanlar ilgili ve güler yüzlü
8.7
A. Cerit | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 02-10-2021/03-10-2021
Tüm odaların deniz görmesi müthiş bir özellik.Çok güzel bir tatildi kesinlikle tavsiye ederim

Erdemli Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Doğayla iç içe bir tatil için konaklayabileceğiniz Erdemli Otelleri...

Doğanın tüm nimetlerinden faydalanabileceğiniz huzurlu bir tatil geçirmenize olanak sağlayan Erdemli otelleri Mersin tatilleriniz sırasında sizi ağırlamayı bekliyor. Lüks ve konforun bir arada bulunduğu bu otellerde konaklarken Mersin ve Erdemli hakkında bilmeniz gereken her şeyi bir arada toplayan sayfamızda gezi planlarınızı oluştururken işinize yarayacak bilgileri bir arada bulabilirsiniz.

Mersin'in bir ilçesi olarak karşımıza çıkan Erdemli, batısında Silifke, doğusunda Mersin il merkezi, güneyinde Akdeniz ve kuzeyinde Akdeniz ile çevrilmiş durumdadır. Mersin il merkezine 40 km mesafede bulunan Erdemli'deki tatilleriniz sırasında uygun Erdemli otel fiyatları ile konaklamak için sitemizin sunduğu avantajlı fiyat seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Nüfusu

Erdemli, Mersin iline bağlı mütevazı ilçelerden biridir. Erdemli halkı, Akdeniz bölgesinde oldukça misafirperver insanlardır. Akdeniz insanı tabiri kullanılan bütün özellikleri barındırır Erdemli insanı. Sıcakkanlı ve misafirperver halkından oluşan Erdemli halkı, gelenek ve göreneklerine de son derece bağlıdır. Erdemli son nüfus sayımına göre yaklaşık 132.938 civarındadır. Erdemli nüfusu dışarı göç vermez, halkın refah düzeyi nispeten diğer ilçelere göre biraz daha iyidir. Dışarı göç vermeyen Erdemli'ye her yıl huzurlu ve dinlendirici bir tatil yapmak için gelenlerin sayısında artış gözlenir. Bu sebeple Erdemli otellerinde konaklayanlarla birlikte yılın belli dönemlerinde Erdemli nüfusunda dalgalanmalar görülür.

Ulaşım Olanakları

Erdemli, Mersin ilinin gözbebeği konumundadır. Mersin'e 40 km uzaklıkta olan Erdemli'ye en yakın havalimanı, Adana Havalimanıdır. Erdemli'den havalimanına ulaşımlarınız şehirlerarası otobüslerle sağlayabilirsiniz. Ayrıca Erdemli'den kalkan yerel dolmuşlarla Mersin'e giderek, oradan ise Havaş veya diğer servislerle de ulaşabilirsiniz. Ulaşım yönünden oldukça kolay olan Erdemli'den diğer il ve ilçelere de rahatlıkla gidebilirsiniz. Avantajlı Erdemli otel fiyatları ile bölgedeki tatillerinizi bu sayede rahat ulaşım olanakları ile gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

Tarımın ve turizmin geliştiği Erdemli'de ne yazık ki otogar yoktur. Seçim vaatleri sonucu oluşturulacak otogar için Erdemli halkı beklemededir. İmar izninin çıkmaması ve yeni yasaların gelişmesinden dolayı Erdemli otogarı, Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından takip edilen konular arasında yer almaktadır. Büyük bir ihtimalle önümüzdeki senelerde Erdemli otogar inşaatına başlanacaktır. Erdemli önemli turizm merkezlerinden biri olma yönünde yol almaktadır, bu yüzden Erdemli otogarı bir lüks değil, ihtiyaçtır.

Turizm Müdürlüğü

Erdemli, Mersin İl Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Erdemli'de her yıl yapılan kültürel faaliyetler çerçevesinde birçok etkinlik düzenlenmektedir. Erdemli festivalleri her yıl düzenli olarak kermes şeklinde yapılmaktadır. Çevre halkında büyük ilgisiyle her yıl Erdemli, biraz daha önem kazanmaktadır. Erdemli, tarım ve turizmin önemli gelişmekte olan bölgelerinden biri olduğu için, Bakanlık bu konuda her türlü desteği vermektedir. Gelişmekte olan bölgelerden biri olması sebebiyle Erdemli otellerinin her yıl daha fazla tatilcinin ilgisini çekmektedir.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Erdemli; turizm açısından önemli bir konumda olduğu gibi iklimi de elverişlidir. Genellikle yazları sıcak ve nemli, kışları ise ılıman ve yağışlı olarak geçmektedir. Erdemli ve çevresi aşırı nemli olduğundan, daha çok yüksek alanlarda da bu neme rastlanmamaktadır. Erdemli halkı genellikle yazın bu yüksek yerlere çıkarak vakitlerini geçirmektedir. Erdemli'nin en sıcak ayı olan Temmuz ve Ağustos ayları, insana rahatsızlık verecek derecede sıcaklığa ulaşır. Bunun tam tersi ise Ocak ve Şubat aylarında ise en soğuk aylarını yaşarsınız. Erdemli'nin tarıma elverişli alanlarında daha çok ormanlık ve fundalık alanlar mevcuttur. Bu iklim ve bitki örtüsü özellikleriyle sitemizin sunduğu avantajlı Erdemli otel fiyatları birleştiği zaman bölgenin tatil için daha uygun bir yer olarak görülmesi mümkündür.

Yeme ve İçme Olanakları

Mersin ili yakınlarında mütevazı bir ilçe olan Erdemli, turizm kaynakları bakımından gün geçtikçe kendini göstermeye başlamıştır. Akdeniz bölgesinin yöresel yemekleriyle bir şölene dönüşecek lezzetlerini, Erdemli'de yaşayabilirsiniz. Erdemli'nin en önemli restoranlarından biri Doktorun Yeri'dir. Özellikle et yemeklerinin tadına bakabilirsiniz burada. Mersin'in ünlü et yemeklerinden biri olan Tantuni lezzet farkını ise, Yaprak Tantuni Erdemli restorana giderek giderebilirsiniz. Bunun dışında Erdemli'de çeşitli et ve balık yapan restoranlardan ve Erdemli otelleri restoranlarından yararlanabilirsiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Mersin iline bağlı mütevazı bir statüye bürünmüş Erdemli, Türkiye'nin gelişmekte olan turizm yerlerinden biri olmaya adaydır. Erdemli, çevre illere yakın olması nedeniyle daha çok tercih edilmektedir. Erdemli küçük bir yer olduğu için çok fazla büyük eğlence mekânları yoktur. Kızkalesi çevresindeki marketleri gezebilir veya Erdemli içindeki canlı müzik yapan birkaç balık restoranında vakit geçirebilirsiniz. Daha fazla adrenalin istiyorsanız Erdemli'ye en yakın il olan Mersin'de vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca uygun Erdemli otel fiyatları ile konakladığınız otellerin de size gece eğlenceler için çeşitli seçenekler sunduğunu görebilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Erdemli Mersin ilinin hem tarihi hem de turistik açıdan önemli merkezlerinden bir tanesidir. Erdemli'nin eşsiz güzellikteki plajı dışında yeni yeni keşifler yapacağınız köklü bir tarihte bünyesinde bulundurmaktadır. Erdemli keşiflerinizi yapmadan önce mutlaka tarihiyle ile ilgili bilgiyi sitemizden erişebilirsiniz. Erdemli ve yakın çevresinde görebileceğiniz bazı yerler şunlardır; Öküzlü Ören Yeri, Kızkalesi Plajı, Korykos Kara Kalesi, Kızkalesi Deniz Kalesi, Kayacı Vadisi, Limonlu Çayı, Erdemli Talat Göktepe Çamlığı, Adam Kayalar, Elaiussa Sebaste, Üçgüzeller Mozaik Müzesi. Erdemli otellerinde konaklayıp keyifli bir tatil geçirirken bu yerleri gezmeyi de ihmal etmemelisiniz.