TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIErciş Otelleri
1 Erciş Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Erciş Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Erciş Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Erciş Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Erciş Otelleri ve en uygun Erciş otel fiyatları, Erciş hakkında genel bilgiler...

Erciş Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

9.3
Ş. HAZAR | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 04-11-2021/06-11-2021
Gelen müşterilere ilgi ve alaka gayet güzeldi.Eksikleri hızlıca düzenlediler.Konum olarak da gayet merkezi bir konumda otel.Kahvaltı servisi de güzeldi.Teşekkürler.
9.7
A. SARI | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 04-11-2021/06-11-2021
Temiz ve güzel bir otel.Çok beğendik. Çalışanlar da yardımcı oldular. Konum olarak da merkezi ve uygun fiyatlıydı.Teşekkürler.

Erciş Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Geçmişe ve bugüne aynı anda tanıklık edebileceğiniz Erciş Otelleri...

Birbirinden farklı konseptleri ve özellikleri ile bir araya getirdiğimiz Erciş otellerinin yer aldığı sitemiz, uygun fiyat avantajları ile rezervasyon hizmeti sunmaktadır. Erciş ilçesine dair gerekli bilgileri de ilettiğimiz sitemizden inceleme yapabilirsiniz. 
Erciş, Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan, nüfus yoğunluk bakımından yurdumuzun 19. şehri olan Van'ın bir ilçesidir. Batısında Bitlis, doğusunda İran, güneybatısında Siirt, güneyinde Hakkâri ve kuzeyinde Ağrı bulunmaktadır. Başlıca geçim kaynağı tarım ve hayvancılık ancak son yıllarda turizm alanında da kalkınmaya başlamıştır. Bu da uygun Erciş otel fiyatları ile bölgede çok sayıda konaklama seçeneğinin oluşmasına olanak sağlamıştır.

Nüfusu

Erciş nüfusu 2019 yılına göre 175.108'dir. Bu nüfus, 90.367 erkek ve 84.741 kadından oluşmaktadır. Yüzde olarak ise : %51,61 erkek, %48,39 kadındır. Her ne kadar deprem sebebiyle pek çok kişinin ikamet ettiği binalarında zarar meydana gelse de bölge nüfusunun korunabildiğini ve Erciş otellerinde konaklayanlarla bölge nüfusunda dalgalanmaların yaşandığını görebiliyoruz.

Havalimanı 

Ulaşımı hava yolu ile sağlamak isterseniz öncelikle Van'a gelebilirsiniz. Van'a ulaşım sağlayabileceğiniz Van Ferit Melen Havalimanı; Havaalanı Yolu No:31 Eminpaşa adresinde yer almaktadır. Şehir merkezine 18 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanından, kent merkezine gidebilmeniz için ve Erciş otellerine ulaşabilmeniz için vasıtalar ve toplu taşıma araçları bulunmaktadır.


Otogarı

Erciş'e yapacağınız tatil programlarında hava yolu ulaşımını tercih edebileceğiniz gibi şehirlerarası otobüslerle de ulaşım sağlayabilirsiniz. Erciş'e Türkiye sınırları içerisinden her bölgeden ulaşım aracı bulmak mümkündür. Erciş otogarı Erciş merkeze 1 km mesafede konumlandırılmıştır. Yurdumuzun her bölgesine seyahat edebileceğiniz çok sayıda firmayı bünyesinde buldurmaktadır. Ayrıca Van merkeze 95 km mesafesi mevcuttur. 

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Erciş'teki turizm faaliyetlerinin ve tanıtım çalışmalarının sürdürüldüğü Van İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü; Cumhuriyet Caddesi, No : 105 adresinde yer almakla birlikte, Erciş'e 100 kilometre,  il merkezine uzaklığı ise sadece 3 kilometredir. Uygun Erciş otel fiyatları ile bölgede konaklarken turizm danışma bürolarından bölgeyle ilgili detaylı bilgi alabilmeniz mümkündür.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Karasal iklim etkilerinin görüldüğü bölgede; kış ayları ılık ve kar yağışlı, yaz ayları sıcak, ilkbahar dönemi en çok yağış alınan dönem iken, sonbaharda ise yağış görülmemektedir. Erciş, ayrıca oldukça rüzgârlıdır. İklim koşullarından ötürü Erciş'in bitki örtüsünü bozkırlar oluşturur. Van Gölü civarı bitki toplulukları bakımından zengin iken, diğer alanlarda ağaçlara pek rastlanmaz. Bu da daha çok Van Gölü çevresinde Erciş otellerinin konumlanmış olmasına yol açmaktadır.

Yeme ve İçme Olanakları

Erciş yöresel yemekleri hem tat hem görünüm hem de isimlerinden dolayı dikkat çekiyor. Hayvancılığın gelişmiş olduğu Erciş'te yemek kültürü et yemekleri ve süt ürünleri şeklinde ön plana çıkmaktadır. Erciş, zengin mutfağı ile birçok yemeğe sahip iken, Erciş kahvaltısının ayrı bir yeri vardır. Erciş kahvaltısı, serpme kahvaltı şeklindedir ve diğer bölgelerimize göre daha çok çeşit içermektedir. Otlu peyniri ile tanınan Erciş'te yiyebileceğiniz seçkin lezzetler ise; tandır balığı, kurut köftesi, ayran aşı, uşgun ekşilisi, sengeser ve murtuğadır. Uygun Erciş otel fiyatları ile konakladığınız otellerin restoranlarında bu tatları deneme olanağı bulabileceğiniz gibi yerel restoranlarda da bu lezzetleri tatma olanağına sahip olabilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Zengin bir tarihe sahip olan Erciş'te, gezebileceğiniz çok sayıda tarihi unsur bulunmakta olduğundan, Doğu Anadolu Bölgesinde turistlerin en çok rağbet gösterdikleri yerdir. Bunun yanı sıra bölgede alışveriş yapabilir, festivallere katılabilir, bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. Erciş'te mutlaka görmeden gelmemeniz gereken yerler; Van Gölü, Erciş Kalesi, Zortul Kümbeti, Kadem Paşa Hatun Türbesi'dir. Erciş otellerinde konaklayarak bölgeyi yakından tanımak istiyorsanız bu yapıları ve yerleri mutlaka görmelisiniz.