TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIElbistan Otelleri
2 Elbistan Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Elbistan Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Elbistan Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Elbistan Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Elbistan Otelleri ve en uygun Elbistan otel fiyatları, Elbistan hakkında genel bilgiler...

Elbistan Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

8.0
b. d. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 28-06-2020/30-06-2020
Makul fiyatlı güzel bir otel.Kısa süreli konaklamalar için uygun. Otel personeli ilgili ve misafirperver. Merkezi konumda olması da tercih sebebim olmuştu.
8.0
a. ç. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 19-06-2020/21-06-2020
Kısa konaklama oldu memnun kaldık. Konum açısından ulaşım kolaydı.
10
K. G. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 13-10-2021/15-10-2021
Temiz bir tesisti. Personellerin hizmet kalitesi iyiydi. Kendi aracımızla ulaşımımızı kolay sağladığımız bir tesis oldu.
10
A. K. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 12-08-2021/14-08-2021
Konforlu bir oteldi, güler yüzlü çalışanlar vardı,temiz bir otel olması da çok iyiydi.

Elbistan Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Zengin Tarım Alanları ve Tarihi Yapıları İle Elbistan ve Uygun Fiyatlı Elibistan Otelleri...

Elbistan, Kahramanmaraş'a bağlı; İç Anadolu, Akdeniz ve Doğu Anadolu bölgelerinin kesiştiği noktada yer alan tarihi ve doğal güzellikleri ile bilinen ilçelerimizden biridir. Şehrin merkezinden Akdeniz'e kadar uzanan Ceyhan Nehri ile ünlüdür.

Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan ilçemiz, bölge tarihini yakından tanımak isteyenlerin Elbistan otellerinde konaklayarak tatil programlarını bu ilçede gerçekleştirmelerine yol açmaktadır. Elbistan doğusunda Malatya, batısında Afşin ve Göksun ilçeleri ile komşudur.  Bu durum günlük turlarla buralara  gitmenize olanak sağladığından indirimli Elbistan otel fiyatları sunan sitemizden erkenden rezervasyonlarınızı gerçekleştirmeniz yararınıza olacaktır.

Nüfusu

Elbistan yıl içerisinde sosyal, iş ve turizm amaçlı olarak bir çok misafire ev sahipliği yapmaktadır. Yapılan ziyaretlerle dönem dönem nüfusta dalgalanmalar görmek mümkündür. Son yapılan nüfus sayıma göre nüfusu 142.548 olarak belirlenmiştir. Ayrıca bölgede hareketlenen turizm faaliyetleri sebebi ile Elbistan otellerinde konaklayanlar da eklendiği zaman bölge nüfusunda ciddi bir artış görülebilmektedir.


Ulaşım Olanakları


Elbistan, tatillerinizde ulaşım için birçok seçeneğiniz bulunmaktadır. Havayolları ile ulaşım için, Malatya veya Kahramanmaraş Havalimanı'nı kullanabilirsiniz. Daha sonra havalimanından  servisler ile Elbistan'a rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Karayolu ulaşımı için farklı güzergâhlar üzerinden  ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bir diğer seçenek ise otobüs ile sağlanabilir Türkiye'nin her noktasından otobüs firmaları ile iletişime geçerek  uygun Elbistan otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellere rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.


Turizm Danışma

Elbistan'da gerçekleştirilen çeşitli turizm faaliyetleri ve diğer unsurlar ile alakalı Kahramanmaraş İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ilgilenmektedir. Adres olarak; Gazi Mustafa Paşa Bulvarı, Atatürk Parkı içi Sabancı Kültür Merkezi'nde bulunan müdürlük Elbistan otellerinde gerçekleştireceğiniz tatillerinizde ihtiyaç duyduğunuz bilgileri ve desteği size vermektedir. Ayrıca konaklamalarınız sırasında bölgeyi yakından tanımak için danışma bürosunu aramanızda fayda olacaktır.


İklimi ve Bitki Örtüsü


Elbistan, Şardağı eteklerinden dış Toroslara kadar giden bir uzantıdır. Bu sebeple ilçe engebeli bir yapıya sahiptir. Ancak dış tarafta kalan arazilerde düzlüklere rastlamak mümkündür. Konumu nedeniyle 3 bölgeye de komşu olan Elbistan'ın daha çok Akdeniz İklimi özelliklerini taşıdığını görebilmek mümkündür. Ayrıca Elbistan Ovası Türkiye'de en büyük  4. ova olarak yer almaktadır. İndirimli Elbistan otel fiyatları ile bölgede konaklarken yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı bir hava ile karşılaşabilirsiniz. 


Yeme ve İçme Olanakları


Elbistan'ın yöresel mutfak kültürüne baktığımız zaman oldukça geniş bir çeşitlilik karşımıza çıkmaktadır. Uygun fiyatlı Elbistan otellerinde konaklarken hem otel restoranlarında hem de yerel halk tarafından işletilen restoranlarda tadabileceğiniz pek çok lezzet bulunmaktadır. Bunlardan en ünlü olanları; Maraş Tarhanası, Ekşili Çorba, Sömelek Köfte, Armut Kurusu, Acem Pilavı, Yoğurtlu Kebap ve Döğme Aşıdır. Ayrıca bölgenin en meşhur tadı olan Maraş dondurmasını da unutmamak gerekir.


Popüler Eğlence Mekânları

Maraş'ın en büyük ilçelerinden biri olan Elbistan, gece hayatı olarak ne yazık ki çok aktif değildir. Fakat il merkezi olan Kahramanmaraş'ta gece dışarı çıkabileceğiniz pek çok seçenek bulunmaktadır. İndirimli Elbistan otel fiyatları ile bölgede gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında; Yeni Pırlanta, Kundurlu Birahane, Muhtarın Restorant, Öz Yaprak, Karizma Bar, Roma Gazinosu ve ZDN Bayan Club gibi mekânlarda eğlenebilirsiniz.


Gezilecek Yerler


Ülkemizde 3 bölgenin ortasında kalan  önemli ilçelerimizden biri Elbistan'da, geçmişte uzun süre yaşayan medeniyetler burada birçok eşsiz tarihi yapıyı arkasında bırakmıştır. Bu durum bölgede birçok gezip görebileceğiniz pek çok yer olmasına da olanak sağlamaktadır.  Bunlardan bazıları; Kız Kalesi, Karahöyük, Himmet Baba Camii, Çarşı Cami'sidir.