Düzce Otelleri & Düzce Otel Fiyatları Toplam 6 Otel Bulundu

Harita
Turan Otel
Turan Otel
Turan Otel
Turan Otel
Turan Otel
Grand Beyaz Saray Otel
Grand Beyaz Saray Otel
Grand Beyaz Saray Otel
Grand Beyaz Saray Otel
Grand Beyaz Saray Otel
Akçakoca Otel
Akçakoca Otel
Akçakoca Otel
Akçakoca Otel
Akçakoca Otel
Turkuaz Beach Otel
Turkuaz Beach Otel
Turkuaz Beach Otel
Turkuaz Beach Otel
Turkuaz Beach Otel
Fenerbahçe Spor Kulübü Topuk Yaylası
Fenerbahçe Spor Kulübü Topuk Yaylası
Fenerbahçe Spor Kulübü Topuk Yaylası
Fenerbahçe Spor Kulübü Topuk Yaylası
Fenerbahçe Spor Kulübü Topuk Yaylası
Ak Resort Hotel
Ak Resort Hotel
Ak Resort Hotel
Ak Resort Hotel
Ak Resort Hotel

Düzce Otelleri & Düzce Otel Fiyatları

Yaylaları, şelaleleri ve plajları ile tatilcilere huzur veren Düzce Otelleri...

En konforlu Düzce otellerine yer verdiğimiz sitemizden, kampanyalı fiyatları araştırarak, zevkinize uygun olan tesiste rezervasyon yaptırabilirsiniz. Düzce'ye ait merak edilen her konuda ayrıca fikir sahibi olabilir, gezi programlamanızı verimli şekilde oluşturabilirsiniz.

Düzce, Karadeniz Bölgesinin batı kısmında bulunan ilimizdir. Düzce'nin Kaynaşlı, Gölyaka, Düzce, Gümüşova, Yığılca, Çilimli, Akçakoca ve Cumayeri olmak üzere toplam sekiz ilçesi bulunmaktadır. Kuzeyinde Karadeniz, doğusunda Sakarya, batısında Karabük, güneyde Bolu illeri ile komşudur. Düzce'nin çevresi dağlarla çevrili olup, Düzce Ovası üzerinde kurulmuştur.

Önceleri ilçe statüsünde olan bölge, 1999 yılında Düzce depreminin ardından il olarak dönüştürülmüştür. Bu da bölgenin gelişmesi üzerinde büyük bir etki yaratmıştır. Uygun Düzce otel fiyatları ile bölgedeki konaklamalarınız sırasında bölgenin tamamen yenilendiğini görebilirsiniz.

Nüfusu

Düzce, doğal güzellikleri ile ön planda tutulan turistik illerimizden olup, koruma altına alınmış tabii varlıkları ile ziyaret edilen yerlerdendir. Düzce'nin nüfusu 175.438 olarak belirtilmiştir ve nüfusun %60'ı il merkezinde konaklar iken, geri kalan %40'lık kesim kırsalda yaşamaktadır. Ayrıca Düzce otellerinde kalarak bölgede turistik geziler gerçekleştirenlerle birlikte bölge nüfusunda büyük bir artış gözlemlendiğini de görebilirsiniz.

Havalimanı

Coğrafi şartlar, ekonomik ve sosyal özellikler göz önünde bulundurulduğunda Düzce'ye ait havalimanı bulunmamaktadır. Bölgeye en yakın ulaşımı Kocaeli ilimizde bulunan Cengiz Topel Havalimanından otobüslerle aktarma yaparak sağlayabilirsiniz. Düzce ile arası 105 kilometre olan Kocaeli Cengiz Topel Havalimanına uçak seferleri düzenli olarak yapılmaktadır. Siz de uygun Düzce otel fiyatları ile bölgede gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında hava yolu ulaşımının rahatlığından faydalanabilirsiniz.

Otogarı

Düzce'ye ülkemizin bütün şehirlerinden kolaylıkla seferler yapılmaktadır. Düzce otogarı, birçok otobüs firması, alışveriş alanları, kafeterya, lokanta ve genel hizmet birimleri ile yolcularının ihtiyaçlarına yönelik hizmet vermektedir. Burhaniye Mahallesi, Atatürk Bulvarı üzerinde yer alan Düzce otogarı merkeze sadece 1 kilometre mesafededir. Bu da yürüyerek bile Düzce otellerine gitmeyi mümkün hale getirmektedir.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Düzce'nin doğasını keşfetmek adına ihtiyacınız olabilecek çeşitli konularda en doğru bilgileri turizm bürolarından alabilirsiniz. Turistik etkinlikleri bünyesinde bulunduran Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü; Camiikebir Mahallesi, İstanbul Caddesi, Düzce Merkezde bulunmakla birlikte, merkeze olan mesafesi sadece bir kilometredir. Bu da şehirde sadece yürüyerek bile uygun Düzce otel fiyatları ile gerçekleştirdiğiniz tatillerinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Düzce, Karadeniz ikliminin yansımalarına sahip olan bölgededir. Sonbahar ve kış aylarında çok fazla yağış gerçekleşen bölgede, en sıcak dönem Temmuz ayı iken, en soğuk dönem ise Ocak ayıdır. Sıcaklık ortalaması yıllık baz alındığında 13,2 derecedir. Yoğun yağış alan Düzce'de ormanlar geniş alanı kaplamakta olup, ıhlamur, kayın, köknar, titrekkavak, gürgen, beyaz söğüt, kestane, katran ağacı, tespih, funda, sarmaşık, taflan, sumak, böğürtlen, kızılcık, ormangülü ve şimşir gibi bitki örtüsünü oluşturan türler de mevcuttur. Bu yüzden Düzce otellerinde konaklarken tatilinizi yeşillikler içinde daha huzurlu bir şekilde geçirme olanağına sahip olabilirsiniz.

Yeme ve İçme Olanakları

Leziz yemekler sunan, hem midenize hem de gözlerinize hitap eden çok sayıda restoran bulunan Düzce'nin ayrıca yöresel mutfağı da gelişmiş olup; çorbadan tatlıya, et yemeklerinden balık çeşitlerine dek geniş bir yemek çeşitliliği görülmektedir. Bölgeye dair en bilinen tadına doyum olmayan yemekleri; Arnavut ciğeri, çerkez tavuğu, Arnavut böreği, Düzce köftesi, ısırgan, dardar pilavı, yoğurtlu mısır ekmeği, göbete mantısı, dağ çileği reçeli ve şıra içeceğidir. Hem uygun Düzce otel fiyatları ile konakladığınız otellerin restoranlarında hem de yerel halk tarafından işletilen restoranlarda bu lezzetleri deneme ve keşfetme olanağına sahip olabilirsiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

İçkili eğlence mekânlarının çok yer almadığı Düzce'de, birkaç bar ve canlı müzik yapan kafeler dışında mekân bulunmamaktadır. Düzce'de etkinlik olarak doğa turlarına katılabilir, kafelerde sevdiklerinizle sohbet edebilir, aksiyon temalı eğlence ve oyun merkezlerinde eğlenebilir ve Düzce otellerinin tesislerinde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Düzce'de gidebileceğiniz mekânlar ise; Sherlock Holme's, Lovely Cafe, Starbucks, Cafe Let's Go, Hill Brasserie&Cafe, Undan Kale, Kordon ve Kahve Diyarı'dır.

Gezilecek Yerler

Düze, etrafı dağlarla ve ovalarla çevrili yeşillere bezenmiş doğal güzellikleri olan gidilesi yerlerdendir. Düzce otellerinde konaklarken gezebileceğiniz turistik yerleri şu şekilde ele almış bulunuyoruz; Demirciönü Tabiatı Koruma Alanı, Konuralp Müzesi, Samandere Şelalesi, Efteni Gölü, Torkul Yaylası ve Göleti, Güzeldere Şelalesi, Topuk Yaylası, Akçakoca Plajı, Karaburun Köyü ve Plajı ile Melenağzı Plajı.