TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIDörtyol Otelleri
0 Dörtyol Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Dörtyol Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Dörtyol Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Dörtyol Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Olmazsa Olmazlar

En iyi Dörtyol Otelleri ve en uygun Dörtyol otel fiyatları, Dörtyol hakkında genel bilgiler...

Dörtyol Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

Dörtyol Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Hatay tatilleriniz için en uygun fiyatlı konaklama hizmetlerini sunan Dörtyol Otelleri...

Hatay'ın ilçelerinden biri olarak karşımıza çıkan Dörtyol, sahip olduğu kültürel ve tarihi değerler sebebi ile her dönem tatilcilerin ilgisini çeken yerlerden biri olarak karşımıza çıkar. Dörtyol otelleri için sitemizden rezervasyonlarınızı gerçekleştirdikten sonra sizin için hazırladığımız bilgilere bakarak bölgeyi daha yakından tanıma ve tatil sırasında bu bilgilerin sağladığı rahatlıktan yararlanma olanağı bulabilirsiniz.

Tarihi Mumluklardan öncesine kadar uzanan Dörtyol'un doğusunda Nur Dağları ile Hassa ilçesi, batısında Akdeniz ve İskenderun Körfezi, kuzeyinde Erzin ilçesi ve güneyinde de İskenderun ilçesi yer almaktadır. İndirimli Dörtyol otel fiyatları ile bölgede gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında çevredeki bu tarihi özelliklere sahip yerleri de görebilirsiniz.

Nüfus

2015 yılı verilerine baktığımız zaman toplam nüfusunun 118.761 olduğunu görebilirsiniz. İlçenin genel nüfusunun %47'si ilçe merkezinde yaşarken %49'unun belde belediyelerinde ve %4'ü ise köy yerleşkelerinde yaşamaktadır. Ayrıca ilçe nüfusuna özellikle yaz aylarında Dörtyol otellerinde konaklayanlar da eklendiği zaman nüfusun daha da arttığını görebilmek mümkündür.

Ulaşım Olanakları

E-91 karayoluna 3 km uzaklıkta bulunan Dörtyol ilçe merkezine kara yolu ile rahatlıkla ulaşmanız mümkündür. Ayrıca karayoluna paralel şekilde uzanan demiryolu hattının da olması sayesinde trenle de rahatlıkla ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Serinyol Ovakent mevkiinde bulunan Hatay Havalimanını kullanarak da indirimli Dörtyol otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellere rahatlıkla ulaşım sağlamanız mümkündür.

Turizm Danışma

Turizmin geliştiği bölgelerden biri olarak karşımıza çıkan Dörtyol'da yayla turizminin geliştiğini görebilirsiniz. Bu da özellikle doğa yürüyüşlerine elverişli bir yapıya sahip olması üzerinde etkili olmaktadır. Burada gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında Dörtyol otellerinde konaklarken hem bu yaylalar hakkında bilgi almak hem de yaşadığınız sorunlarla ilgili destek almak için turizm danışma bürolarından destek alabilirsiniz.

İklimi ve Bitki Örtüsü

Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı tipik Akdeniz iklimi özelliklerini görebileceğiniz Dörtyol'da yağışların yağmur şeklinde olduğu görülür. Dörtyol, Rize'den sonra ülkemizde en fazla yağış alan merkezlerden biridir. En çok yağışın Aralık, Şubat, Mart ve nisan aylarında olduğunu görebildiğimiz ilçede en az yağış Ağustos ayında gerçekleşmektedir. İndirimli Dörtyol otel fiyatları ile bölgede gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında bu iklim özelliklerini de göz önünde bulundurmanızın faydasını görebilirsiniz.

Yeme ve İçme Olanakları

Akdeniz mutfağının tipik izlerini ve Hatay mutfağının özelliklerini bulabileceğimiz Dörtyol mutfağında zeytinyağı, yeşillikler, turunç ve nar ekşisi, biber salçası, kekik ve tarçın gibi ürünlerin sıklıkla kullanıldığını görebilirsiniz. Dörtyol otellerinde gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında özellikle kıymalı ve nohutlu içli köfte, ekşili çorba, yaprak ve lahana sarma, mercimekli sıkmaç, pancar çorbası, fellah köftesi, kömeç, analı kızlı, etli nohutlu ve börek çorbası gibi lezzetleri mutlaka denemelisiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Dörtyol'da gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında geceleri eğlenebileceğiniz mekânlar arıyorsanız önerebileceğimiz mekânların başında Efsane Cafe Bar gelmektedir. Ayrıca indirimli Dörtyol otel fiyatları ile konakladığınız otellerin de size eğlence tesisi imkânları sunduğunu görebilirsiniz. Ancak eğlenmek ve keyifli vakit geçirmek için şehri gezmeniz daha doğru bir karar olacaktır.

Gezilecek Yerler

Dörtyol'da gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında Kocadüz-Üçkoz-Aşağı ve Yukarı Bağrıaçık-Taşlı Ufacık Yaylalarını, Dörtyol Çökek Yaylasını, Dörtyol Topaktaş Yaylasını ve Dörtyol Karakese-Pekmezci Yaylasını mutlaka gezmelisiniz. Bunların dışında Dörtyol otellerinde konaklarken Kapılı Değirmenli Şelale, Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi, Cin Kulesi, Payas Kalesi, Issos Harabeleri, Mancınık Kalesi gibi yapıları da mutlaka görmelisiniz.