Dolapdere Otelleri & Dolapdere Otel Fiyatları Toplam 1 Otel Bulundu

Harita
Cumbalı Plaza Hotel
Cumbalı Plaza Hotel
Cumbalı Plaza Hotel
Cumbalı Plaza Hotel
Cumbalı Plaza Hotel

Dolapdere Otelleri & Dolapdere Otel Fiyatları

İstanbul ve Beyoğlu tatilleriniz için en uygun Dolapdere Otelleri...

Dolapdere otelleri ile ilgili her türlü bilgiye web sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Dolapdere bilgileri sizin için detaylı bir şekilde bir araya getirmeye çalıştık. Dolapdere coğrafi konum olarak; kuzey tarafında Şişli, kuzeybatı kısmında Kağıthane ve Eyüp, güney tarafından Haliç, doğudan ise İstanbul Boğazı ve Beşiktaş ile çevrilidir.

Dolapdere İstanbul'un Avrupa Yakası tarafında, tarihi ve kültürel açıdan en gözde yerleri arasında yer almaktadır. İstanbul'un merkezi yerlerinden olan Dolapdere'ye dünyanın her yerinden turist gelmektedir. Dolapdere otel fiyatları Avrupa Yakası'nda bulabileceğiniz en iyi fiyatlara sahiptir.

Nüfusu

Dolapdere nüfus olarak son yıllarda değişkenlik göstermektedir. Özellikle doğu ve güneydoğu tarafından yapılan göçler Dolapdere nüfusunun artışına sebep olmuştur. Dolapdere nüfusu diğer yerlere göre düşük gelirli kişilerin yaşadığı bir yerdir. Müzik veya grup isimlerine de konu olan Dolapdere, farklı kültürüyle İstanbul'un sentez olarak değişik yerlerindendir. Dolapdere otelleri ile diğer otellere göre daha ucuzdur.

Havaalanı

Dolapdere konaklamalarınız için havayolu ile ulaşımı tercih ettiyseniz, Sabiha Gökçen ve Atatirk Havaalanlarını kullanabilirsiniz. Atatirk Havaalanı ile Dolapdere arası yaklaşık 22 km kadardır, Sabiha Gökçen ile Dolapdere arası ise yaklaşık 40 km uzaklıktadır. Her iki havaalanından Dolapdere istikametine çeşitli vasıtalar veya metro ile ulaşımınızı rahatlıkla yapabilirsiniz. Konaklama için Dolapdere otel fiyatları diğer yerlere göre daha hesaplıdır.

Otogar

Dolapdere ulaşımlarınızı uçak dışında karayolu ile de yapabilirsiniz. Dolapdere istikametine gitmek istiyorsanız, Esenler veya Harem otogarını kullanabilirsiniz. Esenler ile Dolapdere arası yaklaşık 16 km, Harem ile Dolapdere arası ise yaklaşık 13 km kadardır.

Her iki otogardan Dolapdere'ye otobüs firmalarının servisleri, metro, otobüs, dolmuş veya ticari taksilerle rahatlıkla yapabilirsiniz. Dolapdere karayolu tercihleriniz de bir sıkıntı yaşamayacaksınız. Konaklama yapacaksanız Dolapdere otellerine bu şekilde rahatça ulaşmanızı sağlayabilirsiniz.

Turizm Danışma

Dolapdere, tarihsel ve kültürel olarak büyük bir öneme sahiptir. Dolapdere'de her yıl Beyoğlu Belediyesinin düzenlediği festivaller, Dolapdere halkı için bulunmaz bir nimettir. Dolapdere, ekonomik bakımdan diğer yerlere göre alt seviyede olduğu için bunun gibi organizasyonlara aç kalmaktadır. Çocuklar için şovlar, halk konserleri, tiyatro gösterileri gibi aktiviteler Dolapdere halkını mutlu etmektedir. Dolapdere keşiflerinizi yaparken Dolapdere otel fiyatları ile uygun bütçeli seçenekler bulabilirsiniz.

İklimi ve Bitki Örtüsü

Dolapdere, Balkan, Anadolu, Akdeniz ve Karadeniz iklim özelliklerine sahiptir. Dolapdere'de görülen klasik mevsim tipi, yazları sıcak ve kurak, kışları ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Dolapdere mevsimi diğer yerlere göre İstanbul'da görebileceğiniz en iyi havaya sahiptir. Dolapdere'de yılın bütün mevsimsel güzelliklerini yaşayabilirsiniz. Her mevsimin kendine göre güzelliklerini yaşayacağınız Dolapdere otelleri, sizleri ağırlamanın onurunu yaşayacaktır.

Yeme ve İçme Olanakları

Dolapdere'de birçok lezzet durakları bulabilirsiniz. Dolapdere restoran seçenekleri de bir hayli fazladır. Dolapdere'de birçok yöresel lezzetle karşılabilir ve çeşitli restaurantlarda değişik lezzetler tadabilirsiniz. Dolapdere konaklamalarınızda tüm lezzetleri tanıyabilirsiniz. Dolapdere konaklamalarınız her zaman size alternatif olacaktır. Dolapdere otel fiyatları hakkında web sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Popüler Eğlence Mekanları

Dolapdere, Beyoğlu'nun ilginç yerlerinden biridir. Ekonomik olarak düşük bir orana sahip Dolapdere halkının eğlenceleri daha çok yöresel olmaktadır. Dolapdere'nin tek eğlencesi, Beyoğlu festivallerinin yapıldığı dönemdir. Kentsel projelerin İstanbul çevresinde yaygınlaşmasından sonra, Dolapdere'nin de bu kentsel yapılaşmadan dolayı ileriki dönemde etkileneceği sanılmaktadır.

Bu yapılaşmanın Dolapdere'ye ekonomik boyutta ne kadar fayda sağlayacağı tartışılabilir. Ekonomik gücün her şeye etki yaptığı bu dönemde, Dolapdere'nin bir süre eğlenceye hasret kalacağı sanılmaktadır. Dolapdere otellerinde hem konaklamanızı yapıp, hem de yapılan yöresel eğlencelerden faydalanabilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Tarihi ve kültürel zenginlikleriyle Dolapdere, İstanbul'un en farklı yerleri arasındadır. Dolapdere, Beyoğlu'na bağlı olduğu için gezilecek yerler daha çok buralarda konumlanmıştır. Dolapdere, turizm açısından vasat olsa da farklı kültürüyle her zaman ilgi çekmiştir. Özellikle yöresel Dolapdere müzikleri İstanbul'a renk katmaktadır. Tarihi ve kültürel gezilerinizi yaparken uygun Dolapdere otel fiyatlarından yararlanmayı ihmal etmeyiniz. Dolapdere gezilerinizi ilginç kılacak birçok otantik sokak ve mahaller görebileceksiniz.