TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIDiyarbakır Otelleri
27 Diyarbakır Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Diyarbakır Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Diyarbakır Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Diyarbakır Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Alt Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Diyarbakır Otelleri ve en uygun Diyarbakır otel fiyatları, Diyarbakır hakkında genel bilgiler...

Diyarbakır Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

10
Ş. Ağdin | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 02-05-2024/03-05-2024
Çok hijyenik güler yüzlü personel
9.7
B. GOKALP | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 03-05-2024/04-05-2024
Köpegimle konaklama kolaylığı????
9.0
M. DULKADİR | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 22-06-2024/23-06-2024
Müşteri memnuniyeti
10
ü. keleş | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 20-04-2024/21-04-2024
Otel çok temiz, çalışanlar çok güler yüzlü
10
A. O. YİLMAZ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 07-06-2024/08-06-2024
Temizlik
9.0
A. BALCI | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 19-04-2024/21-04-2024
Hiç rahatsız edilmedim
10
Ş. B. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 28-03-2024/29-03-2024
Hizmetleri çok iyi ikramlar
10
M. Var | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 05-05-2024/09-05-2024
Personeller güler yüzlü ve ilgileri oldukça yüksek.
8.0
Y. TAŞ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 20-03-2024/21-03-2024
Odaların sıcak ve temiz olması.
10
H. M. Ö. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 16-03-2024/17-03-2024
Güler yüzlük

Diyarbakır Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Tarihin ve eski medeniyetlerin buluştuğu topraklara sahip Diyarbakır'da kalabileceğiniz Diyarbakır Otelleri...

Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin gelişmiş yerlerindendir. Coğrafi konum olarak Diyarbakır; doğu kısmında Batman ve Muş, batı kısmında Şanlıurfa, Adıyaman ve Malatya, kuzey kısmında Elazığ ve Bingöl, güney tarafında ise Mardin bulunmaktadır. Diyarbakır gezilerinizde lüks Diyarbakır otellerine rastlayabilmek mümkündür. Hem bu otellerde yer ayırmak hem de bölgede neler yapabileceğiniz hakkında detaylı bilgi almak için sayfamızdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

1993 yılında büyükşehir ünvanı alan Diyarbakır, 2014 Türkiye'de yerel seçimlerin sonucunda ise çıkarılan bir kararla Diyarbakır Büyükşehir il sınırları, il mülki sınırları haline dönüştürüldü. Kültür turizmi açısından önemli bir konumda olan Diyarbakır'da konaklama yapmadan önce, sitemizden uygun Diyarbakır otel fiyatlarımızı inceleyebilirsiniz.

Nüfusu

Diyarbakır tarihine baktığımız vakit 9000 yıllık bir geçmişi olduğunu görebilirsiniz. Ülkenin en kalabalık yerlerinden biri olan Diyarbakır, 12.sırada yer almaktadır. Son yapılan nüfus sayımlarına göre Diyarbakır nüfusu 1.635.048 olarak tespit edilmiştir. Nüfus olarak bir hayli kalabalık olan Diyarbakır'da başta Türkçe olmak üzere, Arapça, Ermenice, Kürtçe dilleri konuşulmaktadır. Tarihi ve kültürel konaklamalarınızı Diyarbakır otellerinde uygun fiyatlara yapabilirsiniz.

Ulaşım Olanakları

Diyarbakır ulaşımlarınızda demiryolu, havayolu veya karayolu kullanabilirsiniz. Havayolu ulaşımlarınızda merkeze sadece 6 km olan Diyarbakır Havaalanını kullanabilirsiniz. Hem askeri hem sivil havaalanı olarak kullanılmaktadır. Diğer bir ulaşım şekli olan karayolu ulaşımlarınızda, merkezdeki Diyarbakır Otogarı ise diğer bir ulaşım alternatifinizdir. Rahat bir ulaşım noktasında bulunan uygun Diyarbakır otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellerinize dilerseniz taksi, dolmuş veya otobüs kullanarak çok kısa sürede ulaşmanız mümkündür.

Turizm Danışma

Diyarbakır İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü adı altında faaliyetlerini sürdürmektedir. Turizm Müdürlüğü adı altında yapılan bu faaliyetler; dağ ve doğa yürüyüşleri, mağara turizmi, sportif olta balıkçılığı ve yaban hayatı adı altında bir çatıda toplayabiliriz. Diyarbakır gezilerinizde, Diyarbakır Turizm İrtibat Bürolarından her türlü broşür ve bilgiye erişebilirsiniz. Diyarbakır otellerinde konaklama yapmak istiyorsanız erken rezervasyondan yararlanmayı unutmayınız.

İklimi ve Bitki Örtüsü

Diyarbakır iklim bakımından sert bir karasal iklime sahiptir. Yazları diğer yerlere göre çok sıcak geçmektedir. Diyarbakır kışları ise ılıman bir hava şeklinde geçmesidir. Diyarbakır'ın yıllık sıcaklık ortalamaları yazın 40 derece, kışın ise -10 derece olarak tespit edilmiştir. Bitki örtüsü bakımından Diyarbakır oldukça fazla bozkır alana sahiptir. Özellikle ilkbahar mevsimlerinde bu bozkır alanlar yerini kısa bir süreliğine yeşillik alan olarak bırakmaktadır. Ama yaz aylarının başlarında tekrar kurumaya başladığını görebilirsiniz. Uygun Diyarbakır otel fiyatları ile konaklarken, gezeceğiniz yerlerin tadını çıkarmayı unutmayınız.

Yeme ve İçme Olanakları

Yöresel yemekler bakımından çok zengin bir kültüre sahip olan Diyarbakır ziyaretlerinizde, eşsiz lezzetlerle karşılaşacaksınız. En meşhur ürünü büyüklüğüyle ün salmış Diyarbakır karpuzu, bölgenin en önemli yiyeceklerindendir. Diyarbakır denince akla gelen ilk yemeklerden et ürünleri ise lezzet durağı anlamında sizi adeta mest edecektir.

Cartlak kebabı, içli köfte, çiğ köfte, kaburga, keşkek, lebeni başlıca yemeklerindendir. Diyarbakır'ın tatlılarına baktığımız vakit; burma, kadayıf ve nuriye yiyebileceğiniz diğer lezzetlerindendir. Gastronomi turizmi açısından önemli bir yere sahip olan Diyarbakır'ı ziyaret etmenizi ve Diyarbakır otellerinde kalmanızı tavsiye ederiz.

Popüler Eğlence Mekânları

Diyarbakır tarihsel yönüyle uzun bir geçmişe sahip olduğu için, dikkat çeken yerlerdendir. Hem tarihi hem de turistik gezilerinizi yaparken birçok medeniyetin varlığını topraklarında hissedebilirsiniz. Bu yoğun Diyarbakır kültür gezilerinizden sonra akşama eğlenmek istiyorsanız yöresel sıra geceleri sizleri beklemektedir.

Türküler eşliğinde yiyeceğiniz Diyarbakır yemekleri de sizlere aynı zamanda eşlik edecektir. Diyarbakır yöresel mekanlara sahip olsa da, yeni jenerasyonun eğlenebileceği mekanlara da sahiptir. Her türlü eğlence tarzını bulabileceğiniz merkezde çeşitli alternatifler bulabilirsiniz. Uzun ve yoğun bir Diyarbakır turundan sonra uygun Diyarbakır otel fiyatları ile konaklamanızı yapabilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Tarihi ve doğal güzellikleri ile ön plana çıkan bir bölge olarak karşımıza çıkan Diyarbakır'da gezip görebileceğiniz pek çok yer alternatifi bulunmaktadır. Diyarbakır otellerinde konaklarken sokaklarda gezerek eski Diyarbakır yapılarını görmeniz mümkündür. Diyarbakır ve çevresinde gezip görebileceğiniz bazı yerleri sizler için sıralamaya çalıştık; Hasan Paşa Hanı, Latifiye Medresesi, Gazi Köşkü, Asur Kalesi, Dicle Köprüsü, Hevsel Bahçeleri, Behram Paşa Camii, Diyarbakır Ulu Camii, Ziya Gökalp Müzesi.