TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIDenizli Otelleri
61 Denizli Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Denizli Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Denizli Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Denizli Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Alt Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Denizli Otelleri ve en uygun Denizli otel fiyatları, Denizli hakkında genel bilgiler...

Denizli Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

9.0
F. . DİKMEN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 11-05-2024/12-05-2024
Havuzların fazla olması. Otel sahibi Kadir Bey'in iyi karşılaması
9.0
S. SAÇAR | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 09-05-2024/13-05-2024
Personelin yardımseverliği
10
M. i. Nemes | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 20-05-2024/21-05-2024
her şey iyiydi, maksimum temizlik ve odada hoş bir iklim
8.3
A. SONAT | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 18-05-2024/19-05-2024
Otelin konumu
6.7
A. IŞIK | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 02-05-2024/03-05-2024
Konumu
8.7
K. BODUR | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 03-05-2024/04-05-2024
Havuzları mükemmel ve çok sayıda, çamuru cildi pırıl pırıl yapıyor.
8.3
M. KAYA | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 20-05-2024/21-05-2024
Güzeldi 1 gece geçirdik
10
Ö. KOCABAŞ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 20-05-2024/22-05-2024
Huzur ve mutluluk herkesimin ihtiyaç duyduğu rahatlık ve dinlen me ????
10
B. ERŞAN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 27-04-2024/28-04-2024
Havuzlarınız çok güzel
8.0
M. AKSOY | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 18-05-2024/19-05-2024
Havuzlarin temizligi

Denizli Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Antik şehri, kaplıcaları ve Pamukkale travertenleriyle ünlü Denizli Otelleri...

Denizli'de yer alan otellerimize, erken rezervasyon fırsatları yanında en avantajlı fiyatlarla sitemizden rezervasyon yaptırabilirsiniz. Pamukkale, şifalı suları ve çamuru ile pek çok kişinin dikkatini çeken Denizli'de, vaktinizi en iyi şekilde değerlendirmeniz için en konforlu Denizli otellerini ve Denizli hakkında ihtiyaç duyabileceğiniz bilgileri bir araya getirmiş bulunuyoruz.

Denizli, antik çağlardan başlayıp günümüze dek pek çok kişiye şifa olan termal suyu ile dünya genelinde önemli kaynaklardan sayılmaktadır. Kaplıca ve Sağlık Turizmi yanında Denizli'de; Kültür Turizmi, Eko Turizm, Kongre Turizmi, Spor Turizmi gibi alternatif turizm dalları da gelişmiş olup, vaktinizi en doğru şekilde değerlendirebileceğiniz bir gezi listesi oluşturabilirsiniz.

Ege Bölgesinde yer alan Denizli, Türkiye'nin nüfus yoğunluğu bakımından en kalabalık 16. şehri olma özelliğine sahiptir. Ege Bölgesi ile Akdeniz Bölgesinde toprakları bulunan Denizli, güney kısmında Muğla, doğusunda Afyon, güneydoğusunda Burdur, batısında Manisa ve Aydın, kuzey kesimde ise Uşak ile komşudur. Bu konum özelliklerine uygun Denizli otel fiyatları da eklendiğinde şehirde tatil yapmak isteyenlerin sayısının da artığını görebiliyoruz.

Nüfusu

2014 yılı nüfus sayımlarına göre Denizli ilinin nüfusu 993.442 kişi olarak belirlenmiştir. Nüfusun artış gözlemlendiği ilçesi Merkez Efendi iken, en az nüfus yoğunluğu Çardak ilçesidir. Denizli'de her mevsim tatil yapmak ve şehirdeki doğal ve kültürel güzellikleri keşfetmek için gelip Denizli otellerinde konaklayanlar da düşünüldüğü zaman nüfusun sürekli olarak değişkenlik gösterdiğini görebiliyoruz.

Ulaşım Olanakları

Denizli Çardak Havalimanı; Çardak ilçesine 5 kilometre mesafesi olan, hem sivil olarak hem de askeri olarak hizmet veren havalimanıdır. İl merkezine ise 65 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Bu bakımdan da hem ilçe merkezinde hem de ilçelerde uygun Denizli otel fiyatları ile konaklama olanağı sunan otellere havayolunu kullanarak rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

2014 yılında yenilenmiş modern şekli ile hizmet vermeye başlayan Denizli otogarından, Türkiye genelinde hemen her ile ve beldeye sefer düzenlenmektedir. Şehir merkezine belediyeye ait araçlar ile ulaşım kolayca sağlanırken, bütün ilçelere de toplu taşıma araçları ile ulaşım yapılmaktadır. Ulusal Egemenlik Meydanı'na yakın konumlu inşa edilen otogar, Topraklık Mahallesi İzmir Bulvarı'nda yer almakta olup, il merkezine 20 km mesafesi bulunmaktadır.

Turizm Müdürlüğü

Denizli İl Turizm Müdürlüğü binası; Uçancıbaşı Mahallesi 554 Sokak No:5 adresinde yer almakla birlikte, şehir merkezine mesafesi 3 kilometredir. İl Turizm Müdürlüğü sayesinde şehrin tarihi ve doğal güzellikleri hakkında detaylı bilgiler bulabileceğiniz gibi Denizli otellerinde konaklarken vaktinizi en verimli şekilde nasıl değerlendirebileceğiniz konusunda bilgiler de alabilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Akdeniz ikliminin etkisi görülen Denizli'de, kıyı kesimlerinden içeriye doğru ilerlendikçe sıcaklıklarda düşüş gözlenmektedir. Küçük çalılardan oluşan, maki bitki örtüsü görülmektedir. İlin büyük kesimi ağaçlarla kaplıdır. Ormanlarda rastlanan ağaç türleri ise; sedir, ardıç, kestane, çınar, karaçam, dişbudak, boya ağacıdır. Sadece bu doğal güzellikleri ve iklim koşullarının rahatlığını yaşamak için bile uygun Denizli otel fiyatları ile bölgede tatil yapmayı tercih edebilirsiniz.

Yeme ve İçme Olanakları

Denizli'ye dair ilk akla gelen Pamukkale ve horozu olsa da, damak tadınıza uygun olarak bilinen en meşhur yemekleri; tandır kebabı, pancar kavurması, güveç ve çeşitli et yemekleri ile sebze yemekleri de şehrin önemli kültürel özellikleri arasında yer alır. Bu yemekleri Denizli otellerinin restoranlarında deneme olanağı bulabileceğiniz gibi şehirdeki yerel restoranları da değerlendirebilirsiniz. Şehirde gidebileceğiniz en meşhur restoranlar; Garson Şükrü, Kebapçı Halil, Kocabaylar Kebap, Kebapçı Enver, Saki Restoran, Kadırga Lokantası, Er Şafak Gurme ile Kahvaltı, Şelale Restoran ve Kebapçı Baki'dir.

Popüler Eğlence Mekânları

Denizli'de gece hayatı çok popüler olmasa da sevdikleriniz ile birlikte eğlenebileceğiniz birkaç alternatif vardır. En popüler mekânları; Tren Denizli, Imagine, Pasha Disco, Baranmatti Restoran&Bar, Barcode Bar, Club Baron, Saint Tropez ve Beyler Konağı'dır. Uygun Denizli otel fiyatları ile kaldığınız otellerinizden çıkıp şehirde eğlenmek istediğiniz zaman bu mekânları değerlendirebilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Denizli'nin tarihi ve turistik yapıları, arkeolojik değerleri ve şifalı termal suları ile özellikle Sağlık Turizmi yönü ile ülkemizin önemli bir tatil yöresi olduğunu söyleyebiliriz. Yerli yabancı birçok misafire hitap eden bölgede yılın 12 ayı turizm faaliyetleri sürmektedir. Denizli otelleri konaklamalarınızda mutlaka görmeniz gereken yerleri sıralarsak; Hierapolis & Pamukkale, Karahayıt, Hierapolis Arkeoloji Müzesi, Laodicea Antik Şehri, Atatürk ve Etnografya Müzesi, Honaz Göz Milli Parkı, Keloğlan Mağarası, Ağlayan Kaya, Yeşildere Şelalesi, Servergazi Türbesi, Boğaziçi Village Mosque, Ornaz Vadisi, Sümer Joy Park ve hamamlar karşımıza çıkmaktadır.