TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIDemirtepe Otelleri
1 Demirtepe Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Demirtepe Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Demirtepe Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Demirtepe Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Demirtepe Otelleri ve en uygun Demirtepe otel fiyatları, Demirtepe hakkında genel bilgiler...

Demirtepe Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

10
M. NAİM | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 16-08-2020/17-08-2020
Uygun fiyata yüksek kalite. Çalışanları yardımcı samimi. Yemekleri lezzetli. Yine kalmak isterim.
10
İ. sağman | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 14-06-2020/16-06-2020
Temizlik,güvenlik,rahatlık her şey üst düzeydi.Ev konforunda bir konaklama geçirdik. Ankara’daki ikinci evimiz diyebileceğimiz kadar memnun kaldık.Teşekkür ediyorum.
9.0
M. ŞEKER | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 15-03-2021/16-03-2021
Teşekkür ediyoruz her konuda muhteşemdi.
10
İ. sağman | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 14-06-2020/16-06-2020
Temizlik,güvenlik,rahatlık her şey üst düzeydi.Ev konforunda bir konaklama geçirdik. Ankara’daki ikinci evimiz diyebileceğimiz kadar memnun kaldık.Teşekkür ediyorum.
B. Ozcan | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 19-12-2019/23-12-2019
Otelin konumu, gideceğim yerlere yakınlığı , görevlilerin güler yüzü ve samimiyeti,otelin güvenli olmasını ve yemeklerini çok begendim.

Demirtepe Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Türkiye'nin başkenti Ankara'da tarihi ve turistik yerleriyle ünlü konaklayabileceğiniz Demirtepe Otelleri...


Demirtepe rezervasyonlarınızda sizlere yardımcı olabilecek bütün detaylı bilgiye ulaşma imkânına sitemizden kolayca erişebilirsiniz. Siz misafirler için oluşturulan Demirtepe gezi rehberiniz, Demirtepe ile ilgili tüm bilgilere erişiminizi sağlayacaktır. Bu sayede Demirtepe otellerinde konaklarken ihtiyacınız olan bütün bilgilere çok daha hızlı bir şekilde ulaşma imkanına sahip olabilirsiniz. 

 Demirtepe, Ankara metrosunun Ankaray hattında bulunan metro istasyonun bulunduğu semttir. Ankara Çankaya'nın Maltepe semtine bağlı olan Demirtepe daha çok ulaşım yönünden ve oteller bakımından kavşak noktasıdır. Bu yüzden bölgeye gelenlerin uygun Demirtepe otel fiyatları bulması konusunda sitemiz büyük bir kolaylık sağlamaktadır. 

Nüfusu 

Demirtepe Kızılay, Çankaya ve Maltepe üçgenindeki konumundan dolayı nüfus olarak Maltepe mahallesi, Çankaya ilçesine bağlıdır. 2020 yılı verilerine göre Çankaya merkez nüfusu 944.609 kişidir. Tarihi yerleri, devlet kurumları önemli iş alanları yine Çankaya'da bulunması nedeniyle nüfusun artması üzerinde büyük bir etki sağlamaktadır. Buna bir de tatil, öğrenim ya da iş amacıyla gidip Demirtepe otellerinde kalanlar eklendiğinde ilçe nüfusunun daha da arttığı görebilmek mümkündür. 

Ulaşımı

İç Anadolu bölgesinin en büyük ilçelerinden biri olan Çankaya'ya bağlı olan Demirtepe, Ankara il sınırları içerisindedir Ulaşım yönünden bir çok noktada kavşak konumunda bulunmasından dolayı uygun Demirtepe otel fiyatları ile bölgede konaklamanın daha da büyük bir öneme sahip olmasına neden olmaktadır. Ankara'da yer alan Esenboğa Havalimanı, Çankaya'ya 30 km, Demirtepe'ye ise 28 mesafede yer almaktadır. Çankaya ilçe merkezinden düzenli olarak Esenboğa Havalimanına ulaşım aracı bulmak mümkündür. Bu sebeple Demirtepe ziyaretlerinizde havayolu ulaşımını kolaylıkla kullanabilirsiniz. 

Havayolunu tercih eden misafirler ayrıca karayolu üzerinden de Demirtepe otellerine kolaylıkla ulaşım imkanına sahip olabilirler. Çankaya merkezine 5 dakika mesafede yer alan otogardan Demirtepe'ye ulaşım aracı bulabilmek mümkündür. Ayrıca hızlı ulaşım sağlayan Demirtepe metro istasyonu da tercih edebileceğiniz diğer bir ulaşım olanağıdır.

Turizm Müdürlüğü 

Demirtepe'ye yapacağınız gezilerde uygun Demirtepe otel fiyatları ile konaklarken tarihi ve turistik yerler hakkında detaylı bilgiyi Çankaya ilçe sınırları içerisinde yer alan Turizm Müdürlüğünden bilgi alabilirsiniz. Çankaya'da yer alan Turizm Müdürlüğüne, Anafartalar Caddesi Eski Adliye Binası No:65 adresinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü 

İç Anadolu Bölgesinin en önemli merkezleri arasında gösterilen Çankaya, temiz havası ve yemyeşil sokaklarıyla da dikkat çekmektedir. Demirtepe semt sınırları içerisinde çok sayıda park ören yeri mevcuttur. Bu durum Demirtepe otelleri misafirlerinin de bölgeye ilgi göstermesini sağlamaktadır. Bölgede İç Anadolu ikliminin yani karasal iklimin etkileri görülmektedir. Yazları sıcak ve kurak, kışları ise soğuk ve kar yağışlıdır. 

Yeme ve İçme Olanakları

İç Anadolu Bölgesinin kültürel etkilerinin yanı sıra çeşitli kültürlerinde yemek servisinin yapıldığı Çankaya, yerli yabancı çok sayıda misafiri ağırlamaktadır. Demirtepe ve çevresinde yer alan lüks oteller ve restoranlar kültürel yemekler ve zengin mutfak çeşitleriyle ilgi odağı olmaktadır.. Bundan dolayı Demirtepe otelleri restoranlarının bölge halkı tarafından da ilgi görmesini sağlamaktadır. Demirtepe'de yer alan kültürel yemeklerden bazıları Aş çorbası, Keşkek çorbası, Callaş, Miyane çorbası, Sütlü çorba, Alabörtme, Çoban kavurma, Ankara Tavası, Tarhana çorbası, Orman kebabı, Efelek dolması, Bulgur pilavı, Ovmaç aşıdır. 

Gezilecek Yerler

Demirtepe'ye iş veya gezi amacıyla gelen misafirler Çankaya'da yer alan mesire alanları, parkları, müzeleri gibi destinasyonları ziyaret edebilirler. Demirtepe otellerinde konaklayan misafirlerin genellikle uğradıkları yerler arasındaki yerler; Kızılay Meydanı, Anıtkabir, Seğmenler Parkı, Kocatepe Cami, Atakule, Tunalı Hilmi Caddesi, Müze Köşk, Camlı Köşk, Kuğulu Park, Ankara Tabiat Tarihi Müzesidir.