Davutlar Otelleri & Davutlar Otel Fiyatları Toplam 6 Otel Bulundu

Harita
Palm Wings Beach Resort Spa Kuşadası
Palm Wings Beach Resort Spa Kuşadası
Palm Wings Beach Resort Spa Kuşadası
Palm Wings Beach Resort Spa Kuşadası
Palm Wings Beach Resort Spa Kuşadası
Flora Garden Ephesus
Flora Garden Ephesus
Flora Garden Ephesus
Flora Garden Ephesus
Flora Garden Ephesus
Grand Belish Hotel
Grand Belish Hotel
Grand Belish Hotel
Grand Belish Hotel
Grand Belish Hotel
Papatya Otel
Papatya Otel
Papatya Otel
Papatya Otel
Papatya Otel
Gümüş Thermal Suites Hotel
Gümüş Thermal Suites Hotel
Gümüş Thermal Suites Hotel
Gümüş Thermal Suites Hotel
Gümüş Thermal Suites Hotel
Neva Termal Kuşadası
Neva Termal Kuşadası
Neva Termal Kuşadası
Neva Termal Kuşadası
Neva Termal Kuşadası

Davutlar Otelleri & Davutlar Otel Fiyatları

Maviyi ve yeşili bir araya getiren yapısı ile turistik cazibe merkezi olan Davutlar Otelleri hakkında her şey...

davutlar otelleri

Konforlu ve keyif alabileceğiniz bir tatil geçirmeniz için sizler için Davutlar bölgesi ve Davutlar otellerini inceleyerek, gerekli bilgileri bir araya getirmiş bulunuyoruz. Sitemiz üzerinden yapacağınız bir kaç kolay işlem ile zevkinize en uygun Davutlar oteline rezervasyon yaptırabilir, Davutlar otel fiyatlarına göz gezdirebilirsiniz.

Davutlar, Aydın ilimizin Kuşadası ilçesinde konumlanmış turistik mahallelerdendir. Kuşadası Merkez ile Davutlar bölgesi 18 kilometredir. Aydın il merkezine ise 45 kilometre uzaklığı bulunan Davutlar bölgesi, çam ormanları içerisinde doğal plajları ile önemli tatil yerlerimizden biridir.

Nüfusu

Davutlar bölgesinin nüfusunu rakamlarla belirlemek gerekirse; 4882 kişi kadın, 4763 kişi ise erkek olup, toplam 9645 kişidir. Yaz aylarında turizm sezonu başlayınca nüfus 110 binleri aşmaktadır. Bunda Davutlar otellerinde konaklayanların büyük bir etkisi bulunmaktadır.

Havalimanı

Dünyanın en ünlü plajlarından olan Kadınlar Denizi Plajı'na ev sahipliği yapan Davutlar bölgesine yıl içinde çok sayıda turist gelmekte olup, genellikle ulaşımda hava yolunu tercih etmektedirler. Davutlar otellerine de uçaklı yolculuğu seçenlerdenseniz öncelikle İzmir kentimizin Gaziemir ilçesinde bulunan Adnan Menderes Havalimanı'na iniş sağlayıp, buradan da transfer firmaları ya da servislerle beldeye yaklaşık bir saat yolculuk yapmanız gerekmektedir.

Otogarı

Davutlar bölgesindeki otellere ulaşabilmek için; oldukça yoğun yolcu kapasitesine sahip olan Kuşadası Otogarı üzerinden dolmuşlarla veya taksilerle gidiş sağlayabilirsiniz. Otogar ile arası 19 kilometre olan Davutlar, özellikle yaz aylarında çok sayıda yolcuya hizmet vermektedir.

Turizm Danışma Bürosu

Davutlar ve çevresinin turistik değerlerinin tanıtımı ile ilgili hizmet veren turist danışma bürosu Kuşadası ilçesi sınırlarında yer alan Kuşadası Turizm Danışma Bürosu çalışanlarınca yürütülmektedir. Mahmut Esat Bozkurt Caddesi üzerinde yer alan büro, Davutlar'a 18 kilometre mesafe uzaklıktadır. Uygun Davutlar otel fiyatları ile konaklarken bölge hakkında ve bölgedeki turistik faaliyetler hakkında turizm danışma bürosundan destek alabilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Akdeniz iklimi yaşanmakta olan Davutlar bölgesi, turizmde gelişmeden önce şeftali bahçeleri ile ünlü bir tarım alanıydı. Denize giriş süresinin uzun oluşu ve zamanla yapılan yatırımlar sonucu bölge, günümüzde popüler tatil beldesi olmuştur. Kışları ise kısa süren bölgede yağmur şeklinde yağışlar görünmektedir.

Yıllık sıcaklığı kışın 10 derece altına düşmez iken, yıllık sıcaklık ortalaması 18 derecedir. Bitki örtüsü bakımından zengin bir araziye sahip olan Davutlar bölgesinde; başta çam ağaçları olmak üzere, dağ çileği, defne, meşe, şevketi bostan, kekik, servi, ladin gibi pek çok tür bulunmaktadır.

Yeme ve İçme Olanakları

Davutlar; Türk mutfağını süsleyen ızgara, kebap, lahmacun ve pide gibi yemeklere kolayca ulaşabileceğiniz restoranlarla öne çıkmaktadır. Balık restoranlarının da ayrı yeri olan bölgede özellikle fasıl eşliğinde rakı balık keyfi yapabileceğiniz alternatif mekanlar yer almaktadır. Bunun yanı sıra bölge ile özdeşleşmiş olan; Ege pidesi, tahinli pide, incir, kar helvası, beyin çorbası gibi lezzetleri deneyimleyebilirsiniz. Bunun için uygun Davutlar otel fiyatları ile konakladığınız otellerin restoranlarını ve yerel restoranları kullanabilirsiniz.

Popüler Eğlence Mekanları

Geceleri oldukça hareketli olan Davutlar'da birbirinden şık mekanları keşfedebilirsiniz. Harika müzik şöleni sunan mekanların en popüler olanları; Hayal Kahvesi, Kumbara Cafe&Bar, Davutlar Beach Club, Ephesus&Celsus Club ile The Screet Garden.

Gezilecek Yerler

Oldukça yoğun talep gösterilen tatil beldemizde konforlu Davutlar otellerinde konaklarken diğer yandan bir çok etkinliğe katılabilir, su sporlarını deneyimleyebilir, turistik yerlere kısa geziler düzenleyebilir ve yöresel pazarlarda bol bol alışveriş yapabilirsiniz. Turistik gezilerinizde görmeniz gereken yerler; Sevgi Plajı, Güvercinada, Davutlar Milli Parkı, Kurşunlu Manastırı, Güzelçamlı, Kaleiçi, Grand Bazaar ve Zeus Mağarası'dır.

Davutlar'da gezip görebileceğiniz yerlerden biri olarak karşınıza çıkan Güzelçamlı'da gerçekleştireceğiniz tatilleriniz için Güzelçamlı otelleri arasından da seçimlerinizi yapabilirsiniz. Bu bölgede bulunan oteller sayesinde hem Güzelçamlı'yı daha yakından tanıma hem de Davutlar bölgesinin sunduğunu doğal güzelliklerden faydalanma olanağına sahip olabilirsiniz.

Kuşadası genelinde gerçekleştireceğiniz tatilleriniz esnasında Davutlar ya da Güzelçamlı bölgesinde aradığınız özelliklerde bir otel bulamamanız durumunda Kuşadası otelleri arasından seçimlerinizi yapmanızın da faydasını görebilirsiniz. Daha fazla otel seçeneğini bulabileceğiniz Kuşadası genel aramalarınızda bütçeniz için en uygun alternatiflere sahip otelleri de bir arada bulabileceğinizden emin olabilirsiniz.