Datça Merkez Otelleri & Datça Merkez Otel Fiyatları Toplam 4 Otel Bulundu

Harita
Konak Tuncel Efe
Konak Tuncel Efe
Konak Tuncel Efe
Konak Tuncel Efe
Konak Tuncel Efe
Villa Aşina Otel
Villa Aşina Otel
Villa Aşina Otel
Villa Aşina Otel
Villa Aşina Otel
Orcey Hotel Datça
Orcey Hotel Datça
Orcey Hotel Datça
Orcey Hotel Datça
Orcey Hotel Datça
Club Datça Tatil Köyü
Club Datça Tatil Köyü
Club Datça Tatil Köyü
Club Datça Tatil Köyü
Club Datça Tatil Köyü

Datça Merkez Otelleri & Datça Merkez Otel Fiyatları

Datça'nın tüm doğal güzelliklerini ve tarihi evlerini yansıtan Datça Merkez Otelleri...

datça merkez otelleri

Muğla'nın en şirin tatil beldeleri arasında yer alan Datça merkez, aynı zamanda bünyesinde yer alan Datça merkez otelleri ve butikleri hakkında genel bilgi ve uygun fiyat avantajını bir arada bulabileceğiniz sayfamız ile tatilinizi planlamak çok daha kolay bir hale gelecektir.

Datça merkez, tarihi ve turistik anlamda çok sayıda destinasyon merkezini bir arada bulundurmaktadır. Bu nedenle Datça merkez, yıl içerisinde yerli veya yabancı çok sayıda turisti bünyesinde yer alan otellerde misafir etmektedir.

Ege Bölgesinin en güzel koylarına sahip olan Datça merkez, tarihi yapısı çok eskiye dayanmaktadır. Muğla ilinin en gözde turizm merkezi olan Datça merkez özellikle yaz aylarında uygun Datça merkez otel fiyatları ile de tercih edilen tatil beldelerindendir.

Nüfusu

Ege Bölgesi ve Muğla'nın en güzel tatil beldeleri arasında yer alan Datça merkez, tarihi ve kültürel açıdan ziyaret edilen yerler arasındadır. Datça merkez, toplamda 11 mahallesi ve köyleriyle her köşesinde tatil imkânı bulundurmaktadır.

Datça merkez, Muğla ilinin gelişmekte olan tatil beldeleri arasındadır. Türkiye'de en son yapılan nüfus sayımına göre Datça merkez nüfusu 21 bin olarak belirlenmiştir. Yaz aylarının yaklaşmasıyla Datça merkez otellerinde konaklayanlar bölge nüfusunu katlamaktadır.

Havalimanı

Ege ve Akdeniz'in kesiştiği konumda yer alan Datça merkez, doğal güzellikleri ve turizm destinasyon merkezleriyle yerli ve yabancı çok sayıda turisti ağırlamaktadır. Datça merkez, ulaşım açısından da oldukça uygundur.

Datça merkeze en yakın havalimanı Muğla Dalaman'da yer alan Dalaman Havalimanıdır. Dalaman Havalimanı ile Datça merkeze ortalama 160 km mesafede yer almaktadır. Havalimanından Datça merkeze ve kampanyalı Datça merkez otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellere şehir içi minibüslerle ulaşımlarınızı sağlayabilirsiniz.

Otogar

Türkiye'nin turizm beldeleri arasında yer alan Datça merkez, önemli destinasyon merkezlerine sahiptir. Datça merkeze hava yolu ile ulaşımlarınızı gerçekleştirebileceğiniz gibi kara yolu ile de ulaşımlarınızı sağlayabilirsiniz.

Datça merkezde yer alan şehirlerarası otogar merkeze ve civarında bulunan Datça merkez otellerine yürüyüş mesafesinde yer almaktadır. Datça merkeze Türkiye'nin her noktasından özellikle yaz aylarında otobüs seferleri düzenlenmektedir.

Turizm Müdürlüğü

Tarihi geçmişi çok eskiye dayanan Datça merkez, bölgeyi ziyarete gelen misafirlerin halen tarihi dokuyu hissetmelerine olanak sağlamaktadır. Datça merkezde kültürel olanaklar açısından çok sayıda destinasyon merkezleri bulunmaktadır. Buna bir de uygun Datça merkez otel fiyatları da eklendiği zaman bölge daha da cazip hale gelmektedir.

Tarih öncesinde çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmasından dolayı yabancı misafirler tarafından özellikle ziyaret edilen Datça merkez, yerli turistlerin de ilgisini çekmektedir. Datça merkezde yer alan bu tarihi doku hakkında merkezde yer alan turizm danışma ofislerine danışarak bilgi alabilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Ege Bölgesinin en önemli turizm merkezleri arasında yer alan Datça merkez , hava şartları açısından da tertemiz bir ortama sahiptir. Datça merkez her ne kadar Ege Bölgesi hâkimiyetinde olsa da Akdeniz Bölgesi özelliklerini de taşımaktadır. Bunu Datça merkez otellerinde konaklarken rahatlıkla hissedebilirsiniz.

Datça merkezde yer alan engebeli araziler ve tepelerden yeşillikler içerisinde masmavi denizlere doğru açılan muhteşem görüntüye sahiptir. Datça merkez, yaz aylarında ortama 35 derecelerde ve az nemli bir hava şartlarına sahiptir. Kış aylarında ise Datça merkez ılık ve çoğu zaman yağışlı geçmektedir.

Yeme ve İçme Olanakları

Muğla ili sınırları içerisinde yer alan Datça merkez, kültürel açıdan çok sayıda döneme ev sahipliği yapmıştır. Bu nedenle Datça merkez, yöresel ve kültürel açıdan farklı lezzetlere sahiptir. Uygun Datça merkez otel fiyatları ile bölgede konaklarken bu lezzetleri hem otel restoranlarında hem de yerel restoranlarda deneme olanağına sahip olabilirsiniz.

Ege Bölgesinin her köşesinde aynı lezzetleri görebilirsiniz. Yöresel açıdan zengin yemek kültürüne sahip olan Datça merkez, yabancı misafirlere Ege kültürünü tanıtmaktadır. Datça merkezde yer alan yöresel yemeklerden bazıları, Karaville yemeği, Dallampa çorbası, Kışıyak, Kenger, Tilki kavurma, Mürdümük çorbası, Turp salatası, Datça merkezde yer alan yemeklerden bazılarıdır.

Popüler Eğlence Mekânları

Datça merkeze yapacağınız ziyaretlerde çok sayıda otel ve butiklerde konaklamanızı yaparken deniz, kum ve güneşin de tadını çıkarabilirsiniz. Genellikle butik otellerin yer aldığı Datça merkez kendinizi ev ortamında bir tatilde hissetmenize olanak sağlamaktadır. Bu da Datça merkez otellerinde konaklamayı daha cazip bir hale getiriyor.

Datça merkeze yapacağınız ziyaretlerde otellerin sundukları eğlencelere katılabilir ya da otel dışında Datça merkezde yer alan eğlence mekânlarından bazıları, Antik cafe bar, Eclipse bar, Yeşim bar, Bambu cafe bar olarak sıralanabilir.

Gezilecek Yerler

Tarihi ve doğal güzellikler arasından ege bölgesinin en önemli turizm merkezi olan Datça merkez ziyaretçilerine farklı ortamda kültürel bir tatil imkânı sunmaktadır. Datça merkez kültürel gezilerinde yapıldığı bir konumda yer almaktadır.

Datça merkez otellerine geldiğinizde gezilecek ve görülmesi gereken yerler arasında, Ovabükü plajı, Kargı koyu, Ekin plajı, Taşlık plajı, Palamut bükü, Yel değirmenleri Datça merkezde yer alan gezilecek bölgelerden bazılarıdır.

Datça Merkez küçük bir alanı kapsadığından dolayı burada gerçekleştirmeyi düşündüğünüz tatilleriniz için en geniş seçenekleri görebilmek adına Datça otelleri arasından seçim yapmanızın faydanıza olacağını görebilirsiniz. Üstelik böylece çevreyi daha geniş bir perspektifle gezme olanağına da sahip olabilirsiniz.