TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIÇukurova Otelleri
3 Çukurova Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Çukurova Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Çukurova Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Çukurova Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Çukurova Otelleri ve en uygun Çukurova otel fiyatları, Çukurova hakkında genel bilgiler...

Çukurova Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

10
C. GÜL | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 21-02-2023/22-02-2023
Temiz, rahat ve konforluydu. Çalışanlar oldukça ilgiliydi. Şehir merkezine yakın olması çok güzel ulaşım kolay.
10
M. H | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 07-12-2022/09-12-2022
Biz iki gece kaldık odalar tertemizdi gerçekten. Çalışanlar gayet ilgiliydi. Bir ihtiyacınız olduğunda hemen ilgileniyorlar.
8.3
Ö. ATEŞ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 05-02-2024/06-02-2024
Konumu gayet güzel
9.3
A. B. İNANICI | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 14-03-2024/15-03-2024
Odaların temizliği ve personellerin güler yüzü ??
10
Ö. M | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 02-12-2022/04-12-2022
Gerçekten hijyene çok önem veriyorlar. Odalar ferahtı. Çalışanlar oldukça Güler yüzlü ve samimiydi. Lokasyonu merkezi ve şehir dışından gelen biri olarak çok rahat ulaşım sağladık.
9.0
H. YÜKSEK | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 25-06-2022/26-06-2022
Konum harika doğrusu. Memnun kaldık
10
Ü. K. TUNÇ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 01-12-2023/05-12-2023
Otelin temiz olmasını ve personellerin gerçekten ilgili saygılı ve güleryüzlü olmasını çok beğendim. Oda manzarası da gayet güzeldi. Bir çok şehirde bir çok otelde kaldım en iyisi buydu hiç şüphesiz ????
9.3
A. Gökdemir | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 25-12-2022/29-12-2022
Odalar gerçekten ev hissi veriyorlar ve her ihtiyacımızı giderebildik. Personel güler yüzlü ve ilgili. Teşekkürler.
9.3
S. A. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 29-09-2022/30-09-2022
Temiz hijyenik konforlu olması personellerin güler yüzlü olması
9.3
B. MAY | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 21-10-2022/23-10-2022
Otelin temizliği odaların temizliği

Çukurova Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Tarım sanayinin en güçlü olduğu bölgelerden Çukurovada kalabileceğiniz Çukurova Otelleri...

Çukurova otelleri rezervasyonlarınız ve gezilerinizde sizlere yardımcı olabileceğini düşündüğümüz sitemizden her türlü Çukurova bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu bilgiler ışığında bölgeyi daha iyi tanıyarak tatillerinizi geçirme olanağına sahip olabilirsiniz.

Çukurova, coğrafi konum olarak; batı kısmında Mersin ili, kuzey tarafında Kozan, doğu kısmında Osmaniye, güneyinde ise geniş Çukurova düzlüğü ile çevrilidir. Geniş, tarıma elverişli alanlarıyla ünlü Çukurova, Türkiye ekonomisi için önemli bir konumdadır.

Her yıl yerli ve yabancı turistlerin ilgi gösterdiği bölgelerden biri olan Çukurova'da artan turizm faaliyetlerin de etkisi ile daha fazla konaklama seçeneğiyle ve uygun Çukurova otel fiyatları ile bölgede konaklama olanağına sahip olabilirsiniz.

Nüfusu

Sanayisi tarım üzerinden sağlayan Çukurova, yaklaşık 7 milyon kadar nüfus barındırır. Türkiye'nin önemli bir tarım şehri olan Çukurova, dışarıdan çok göç almaktadır. Kilometrekareye 66 kişi düşen Çukurova, nüfus bakımından Türkiye'nin en kalabalık bölgelerindendir. Çukurova, köyden kente yeni istihdam sahalarının açılmasından dolayı oldukça fazla göç almaktadır. Çukurova, verimli ovaları sayesinde Türkiye ekonomisi için önemli bir rol oynar. Bu durum Çukurova otellerinde konaklayanların sayısının da sürekli artması üzerinde etkili olmaktadır.

Havalimanı

Çukurova, bölge itibariyle ülkemizde önemli bir ticari konuma sahiptir. Karayolu, havayolu, demiryolu ve denizyolu ile yapılan ticari geçişler Çukurova'nın kalkınmasında önemli bir paya sahiptir. En yakın havalimanı Adana Havalimanı'dır. Önümüzdeki senelerde yapılması beklenen, proje aşamasında olan Çukurova Bölgesel Havalimanı hem binlerce kişiye istihdam sağlayacak, hem de Mersin ve Adana ulaşımlarını daha da kolaylaştıracağı planlanmaktadır.

Eğer bu proje olumlu şekilde sağlanırsa, Çukurova geleceği ve yeni yatırımlar için daha da büyük bir ekonomik alana sahip olacaktır. Ayrıca uygun Çukurova otel fiyatları ile bölgede tatil yapmak isteyenler için de daha rahat bir hava yolu ulaşımı sağlanabilecektir.

Otogar

Çukurova, önemli ticari kesişim noktalarından olduğu için, Türkiye'de önemli ulaşım merkezlerinden bir yerdedir. Hem ticaret hem de gezi amaçlı gelen misafirler, Çukurova'nın bütün güzelliğini yaşayabilmektedir. Çukurova, geniş bir alana sahip olduğu için bölgede iki otogar bulunmaktadır. Bunların birincisi Adana Merkez otogarı, diğeri ise Adana Yüreğir otogarıdır. Çukurova'da bu otogarlardan Türkiye'nin birçok yerine düzenli olarak seferler düzenlenmektedir. Ayrıca Çukurova otellerinin yanı sıra yakın ilçe ve köylere gidebileceğiniz Çukurova dolmuşlarından da yararlanabilirsiniz.

Turizm Müdürlüğü

Çukurova, tarım sanayiciliğin baş gösterdiği önemli ticaret limanlarındandır. Çukurova, sadece bu yanıyla ön planda değildir. Bölgede uygun Çukurova otel fiyatları ile konaklarken kalabileceğiniz birçok aktivite de düzenlenmektedir. Bu aktivitelerin çoğu bölgedeki Çukurova Üniversitesi tarafından çoğunlukla sağlanmaktadır. Çukurova Belediyesinin de katkılarıyla çeşitli festivallerde düzenlenmektedir. Bu festivallerin ve aktivitelerin bazılarını Çukurova Üniversitesi Bahar Şenlikleri, Çukurova Çocuk Festivali, Çukurova Üniversitesi Rock Festivali, Çukurova Gençlik Festivali, Çukurova Üniversitesi Tiyatro Festivali olarak sıralandırabiliriz.

İklimi ve Bitki Örtüsü

Çukurova, tipik Akdeniz iklimi özelliğine sahiptir. Yazları genellikle sıcak ve kurak, kış dönemi ise ılıman ve bol yağış şeklindedir. Çukurova'nın en sıcak ayı Ağustos olarak görülmektedir. En düşük sıcaklıklar ise Şubat aylarında görülmektedir. Çukurova'da yıllık yağış miktarı 700 mm geçmez. Bu yüzden neredeyse her mevsim Çukurova otellerinde konaklayarak tatil yapma imkânına sahip olabilirsiniz.

Bitki örtüsü Çukurova'nın tipik Akdeniz bitki örtüsü olan ''Maki'' görülmektedir. Genellikle dağlık bölgelerde konumlandırılmış makiler, yazları kurak geçtiği için oldukça kuru ve cilalı bir yapıya sahiptir. Çukurova ormanlık alanları kıyıdan biraz daha iç kesime, yani dağlık bölgelerde konumlanmıştır. Yaklaşık %30 civarı ormanlık alana sahiptir.

Yeme ve İçme Olanakları

Çukurova, müthiş bir gastronomi bölgesidir. Gurmelerin en fazla tercih ettiği müthiş lezzetlere imza atan Çukurova, gelen misafirlere hem görsel hem de damağa hitap eden sunumlarıyla göz doldurmaktadır. Genellikle et yemeklerinin ön planda olduğu Çukurova, hamur işleriyle de ayrıcalık yaratmaktadır. Yöresel yemeklerin dışında Çukurova, ticareti ve ekonomisiyle gelişmiş bir bölge olduğu için bölgede açılan Franchise Dünya ve Türk mutfağından da sergilendiği çeşitli restoran ve yemekleri de görebilirsiniz. Ayrıca uygun Çukurova otel fiyatları ile konakladığınız otellerin restoranlarında da yemek yiyebilirsiniz. Sadece bir hafta sonu vaktiniz varsa bu lezzetler için Çukurova'ya kaçılır.

Popüler Eğlence Mekânları

Çukurova, Türkiye turizmi ve ticaretinin kalbinin attığı yerlerdendir. Çukurova'nın en büyük yatırımı gençlere olan, Çukurova Üniversitesidir. Çukurova eğlence kültürü normalde kırsal bölümlerde yerel eğlencelere ağırlık verse de, daha çok kentin içinde biraz daha genç kesimin bulunduğu mekânlar oldukça popülerdir. Her türlü eğlence tarzının bulunduğu Çukurova, çeşitli festivallere de ev sahipliği yapmaktadır. Çukurova'nın en yakın alternatif eğlence merkezleri Adana ve Mersin illeridir. Dilerseniz Çukurova otellerinin sunmuş olduğu gece eğlencelerinden tesisleri aracılığıyla faydalanma olanağına da sahip olabilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Çukurova'ya gezmek için geldiyseniz etrafta portakal çiçeği kokuları sizi adeta esir alır. Tarih ve turizmin bir arada olduğu Çukurova sizi adeta büyüleyecektir. Çukurova gezi planlarınızda mutlaka turizm irtibat bürolarından veya sitemizden gerekli Çukurova ile ilgili tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Sizin için Çukurova'da görebileceğiniz bazı yerleri sıralamaya çalıştık; Varda Köprüsü, Adana Arkeoloji Müzesi, Tuz Hanı, Adana Atatürk Evi Müzesi, Adana Etnografya Müzesi, Irmak Hamamı, Bebekli Kilise, Belemedik Yaylası, Yılanlı Kale başlıca yerlerindendir. Çukurova otellerinde gerçekleştirdiğiniz konaklamalarınız sırasında mutlaka bu yerleri de gezmelisiniz.