Çubuk Otelleri & Çubuk Otel Fiyatları Toplam 1 Otel Bulundu

Harita
Gökçe Otel
Gökçe Otel
Gökçe Otel
Gökçe Otel
Gökçe Otel

Çubuk Otelleri & Çubuk Otel Fiyatları

Turşu ve Kültür Festivali gezileriniz için sizleri ağırlayan Çubuk Otelleri...

Çubuk otelleri konaklamalarında ve gezilerinizde sizlere yardımcı olacağını düşündüğümüz sitemizden her türlü Çubuk bilgilerine erişmeniz mümkündür.

Çubuk coğrafi konum olarak; doğu bölümünde Kalecik ve Akyurt, batı kısmında Kızılcahamam ve Kazan, kuzey kısmında Çankırı iline bağlı ilçelerinden Şabanözü ve Orta, güney tarafında ise Keçiören, Elmadağ ve Altındağ ilçeleri ile çevrili konumdadır. 1990 yılında ilçe olmuştur Çubuk. Çubuk ilçesine bağlı şu anda toplam 19 köy bulunmaktadır.

Sayfamızdan en lüks ve en uygun Çubuk otel fiyatlarına sahip otellere rezervasyon gerçekleştirerek tatillerinizi bütçenize uygun olarak gerçekleştirebilmeniz mümkün olacaktır.

Nüfusu

Çubuk nüfusu 1881 yılından itibaren nüfus bakımından dönemsel artış gösterip günümüze kadar gelmiştir. En son yapılan sayımlarda Çubuk nüfusu 86.055 olarak tespit edilmiştir. Büyüklük bakımından Çubuk, diğer 25 ilçe arasında 11. sırada yer almaktadır. 84 mahalleye sahip olan Çubuk, 7 tanesi merkez olarak konumlanmıştır. Ankara iline bağlı Çubuk, metropoliten bir ilçe olma yolunda hızlı bir yol kastetmektedir. Bu da her yıl Çubuk otellerinde konaklayanların sayısının giderek artmasına olanak sağlamaktadır.

Havalimanı

Çubuk, Ankara ilinin güzide ilçelerinden biridir. Çubuk ulaşımlarınızda kara ve havayolu ulaşımını kullanabilirsiniz. Eğer Çubuk ilçesine havayolu ulaşımı seçtiyseniz en yakın Havalimanı olan, Ankara Esenboğa Havalimanını kullanabilirsiniz. Esenboğa ile Çubuk arası yaklaşık 23 km mesafededir. Düşük Çubuk otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellere ulaşımlarınızı Esenboğa'dan bölgeye giden EGO otobüsleri veya HAVAŞ servisleri ile rahatlıkla yapabilirsiniz.

Otogar

Çubuk otellerine ulaşımlarınızda alternatif olarak hava ve karayolu ulaşımlarını seçebilirsiniz. Eğer karayolu ulaşımını tercih ederseniz, Çubuk merkezde bulunan Çubuk otogarını kullanabilirsiniz. Çubuk ilçesine en yakın il olan Ankara'ya uzaklığı 41 km kadardır. Çubuk otogarı üzerinden yakın il ve ilçelere ulaşabileceğiniz otobüs ve dolmuş seferleri bulabilirsiniz.

Turizm Müdürlüğü

Çubuk, Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Çubuk ilçesi her yıl çeşitli faaliyetler altında halkına hizmet etmektedir. Çubuk Belediyesinin düzenlediği çeşitli etkinlikler bölgenin tanıtımı içinde önemli bir yer kazanmıştır. Bu da bölgede uygun Çubuk otel fiyatları ile konaklayarak festivale katılmak isteyenler üzerinde etki etmektedir.

Çubuk Belediyesi tarafından düzenlenen en büyük festival olan Turşu Festivali, Çubuk ilçesinin hem ekonomik hem de sosyal anlamda büyük ölçüde etkilemiştir. 2005 yılından itibaren düzenlenen festival birçok aktiviteye hizmet etmektedir. Her yıl düzenlenen Çubuk Turşu Festivaline, yurt içi ve yurtdışından birçok misafir gelmektedir.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Çubuk iklimi tipik karasal iklim özelliğine sahiptir. Çubuk ilçesinin yazları kurak ve sıcak, kışları ise soğuk ve yağış şeklinde geçer. Çubuk otellerinde konaklarken görebileceğiniz gibi bölgede gece ve gündüz arasındaki sıcaklık farkı oldukça farklılık göstermektedir. Bitki örtüsü olarak Çubuk bozkır bitkilere sahiptir. Yaz mevsiminde sarı ve kuru otlarla dolu olan Çubuk'ta, ilkbaharda yerini yeşil bir alana bırakmaktadır.

Yeme ve İçme Olanakları

Çubuk ilçesi hem festivali hem de yöresel yemekleri bakımından, bölgede önemli konumdadır. Özellikle Çubuk yöresel yemekleri hakkında Çubuk Belediyesinin de katkılarıyla "Çubuk İlçesi Geleneksel Mutfak Kültürü" kitabı bastırılmaya başlanmıştır. Kitap, Çubuk yemek kültürü, mutfak ile ilgili özlü sözler, bilmeceler ve bunun gibi birçok bilgiyi içermektedir. İlerisi için Çubuk yemek kültürü hakkında zengin bir miras bırakacak olan kitap, bölgeye önemli bir katkı sağlamıştır. Bölgenin zengin yemek kültüründen tatlar denemek için hem Çubuk otelleri restoranlarından hem de yerel restoranlardan faydalanabilirsiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Çubuk, Ankara ilinde farklı bir yere sahiptir. Önemli kültür ve turizm merkezlerinden biri olan Çubuk'a, her yıl çeşitli sebeplerden dolayı birçok misafir uğramaktadır. Bunların en başında her yıl düzenlenen Turşu ve Kültür Festivali, Çubuk halkı ve gelen misafirler için en büyük sosyal etkinliklerden biridir. Çubuk'ta çok fazla eğlence mekânı yoktur. Daha çok cafe-bar tarzı veya canlı müzik yapan yerler ve uygun Çubuk otel fiyatları ile konakladığınız otellerin eğlence tesislerini bulabilirsiniz. Eğer daha fazla adrenalin istiyorsanız, Çubuk ilçesine en yakın il olan Ankara'ya uğrayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Çubuk, tarihini ovada yapılan Ankara savaşıyla duyurmuştur. Tarihi ve kültürel mirasları açısından Çubuk, günümüze bıraktığı izlerle, fikir sahibi olmamızı sağlamıştır. Çubuk'ta gezip görebileceğiniz bazı yerler; Esenboğa beldesi yakınlarında spor alanları ve termal havuzların bulunduğu Çubuk otelleri, ilçenin çeşitli mahallelerinde bulunan birbirinden güzel 5 adet tarihi ev, yine Çubuk Belediyesi bünyesinde aktivitelerini ve organizasyonlarına hizmet eden Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi Çubuk ilçesinde görebileceğiniz yerlerdendir.