TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIÇorum Otelleri
15 Çorum Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Çorum Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Çorum Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Çorum Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Alt Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Çorum Otelleri ve en uygun Çorum otel fiyatları, Çorum hakkında genel bilgiler...

Çorum Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

10
M. Ö. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 01-10-2022/04-10-2022
Merkezi konumu nedeni ile tercih ettim. Personel ilgili ve güler yüzlüydü. Odalar temiz ve hijyenikti.
9.3
D. Çaglar | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 07-05-2024/08-05-2024
Her zaman güler yüzlü ve samimi içten davranış
8.7
A. D. Özdinler | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 19-02-2024/20-02-2024
Tam bir fiyat performans oteli, sade sakin huzurlu.
9.0
Ç. KOÇ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 09-03-2024/10-03-2024
Konfor
9.7
Y. DEMİR | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 17-11-2022/18-11-2022
Personelin ilgisi ve temizlik
9.7
K. ö. . Şahin | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 21-11-2022/22-11-2022
Kapıdan girdiğim anda odanın temizliğine hayran kaldım. Hijyen açısından çok çok kaliteliydi. ikram olarak odalara bıraktığı kahve ve çay idi çok hoşuma gitti
10
M. TORTU | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 14-02-2024/15-02-2024
Müşteri memnuniyeti temizlik vb yönlerde.
10
Y. . Aktürk | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 12-05-2024/13-05-2024
Çok menünün oldun tavsiye ederim
10
F. . Yakuphanoğlu | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 14-02-2024/15-02-2024
Güzel bir tesis.
10
A. OMUŞ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 09-02-2024/11-02-2024
Temiz

Çorum Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Tarihi çok eskiye dayanan Şehzade Şehri Çorum Otelleri...

Tarihi çok eskilere dayanan Çorum, yerli Anadolu kültürünü devam ettiren şehirlerin başında gelir. İç Orta Karadeniz Bölgesinde bulunan Çorum'da toprak sanayi ve makine imalat sanayi çok gelişmiştir. Gelişen dünya ile birlikte Çorum otelleri sayısının artması bölgede turistik faaliyetlerin de artmasına olanak sağlamıştır.

Tarihi Cilalı Taş Devrine kadar uzanan Çorum'da daha önce Hititler, Frigler, Kimmer, Medler, Galat, Roma, Bizans, Selçuklu, Danişmendler Beyliği gibi toplumlar yaşamıştır. Bu da Çorum'da birçok tarihi yapının oluşumuna katkı sağlamıştır. Bu yüzden uygun Çorum otel fiyatlarımızı kullanarak rezervasyonlarınızı gerçekleştirdiğiniz gibi bölgeyi daha yakından tanımak için sitemizde verdiğimiz bilgilerden faydalanmanızın da yararını görebilirsiniz.

Nüfusu

Çorum nüfusu 2015 yılına göre 525.180'dir. Bu nüfusun 259.993'ü erkek, 265.187'si kadından oluşmaktadır. Yüzölçümü 12.797 olan Çorum ilinde kilometrekareye 41 insan düşmektedir. Çorum 1950'li yıllardan bu yana sürekli göç vermiştir. Bu göçlerin büyük bir kısmı Ankara'ya ve İstanbul'a olmuştur. Anadolu'nun en güzel şehirlerinden birisi olan bölgede Çorum otellerinde konaklayabilir, tarihi ve turistik yerlere geziler yapabilirsiniz.

Ulaşım Olanakları

Ankara ile Samsun otoyolunun içinden geçtiği Çorum'a ulaşım oldukça kolay olmaktadır. Hemen hemen Türkiye'nin bütün şehirlerinden otobüs seferleri bulunmaktadır. Çorum merkez otogarına gelen ziyaretçiler otobüs firmalarının şehir içi servisleriyle, belediye otobüsleri ya da taksilerle ulaşmak mümkündür. Uygun Çorum otel fiyatlarıyla erken rezervasyon yaptıran ziyaretçiler Çorum otellerinde avantajlı şekilde konaklayabilirler.

Turizm Danışma

Çorum merkez Gazi Cad. Yeni Hükümet Binası C Blok adresinden Çorum'la ilgili bilgilere ulaşabilir, Çorum'da bulunan tarihi yerlerin adreslerini alıp bu yerler ziyaretlerde bulunabilirsiniz. Çorum otellerinde konaklarken, acentelerin düzenlediği turlara katılabilirsiniz.

İklimi ve Bitki Örtüsü

Çorum, Karadeniz ikliminden İç Anadolu iklimine geçiş yeri üzerinde yer alır. Çorum'da genel olarak yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve yağışlıdır. İlkbaharı kısa, sonbaharı uzun geçen Çorum'dan sıcak aylar Temmuz ve Ağustos, en soğuk aylar ise Ocak ve Şubat'tır. Çorum'da kuzeyden güneye gidildikçe iklim sertleşir.

Çorum'a en fazla yağış Mayıs ayında düşer. Tabi bitki örtüsü bakımında fakirdir. İç Anadolu iklimin hüküm sürdüğü Çorum'da iklime paralel olarak step bitki topluluklarına rastlanır. Çorum otel fiyatları ile konakladığınız tarih ile erken rezervasyon yaptırdığınız fiyatları karşılaştırabilirsiniz.

Yeme ve İçme Olanakları

Türkiye'nin hemen her şehrinde olduğu gibi Çorum ilini de kendine has yöresel lezzetleri bulunmaktadır. Sebze yemeğinden et yemeğine, salata çeşitlerinden tatlılarına kadar Çorum, kendini diğer şehirlerden ayırmaktadır. Karadeniz Bölgesinde buluna Çorum, bulunduğu coğrafi şartlar itibariyle zengin bir mutfak kültürüne sahiptir.

Çorum'a ait yöresel lezzetler arasında, Keşkek, İskilip Dolması, Mantı, Çatal Aşı, Çorum Baklavası, Leblebi, Tarhana Çorbası, Cızlak, Hinhal ve birçok yemek mevcuttur. Çorum otellerinin restoranlarında ve yerel restoranlarda bu lezzetlere ulaşmak mümkündür.

Popüler Eğlence Mekânları

Çorum merkezdeki kafe ve restoranlarda eğlenebilirken yine uygun Çorum otel fiyatları ile konakladığınız tesislerin eğlence mekânlarında vakit geçirebilirsiniz. Çorum'da ailecek vakit geçirebileceğiniz yeşil parklar mevcuttur. Çorum'da çay bahçelerine de rastlamak mümkündür. Osmanlı döneminde bir şehzade kenti olan Çorum'da bir gününüzü doyasıya geçirebilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Çorum, çok eskiye dayanan bir tarihi olduğu için birçok tarihi eseri bünyesinde barındırmaktadır. Bunlar arasında, İncesu Kanyonu, Kybele Kabartması, Şapinuva, Alacahöyük Müzesi, Kargı Yaylası, Çorum Ulu Cami, Hattuşaş Antik Kenti ve birçok tarihi eser mevcuttur. Çorum otellerinde konaklama sırasında bu yerlere gezi yapabilirsiniz. Çorum tarihi ve turistik eser açısından oldukça zengin bir şehirdir.