Çıralı Otelleri & Çıralı Otel Fiyatları Toplam 1 Otel Bulundu

Harita
Kimera Lounge Hotel
Kimera Lounge Hotel
Kimera Lounge Hotel
Kimera Lounge Hotel
Kimera Lounge Hotel

Çıralı Otelleri & Çıralı Otel Fiyatları

Eşsiz doğal güzellikleriyle Çıralı Otelleri sizleri bekler...

çıralı otelleri

Çıralı otelleri gezileriniz, turlarınız ve rezervasyonlarınız için sizlere oluşturduğumuz sitemizden gerekli tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Sitemizden yapacağınız Çıralı rezervasyonlarında, erken rezervasyon dönemi fiyatlarından yararlanabilirsiniz.

Çıralı konum olarak; Antalya iline 70 km uzaklıkta olup, Olimpos Beydağları Milli Parkı içinde, Kemer ilçesinin Ulupınar Köyü mevkiinde bulunmaktadır. Çıralı'nın Kemer merkeze yaklaşık 35 km mesafesi vardır. Bu da uygun Çıralı otel fiyatları ile bölgede kalabileceğiniz otellere daha hızlı bir şekilde ulaşabilmeniz anlamına gelmektedir.

Nüfusu

Çıralı, Antalya ili sınırları içinde bir köydür. Çıralı köyün geçim kaynağı tamamen turizme dayalıdır. Geçmiş yıllara baktığımız vakit, Çıralı köyünün nüfusu kademeli olarak arttığını görmekteyiz. Çıralı'da, son yapılan nüfus sayımına göre toplamda 6.000 kadar kişi yaşamaktadır. Olympos kentinin, Çıralı mevkiinde bulunması bölgenin hem nüfus bakımından hem de turizm bakımından önemini bir kat daha artırmıştır. Özellikle Çıralı otellerinde konuklayanlarla birlikte bölge nüfusu daha da artabilmektedir.

Havalimanı

Çıralı, Antalya turizminin önemli kesişim noktalarından bir yerdedir. Çıralı, Olimpos Beydağları Milli Parkı sınırları içinde olduğu için, gelen turistin sayısı bir hayli fazladır. Turizmin belirli bir yükünü ve sorumluluğunu taşıyan Çıralı ve köy halkı, bu durumun üstesinden hakkıyla çıkmıştır. Çıralı ulaşımlarınızı havayolu ile yapacaksınız, en yakın havalimanı olan Antalya Havalimanını tercih etmeniz lazım. Çıralı ile Antalya Havalimanı arası yaklaşık 45 dakika kadardır. Ulaşımınızı Çıralı kavşağında inerek, uygun Çıralı otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellerinize giden Çıralı dolmuşlarıyla sağlayabilirsiniz.

Otogar

Çıralı, Antalya'nın en önemli turizm mekânlarından bir yerde kalmaktadır. Bir başka deyişle turizmin kalbinin attığı yerlerdendir Çıralı. Çıralı ulaşımınızı karayolu ile yapmak istiyorsanız, özellikle otogardan kalkan Kumluca mevkiine giden dolmuşlara binmeniz gerekmektedir. Çıralı kavşağında inerek, Çıralı dolmuşlarıyla ikinci bir dolmuş kullanarak Çıralı otellerine ulaşımınızı aktarmalı olarak yapabilirsiniz.

Turizm Müdürlüğü

Çıralı, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü altında faaliyetlerini yürütmektedir. Kemer ilçesine bağlı Çıralı, en fazla rağbet gören Olympos Kenti ile meşhurdur. Çıralı'ya ve uygun Çıralı otel fiyatlarına sahip bölge konaklama seçeneklerine sırf bu yüzden her yıl binlerce turist akın etmektedir. Antik Olympos Kenti ve doğal güzellikleri, Çıralı'nın önemini bir kat daha artırmıştır. Çıralı tatilinizi planlamadan önce mutlaka turizm danışma büroları veya sitemizden gerekli bilgileri alınız.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Akdeniz ikliminin hâkim sürdüğü Çıralı, yazları sıcak ve kurak, kışları ise ılık ve bol yağış şeklinde geçmektedir. Uzun bahar aylarının yanında, en sıcak zamanları olan Temmuz ve Ağustos dönemi en bunaltıcı aylarıdır Çıralı'nın. Çıralı, ormanlık alanı bol bir yerdir. Genellikle sedir ağaçları önemli bir yer tutmaktadır. Çıralı, doğal ve tarihi sit alanı bakımından 1. ve 2. derecede önemli olduğundan turizm bakımından önemli bir noktada bulunmaktadır. Çıralı'da Akdeniz ikliminin bütün tipik özelliklerini görebilirsiniz. Bu da yumuşak olan bu iklim sebebiyle her yıl Çıralı otellerinde konaklayanların sayısının biraz daha artmasına olanak sağlamaktadır.

Yeme ve İçme Olanakları

Antalya'nın en önemli turizm merkezlerinden olan Çıralı, Türkiye ekonomisine bu yüzden katkıları kaçınılmazdır. Turizmin odak merkezlerinden olan Çıralı'ya her yıl binlerce misafır akın etmektedir. Çıralı halkı geçimini daha çok pansiyonculuk veya restorancılık yaparak kazanmaktadır. Hem Çıralı otelleri restoranlarında hem de yerel restoranlarda bölgeye has lezzetleri tatma olanağına sahip olabilirsiniz. Çıralı'da yöresel lezzetlerin dışında taze balık, mezeler, kahvaltılıklar ve Türk mutfağının zengin çeşitlerine rastlayabilirsiniz. Çıralı'da en ünlü iki restoran; Karakuş Restoran ve Azur Aida Restoran olarak hizmet vermektedir.

Popüler Eğlence Mekânları

Çıralı, dingin ve eğlenceli bir tatilin tek adresidir. Tatilcilerin en fazla şaşıracağı ve zevk alacağı Çıralı, caretta caretta kaplumbağalarının yumurtlama yerlerinden biridir. Çıralı; doğası, denizi, restoranlarıyla sizleri güzel bir tatilin başlangıcına hazırlar. Çıralı sizin için durgun geliyorsa, biraz daha adrenalin yaşayacağınız en yakın ilçe olan Kemer'de vakit geçirebilirsiniz. Antalya ve çevresi, hem uygun Çıralı otel fiyatlarına sahip oteller bazında hem de eğlence sektörünün birçok alternatifini bulabileceğiniz mekânlar bakımından zengin bir yerdir. Dolayısıyla Çıralı alternatiflerinizi bu yakın yerlerde gerçekleştirebilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Şehrin karmaşası, stresi ve rutin havasından biraz uzaklaşmak istiyorsanız, Çıralı tam size göre bir yer. Doğa, deniz, tarih ve turizmin merkezlerinden bir yerdir Çıralı. Olimpos Antik Kenti ve Milli Park sınırları içinde bulunan Çıralı'da birçok tarihi eser ve doğal güzelliklere rastlayabilirsiniz. Çıralı'da görebileceğiniz en önemli iki antik kent; Phaselis ve Olimpos Antik Kenti'dir.

Çıralı otellerinde konaklarken bölgede görebileceğiniz diğer bir mekân ise, efsanevi ve mitolojik bakımdan kitaplara konu olan Yanartaş'tır. Deniz diyorsanız kesinlikle; Adrasan, Sazak ve Ceneviz Koyu sizi adeta büyüleyecektir. Bunun dışında diğer bir koy olan teknelerle ulaşacağınız Çıralı ve Olimpos Koyları müthiş manzarasıyla sizleri ağırlamaktadır.

Çıralı'da bulamadığınız otel seçenekleri için dilerseniz Olimpos otelleri arasına da bakabilirsiniz. Özellikle yaz sezonunda Çıralı'da bulunan otel seçenekleri içerisinde yer bulma konusunda sıkıntılar yaşayabilecek olmanız sebebi ile merkezi bir konumda olan Olimpos'ta konaklamanın da keyifli olabileceğini görebilirsiniz.