TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISICihangir Otelleri
1 Cihangir Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Cihangir Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Cihangir Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Cihangir Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Cihangir Otelleri ve en uygun Cihangir otel fiyatları, Cihangir hakkında genel bilgiler...

Cihangir Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

7.7
b. gumus | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 19-09-2020/21-09-2020
Otel genel anlamda iyi ödediğiniz ücretin karşılığı veriliyor. Odalar temiz, personel ilgili, yiyecekler lezzetli ve yeterli çeşitlilik mevcut. Tavsiye ederim.
8.3
n. sandık | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 19-09-2020/21-09-2020
Ailemle kaldığım en nezih ve şık otel. İç dizayn resimlerdeki gibi değil daha farklı ve güzel resimler eskidir diye tahmin ediyorum. Kahvaltısı ve tatlıları harika. Kocaman havuz ve spa hizmetleri hediye geldi. Herkes ilgili ve kaliteli. Geleceklere kesinlikle tavsiye ediyorum.

Cihangir Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Şehrin kalbindeki entellektüel semt Cihangir otelleri...

İstanbul'un kedileriyle simgeleşmiş, mahalle sıcaklığını korumayı başarmış, özgün mekanlarla çevrili, ince zevklere sahip bir semttir. Şehrin tam kalbinde yoğun kalabalıklardan uzak yaşamanın adresi olarakta görülür. Entellektüel sohbetlerin yapıldığı, buluşmaların merkezi ve İstanbul' un içinde İstanbul' u yaşayacağınız, günübirlik gezi ve fotoğraf yolculuklarının adresidir.

İstanbul, Avrupa Yakası tarafında olan güzide ilçelerinden biridir Cihangir. Cihangir konum olarak; kuzey tarafından Şişli ilçesi, kuzeybatı tarafından Kağıthane ve Eyüp, güney tarafından Haliç, doğudan ise İstanbul Boğazı ve Beşiktaş ilçeleri ile çevrilidir. Cihangir gezileriniz için mutlaka sitemizden edineceğiniz bilgilere bir göz atınız ve en uygun fiyatlı Cihangir otellerinde konaklayıp erken rezervasyon avantajlarından faydalanın.

Nüfusu

Cihangir, İstanbul'un gözde ilçelerinden biridir. En eski yerleşim yerlerinden olan Cihangir, sınırları içerisinde oluşumunu tamamladığı için, bölge çok fazla genişleme gösterememiştir. 1950 yıllarından itibaren nüfusunda neredeyse hiçbir değişiklik yoktur Cihangir ilçesinin son nüfus sayımlarına göre yaklaşık nüfusu 64.632'dir. Uygun Cihangir otel fiyatları ile ilçede konaklayanlarla birlikte bölge nüfusunda da artış gözlemlenmektedir.

Havayolu Ulaşımı

Cihangir, İstanbul'un en eski yerleşim yerlerinden olan bir ilçesidir. Hem turistik hem de eski bir semt oluşundan Cihangir, gelen misafirlerin dikkatini çekmektedir. Cihangir ulaşımlarınızı kara, hava ve deniz yoluyla yapabilirsiniz. Avrupa yakasında olduğu için en yakın havalimanı olan Atatürk Havalimanı, Cihangir ulaşımlarınızda kullanacağınız havalimanıdır.

Zorunda kalırsanız ve en yakın Atatürk Havalimanı'na uçuş bulamazsanız diğer alternatifiniz Anadolu Yakasında kalan Sabiha Gökçen Havalimanı'dır. Atatürk Havalimanı-Cİhangir arası 22 km, Sabiha Gökçen Havalimanı-Cihangir arası 41 km kadardır. Havaş servisleriyle Cihangir merkeze ve bölgedeki Cihangir otellerine her iki taraftan rahatlıkla gelebilirsiniz.

Karayolu Ulaşımı

İstanbul'un en eski yerlerinden olan Cihangir, ulaşım konusunda birçok alternatife sahiptir. Cİhangir' e en fazla hava ve karayolu ulaşımı fazladır. Eğer karayolu tercih ederseniz en yakın otogar olan Esenler Otogarı, Cihangir ulaşımlarınızda kullanacağınız otogardır. Esenler-Cİhangir arası 16 km mesafededir. Diğer bir otogar olan Harem Otogarı ise Anadolu Yakasında olan Harem Otogarıdır. Harem-Cİhangir arası ise yaklaşık 18 km kadardır. Şehirlerarası otobüs firmalarının servisleriyle uygun Cihangir otel fiyatları ile rezervasyon gerçekleştirdiğiniz beş yıldızlı Cihangir otellerine ulaşımlarınızı rahatlıkla yapabilirsiniz.

Turizm Müdürlüğü

Cihangir, İstanbul turizmi açısından önemli merkezi noktalardandır. Beyoğlu Belediye Başkanı, yatırımcıların Cihangir için katkılarını her dönem için beklemektedir. Cihangir sadece İstiklal Caddesi, Taksim Meydanı veya Galata Köprüsü isimleriyle bilinen bir yer olması dışında, Cihangir otelleriyle ve tarihi yerleriyle de kendini göstermeye çalışmaktadır. Cİhangir esnafı, bölgedeki yatırımcılar, Beyoğlu Belediyesi ve Cihangir halkıyla beraber el birliği yapıldığından ilçe için yapılan reklamlar, hem ekonomik anlamda hem de turizm anlamında önemli katkılar sağlamaktadır.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Cihangir iklimi bölge itibariyle 4 farklı iklim tipiyle karşılaşmaktadır. Balkan, Anadolu, Karadeniz ve Akdeniz iklim tipleri uygun Cihangir otel fiyatları ile konaklarken çevrenizde görebileceğiniz iklim tipleridir. Klasik olarak bölgede en fazla görülen iklim tipi, yazları sıcak ve kurak, kışları ise bol yağış ve ılıman bir hava şeklindedir.

İstanbul ve Cihangir çevresi bitki örtüsü tamamıyla Akdeniz bitki örtüsüne sahiptir. Maki, Cihangir ve İstanbul çevresinde görebileceğiniz en fazla bitki örtüsüdür. İklimi farklılık gösterdiği için her türlü bitki bulunmaktadır. Orman bakımından zengindir ve Cihangir'e 20-25 km kuzeyindeki Belgrad Ormanları meşhurdur.

Yeme ve İçme Olanakları

Cihangir, İstanbul ilinde nadide ilçelerden biridir. Eski ismi Pera olan Beyoğlu'nda birçok kafe, restoran ve eğlence yerlerine sahiptir. Taksim, Cihangir gibi popüler semtler Beyoğlu semtine bağlıdır ve bu mekânlarda birçok alternatif bulabilirsiniz. İstanbul'un adeta kalbi diyebileceğimiz Cihangir'e gelen misafirlere Cihangir otelleri, her türlü Dünya ve Türk Mutfağı restoranlarıyla ağırlamaktadırlar.

Otel restoranlarının yanı sıra çevre kafe ve restoranlarında da yeme ve içme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Midye ve deniz ürünlerinin oldukça fazla bulunduğu  Cihangir, ocak başı ve modern kafeleriyle, balıkçılarıyla, Dünya mutfaklarıyla müziğin ve lezzetin gurme mekânlarıyla sizleri ağırlamaktadır. Alternatif kaçış yeri Cihangir, her zaman tatil planlarınızın başköşesinde bulunması gereken ilçelerdendir.

Popüler Eğlence Mekânları

İstanbul denince akla gelen her türlü şeyi sıralamak mümkündür. Tarihin, sanatın, değişik kültürlerin, Dünya ve Türk müzikleri ve de yemeklerinin buluştuğu yerlerden biridir Cihangir. Her yıl binlerce turistin akın ettiği İstanbul Cihangir, merkezi yerde olduğundan dolayı, her türlü aktiviteyi de bulma olanağına da sahipsiniz. Her kitleye, her damak zevkine, her eğlenceye sahne olan Cihangir otelleri ve Cihangir mekânları Dünya standartlarında hizmet vermektedir. Sizin için Beyoğlu'nun en popüler yerlerini Coop, Dorock Bar, Hard Rock Cafe, Hayal Kahvesi, İndigo, Jolly Joker, Kafe Pi; Roxy, Tektekçi olarak sıralayabiliriz.

Gezilecek Yerler

19. yüzyıl başları Cihangir İstanbul'da gelişmeye başlayan tek ilçe olarak boy göstermiştir. Bunun nedeni Uluslararası Dış Ticaretin artması ve Osmanlı Dış Ticaretinin büyümüş olmasıdır. Cihangir tarihi ve zengin kültürel mirasları açısından da önemli bir yere sahiptir. Bu durum uygun Cihangir otel fiyatları ile konaklayanların da beğenisini toplamaktadır.

Cihangir ilçesi göbeğinde olsa bile etrafında konumlanan birkaç tane kültürel miras ve tarihi mekân görebilirsiniz. Siz misafirler için Cihangir' de görebileceğiniz birkaç tane tarihi ve turistik yer önerisinde bulunabiliriz. Maalem Sinagogu, St.Antuan Kilisesi, Azapkapı Camii, Nevizade Balık Pazarı, İtalyan Sinagogu, Markiz Pasajı, Pera Müzesi, Zafer Müzesi, Adam Mickiewicz Müzesi gidebileceğiniz başlıca yerlerdendir.