TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIÇiftehan Otelleri
3 Çiftehan Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Çiftehan Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Çiftehan Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Çiftehan Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Çiftehan Otelleri ve en uygun Çiftehan otel fiyatları, Çiftehan hakkında genel bilgiler...

Çiftehan Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

8.3
M. C. YAŞAR-1 | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 13-08-2021/15-08-2021
Yemekler çok lezzetli
7.0
C. A. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 27-08-2021/30-08-2021
Odalar güzeldi sabah ve akşam yemek var odada tencereye tabak vs çocuklu aileler için çok güzel
9.7
M. AY | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 02-09-2021/05-09-2021
Temizlik ve ilgili olmalari
8.3
M. Tunçöz | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 16-08-2021/19-08-2021
Alkolsüz oluşu ailecek yaptığımız konaklama için çok hoşumuza gitti.
8.3
N. Haksever | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 25-08-2021/26-08-2021
Kaplıca olanakları sessiz bir yer personeller yardımcı olmaya çalışıyor ve yemekleri gayet iyiydi. Biz memnun kaldık
8.0
F. KAHRAMAN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 15-08-2021/19-08-2021
Manzarası enfes
8.0
S. TETİK | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 21-08-2021/22-08-2021
KKaplıca suyu harika ayaklarındaki ağrılara çok iyi geldi. Otelin yeri çok kolay bulunuyor yemekler de güzel olunda gayet güzel bir zaman geçiridk
9.0
Ş. TÜRKBEN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 15-08-2021/19-08-2021
Yemekleri ve personel ilgisi gayet iyi
8.0
Ö. K. ARIKAN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 26-08-2021/28-08-2021
Termal ve aqua havuzlar çok güzeldi memnun kaldık.
8.7
N. ÇINAR | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 22-08-2021/26-08-2021
Yemekler.manzara guzel, odalar temiz ve çalışanlar ilgili

Çiftehan Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Kaplıca turizminin önemli merkezi, modern görünümleri ile Çiftehan Otelleri...

Çiftehan otel ve kaplıcaları hakkında sizler için oluşturduğumuz bilgileri bir bölüm halinde sitemizde topladık. Çiftehan otelleri rezervasyonlarınız ve gezilerinizde bu siteden yararlanabilirsiniz.

Çiftehan Niğde iline bağlı, Ulukışla ilçesinin küçük ve mütevazı bir köyüdür. Çiftehan kaplıcaları bölgenin en meşhur yerlerinden biridir. Mutlaka Çiftehan gezilerinizde sitemizden gerekli bilgilere bakınız.

Sitemizde Çiftehan ile ilgili ihtiyacınız olabilecek tüm bilgileri bir arada bulma olanağına sahip olabileceğiniz gibi bölgede indirimli Çiftehan otel fiyatları ile konaklama olanağına da sahip olabilirsiniz.

Nüfusu

Çiftehan, Niğde ilinin mütevazı köylerinden bir konumdadır. Çiftehan halkı ve çevresinin geçim kaynakları tarıma dayalı olduğundan nüfusta bu şekilde oluşmaktadır. Çiftehan'da en fazla nüfus 2000 yıllarında gözükmektedir. Yaklaşık 2.142 olan Çiftehan nüfusu, 2007 yılından itibaren 1.200 civarına düşmüştür. Bunun sebebi ise Çiftehan halkının geçim sıkıntısından dolayı büyük şehirlere göç etmesidir. Ancak özellikle yaz aylarında Çiftehan otellerinde konaklayanlarla birlikte bölge nüfusunda bazı dalgalanmalar da yaşanabilmektedir.

Havalimanı

Çiftehan gezileriniz için havayolu ulaşımını Niğde üzerinden yapabilirsiniz. 1990 yılında Niğde Havalimanı inşaatına başlanmış ama çeşitli sebeplerden dolayı henüz bitmemiştir. Bu yüzden Çiftehan'a gelmek isteyen misafirler Nevşehir Kapadokya Havalimanına iniş yapmak zorundadır. Buradan da Çiftehan'a karayolu ile ulaşımınızı yapabilirsiniz.

Diğer bir alternatif ise Adana Havalimanı, Çiftehan ulaşımlarınızda kullanabileceğiniz diğer bir alternatif uçuş yeridir. Adana Havalimanı bölgesel bir liman olduğu için, burada bulabileceğiniz uçuş saatleri daha sık ve çeşitlidir. İndirimli Çiftehan otel fiyatları ile gerçekleştireceğiniz gezileriniz için havayolunu tercih etmeniz sizin için büyük bir ulaşım kolaylığı olacaktır.

Otogar

Çiftehan, Niğde Ulukışla'ya bağlı küçük nüfuslu bir köyden ibarettir. Çiftehan'a en yakın otogar Niğde otogarıdır. Çiftehan-Otogar arası yaklaşık 80 km kadardır. Çiftehan'dan otogara minibüsler ve çevre il veya ilçelere giden otobüslerle ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Ayrıca Çiftehan otellerine ulaşmada da karayolunu da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Turizm Müdürlüğü

Çiftehan, Niğde İl Kültür Turizm Bakanlığı tarafından faaliyetlerini yürütmektedir. Çiftehan daha çok tarım, hayvancılık ve kaplıca turizmiyle ekonomisini sağlamaktadır. Çiftehan Kaplıcaları bölgede turizm açısından bulabileceğiniz alternatif yerlerden birdir. Bölgede Çiftehan otelleri içinde popüler kaplıca otellerini de bulabilirsiniz. Çiftehan termal suyu diğer bölgelerdeki sudan daha kükürtlü olması buraya gelmek isteyen misafirleri teşvik etmektedir.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Çiftehan iklimi yıl içerisinde ortalama değeri 10 derecedir. En düşük Ocak, en yüksek sıcaklık ise Temmuz ayında görülür Çiftehan'da. Çiftehan 4 mevsimi doyasıya yaşayacağınız köylerden biridir. Klasik İç Anadolu karasal iklim özelliklerine sahip Çiftehan, step bitki örtüsüyle özdeşleşir. Genellikle sarı otlar mevcuttur. Toros dağ yamaçlarına doğru gidildiğinde ormanlık alanlara rastlayabilirsiniz.

İndirimli Çiftehan otel fiyatları ile bölgede gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında bu alanlarda gezintiye de çıkabilirsiniz. Çiftehan halkının geçim kaynağı tarıma dayalı olduğu için toprakları verimlidir. Bu verimli Çiftehan topraklarından her yıl çeşitli ürünler ülkenin dört bir yanına ithal edilmektedir.

Yeme ve İçme Olanakları

Çiftehan, Ulukışla ilçelerinden güzel bir köy olarak konumlandırılmıştır. Çiftehan'a kaplıca turizmi için gelen misafirler damak zevkine uygun yerleri de görmek istemektedirler. Yemeği bir kültür olarak görmek isteyen bazı gezginler mutlaka Çiftehan yöresel yemeklerini denemeleri lazım. Çiftehan genellikle hamur işleriyle meşhurdur.

İndirimli Çiftehan otel fiyatları ile bölgede konaklarken bu tatları da rahatlıkla deneme olanağına sahip olabilirsiniz. Sizlere Çiftehan yöresel yemeklerinden bazılarını sıralayabiliriz. Şepe, Sıkma, Gözleme, Sulu Köfte, Yoğurtlu Çorba, Silmeç, Kuymak, Kılan Böreği, Taşfırın Böreği başlıca Çiftehan lezzetlerindendir.

Popüler Eğlence Mekânları

Çiftehan, Niğde ili Ulukışla mevkiinde mütevazı bir köydür. Çiftehan'da ikamet eden maddi durumlarına göre çevre il veya ilçelerdeki kaplıca veya doğa alanlarına gitmektedir. Çiftehan'da gece hayatı neredeyse yok denecek kadar azdır. Çiftehan halkı ya güneşli zamanlarda parklarda, ya da bölgede Çiftehan otellerinde zamanlarını geçirmektedir. Otellerde canlı müzik ve kaplıca imkânından yararlanabilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Çiftehan sıcak termal suyu bakımından tarihte önemli bir yerdedir. M.Ö. İlk çağlarda suyun sıcaklığı Çiftehan'a olan dikkatleri çekmiştir. Rivayete göre Çiftehan ismini, kasabanın girişindeki iki handan almıştır. Tarihine baktığımız vakit Çiftehan, zamanında Roma İmparatorluğu döneminde bir eyalet olan Kapadokya ile kapı görevi üstlenmiştir. Yine rivayete göre Mısır Kraliçesi Kleopatra, Tarsus'tan Çiftehan bölgesine gelip güzelleşmek için bu sıcak sulardan yararlanırmış.

Çiftehan ziyaretlerinizde, Selçuklu ve Roma dönemlerinden kalma sıcak su havuzları veya sıcak su banyolarına rastlayabilirsiniz. Yine zamanında Osmanlılar tarafından yaptırılan ve Bağdat demiryolunun önemli uğrak yerlerinden olan Çiftehan, Mustafa Kemal Atatürk sayesinde imar izni alınmış ve halkın kullanımına açılmıştır. Çiftehan otellerinde gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında bölgedeki bu efsanevi ve tarihi yerleri de mutlaka görmeye dikkat etmelisiniz.