TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIÇengelköy Otelleri
1 Çengelköy Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Çengelköy Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Çengelköy Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Çengelköy Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Çengelköy Otelleri ve en uygun Çengelköy otel fiyatları, Çengelköy hakkında genel bilgiler...

Çengelköy Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

9.7
s. g. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 16-07-2020/18-07-2020
Deniz manzaralı güzel bir odada konakladıık. Odalar da gayet geniş ve rahattı. Genel temizlik olrak da dikkatediliyordu.
10
a. h. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 16-07-2020/18-07-2020
İş için gelmiştik gelmişken boğaz turu da yapalım dedik otel ve odalar gayet güzeldi tavsiye ederim

Çengelköy Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

İstanbul'un hem geçmişte hem de bugün en meşhur semtlerinden Çengelköy konaklamaları ve Çengelköy Otelleri...

İstanbul'un en eski ve kaliteli yerlerinden olan Çengelgöy, Anadolu Yakasının nadide bir bölgesinden bulunmaktadır. Çengelköy konum olarak Üsküdar'a bağlı, Vaniköy ve Beylerbeyi arasında konumlanmıştır. Çengelköy otelleri için konaklama düşünüyorsanız mutlaka yerinizi önceden ayırınız.

Çengelköy, İstanbul'un hem geleceğini hem de geçmişini yansıtan önemli bir yerdir. Eskiden burada sebze ve meyve yetiştirilirdi. Günümüzde bu yönde pek iç açıcı olmasa da hala Çengelköy'ün salatalığı meşhurdur. Çengelköy eskiden daha çok üst tabakanın ikamet ettiği yerlerden biriydi. Yapılan göçler ve değişen şehir düzeni sonucunda eski düzenini günümüzde kaybetmiştir. Çengelköy otel fiyatları, günümüzde eskiye nazaran daha ekonomik ve daha fazla seçeneğe sahiptir.

Nüfus

Çengelköy, İstanbul'da konum ve düzeni itibariyle en fazla seçilen yerler arasındadır. Diğer yerlere göre ortalama göç alan Çengelköy'e daha çok gelir düzeyi yüksek insanlar tercih etmektedirler. Son yapılan Çengelköy nüfus sayımına göre şu an 14.303 olarak tespit edilmiştir. Çeşitli sebeplerden dolayı tercih edilen, yeni istihdam alanlarının ve inşaat sektörünün de artması nedeniyle Çengelköy yerleşim alanı günümüzde biraz daha genişlemiştir. Hem iş hem de gezi amaçlı gelmek istiyorsanız, mutlaka Çengelköy otellerinde konaklama yapmanızı tavsiye ederiz.

Ulaşım Olanakları

Anadolu yakasında bulunan Çengelköy, ulaşım bakımından İstanbul'da önemli noktalar arasındadır. Eğer Çengelköy ulaşımlarınızı havayolu ile tercih ediyorsanız İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanını tercih etmek zorundasınız. Sabiha Gökçen ile Çengelköy arası yaklaşık 38 km uzaklıktadır. Havaalanı ile Çengelköy arası ulaşımlarınızı servisler veya ticari taksiler ile yapabilirsiniz.

Bir diğer ulaşım aracı olan şehirlerarası toplu taşımacılığı yapan otobüs firmaları kullanmak istiyorsanız Harem otogarı, Çengelköy ulaşımlarınızın tek durağıdır. Diğer yerlere göre Çengelköy otel fiyatları biraz daha uygun gelecektir.

Turizm Danışma

Çengelköy, Üsküdar Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdürmektedir. İstanbul'un önemli yerlerinden olan Çengelköy, sanat, konser, tarihi ve turistik bakımdan önemli bir yer teşkil etmektedir. Bir zamanlar televizyonların en ünlü dizilerinden Süper Baba dizisi, Çengelköy'le özdeşleşmiş bir biçimde hafızalarda yer edinmiştir.

Bunun dışında Çengelköy'de yapılan canlı konserler, açık hava tiyatroları, çocuklar için eğlenceler, kermes gibi etkinlikler bölgede önemli bir sosyal alan yaratmaktadır. Diğer şehirlerden geliyorsanız, Çengelköy otelleri seçeneklerini karşılaştırıp, bütçenize uygun bir oteli seçiniz.

İklimi ve Bitki Örtüsü

Çengelköy iklimi, İstanbul'da en fazla değişken olan iklim türüne sahiptir. Yer yer Akdeniz iklimi, Balkanlardan gelen soğuk hava kütlesi ve Marmara'nın ılıman havasıyla harmanlanmış bir şekilde sizleri karşılamaktadır. Yazları genellikle ılıman, az nemli ve kurak geçse de, kışları belirli aylarda soğuk, yine yer yer ortalama yağış olarak geçmektedir.

Çengelköy'de bir zamanlar üretken topraklara sahip olduğu için birçok meyve ve sebze çeşidine sahipti. Günümüzde bu alanlar kentsel dönüşüm projelerinin oluşturulduğu binalar nedeniyle yok olmaya yüz tutmuştur. Çengelköy'ün şu anki en meşhur sebzesi salatalıktır. Çengelköy otel fiyatları ile konaklamalarınızı yapabilir, hem de güzel havasıyla gezme imkanına varabilirsiniz.

Yeme ve İçme Olanakları

Eskiden kalburüstü insanların ikamet ettiği Çengelköy, nüfusun değişmesi ve yeni projelerin de oluşturulmasıyla günümüzde farklılık göstermektedir. Yurdun dört bir yanından gelen birçok misafir, Çengelköy'ün hem nüfus anlamı hem de konum itibariyle farklılaştırmıştır. Yeni istihdam alanlarının da bulunduğu Çengelköy, birçok mekana ev sahipliği yapmaktadır.

Globallaşen Dünya'nın imkanlarına sahip Çengelköy'de birçok restoran, cafe, pub, bar ve franchise birçok işletme bulabilirsiniz. Yöresel mutfakların dışında daha çok fast food veya Dünya mutfaklarının örneklerine rastlayabileceğiniz birçok mekan bulma şansına erebilirsiniz Çengelköy'de. Çengelköy otellerinde konaklama yaparken dışarıda geçireceğiniz zamanlara bu mekanlar eşlik edebilir.

Popüler Eğlence Mekânları

İstanbul başlı başına bir eğlence merkezidir. Çengelköy'de bu eğlence merkezi parçalarından biridir. Her türlü eğlence mekanına sahip Çengelköy'de, sektörün en ünlü mekanlarına sahip yerler, eğlenceler ve organizasyonlar yapılmaktadır. Çağın gerektirdiği bu mekânlar dışında Çengelköy'de birçok yerel işletmeler de bulabilirsiniz.

Özellikle rakı ve balık eşliğinde kafanızı dağıtıp, eş ve dostlarınızla vakit geçirebileceğiniz meyhane tarzı balık restoranları da görebilirsiniz. Adrenalin istiyorsanız biraz daha merkezi yerlerde canlı müzik yapan mekanlar, dj performansları veya canlı müzik yapan barlar bulabilirsiniz. Eğlencenin öncü yerlerinden olan Çengelköy konaklamaları için kendinize uygun Çengelköy otel fiyatlarını araştırmadan yola çıkmayınız.

Gezilecek Yerler

Hem tarihi hem de modernize olmuş yerleriyle Çengelköy hafızalarınızda önemli izler bırakacaktır. İstanbul'un en eski ve yerleşim yeri bakımından en merkezi yerleri arasında olan Çengelköy'e yurdun birçok yerinden hem iş, hem eğlence, hem de tarihi ve turistik gezi bakımından birçok misafir akın etmektedir. Bu gezilerinizi yaparken Çengelköy otelleri size eşlik edecektir. Çengelköy gezilerinizin en ünlü durağı Kuleli Askeri Lisesi kesinlikle görmeniz gereken Çengelköy yerleri arasındadır.