TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIÇekirge Otelleri
10 Çekirge Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Çekirge Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Çekirge Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Çekirge Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Çekirge Otelleri ve en uygun Çekirge otel fiyatları, Çekirge hakkında genel bilgiler...

Çekirge Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

9.7
Ş. H. Enis | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 20-07-2021/24-07-2021
İyi niyetli, samimi ve müşterisini misafir olarak gören bir anlayış. İnşallah hak ettikleri daha kalabalık müşteri ve personel yapısına da en kısa zamanda kavuşurlar.
8.7
Ü. SİREL | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 21-07-2021/22-07-2021
Temiz ve düzenli teras katında kaldım terasta manzara harika idi personelden sıcak su rica ettim geldi kahvemi kendim yapıp içtim manzara harika sessiz blr yer ayrıca kedi bakıyorlar bu beni çok mutlu etti otelin karşısında bir çay bahcesede var Türk kahvesi için derim ordada manzara harika teşekkürler her şey için ayrıca banyodan akan Termal su harika idi
8.3
Y. TEMUR | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 20-08-2021/21-08-2021
Kapida guler yuzlu karsilamak.
8.7
E. KUNT | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 03-09-2021/06-09-2021
Personel ilgisi gayet iyiydi teşekkür ederiz
10
E. N. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 15-08-2020/17-08-2020
Temiz bir tesisti. Fıyat olarak uygundu. Konum olarak güzeldi. Personeller ilgiliydi.
9.0
M. AKBAŞ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 13-07-2021/16-07-2021
Sakin nezih bir ortam
9.3
M. SAKARYA | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 09-07-2021/10-07-2021
Güler yüzlü personeli ve temiz tertipli odalarıyla gayet güzel bir vakit geçirdiğim Bursa"da hoş bir hotel olan Boyu güzel hoteli tebrik ediyorum...
10
M. N. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 07-08-2020/09-08-2020
Çocuklu aile olduğumuz için odası güzeldi temiz bir tesisti konum olarak güzeldi. Merkeze çok yakındı.
8.7
B. B. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 29-12-2020/31-12-2020
Memnun kaldım iyi bir tesis
8.0
U. Ç. 2 | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 13-12-2020/14-12-2020
Fiyata göre oldukça iyiydi.

Çekirge Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Kaplıcaları, tarihi yerleri ve kültürel merkezleri ile çeşitli organizasyonlara ev sahipliği yapan Çekirge Otelleri....

Çekirge hakkında bulabileceğiniz tüm bilgileri siz misafirler için sitemizde toplayarak, Çekirge rezervasyonlarınızı ve gezi planlarınızı yapmanızda daha kolay hale getirmeye çalıştık. Hem Çekirge otelleri hem de bölge hakkında detaylı bilgiler bulabileceğiniz sayfamız sayesinde tatilinizi daha detaylı organize etme olanağına sahip olabilirsiniz.

Çekirge tarihine baktığımız vakit, bir rivayete göre Osmanlı Döneminde yaşamış Çekirge Han isminden geldiği söylenmektedir. Ayrıca yine diğer bir rivayet ise, o dönemde bölgeye çekirge istilasından dolayı bu isim verildiği sanılmaktadır. Marmara Bölgesi sınırları içinde olan Çekirge, Bursa iline bağlıdır ve yaklaşık uzaklığı 3 km kadardır.

İndirimli Çekirge otel fiyatları ile rezervasyon gerçekleştirebileceğiniz sitemiz sayesinde tatilinizi daha düşük bütçelerle ve daha detaylı bir şekilde organize etme olanağına sahip olabilirsiniz.

Nüfusu

Çekirge, Bursa iline bağlı mütevazı bir semttir. Çekirge'de yapılan nüfus sayımlarındaki istatiksel verilere göre, erkek nüfusu kadın nüfusundan her zaman fazla olduğu görülmüştür. Her sene kademe kademe Çekirge nüfusu artmaktadır. Son yapılan nüfus sayımına göre Çekirge'de, 876.742 kişi sayısı olarak tespit edilmiştir. Bursa ilinin en gözde ve elit yerlerinden bir semttir Çekirge. En önemli özelliği termal suların olduğu bir yerdir. Bu da dönemsel olarak Çekirge otellerinde konaklayan misafirlerin dönemsel nüfus dalgalanmalarına neden olmasına yol açıyor.

Havalimanı

Bursa iline bağlı Osmangazi ilçesinde elit ve modern bir semt olan Çekirge, termal özellikleri dolayısıyla misafirlerin uğrak yeri olmuştur. Çevre il ve ilçelerden sağlık turizmi için Çekirge'ye yılın her dönemi misafir gelmektedir. Çekirge'deki termal kaynaklı bu suların en önemli özelliği banyo kürleri ve içme suyu olarak kullanılmasıdır. Bundan dolayı Çekirge'ye ve Çekirge otellerine gelen misafirlerin her yıl bir kat daha arttığını görmekteyiz. Çekirge semtine havayolu ile ulaşım kullanmak istiyorsanız en yakın Bursa Yenişehir Havalimanını kullanabilirsiniz. Çekirge-Havalimanı arası yaklaşık 50 km kadardır.

Otogar

Çekirge, Türkiye'de sağlık turizminde önemli bir konumda olan semtlerden biridir. Her yıl binlerce turistin akın ettiği Çekirge büyük şehirlerin önemli kesişim noktalarında yer almaktadır. Şifalı suların birçok hastalığa iyi geldiği bilinen Çekirge semti yapılan sağlık turizmiyle, Bursa iline ekonomik boyutta katkı sağlamaktadır. İndirimli Çekirge otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellere hava ve karayolu ulaşımını kullanarak rahatlıkla gelebilirsiniz. Çekirge'ye karayolu ile ulaşım yapacaksanız Bursa Terminal'ini kullanmak zorundasınız. Terminal-Çekirge arası yaklaşık 12 km kadardır.

Turizm Müdürlüğü

Marmara Bölgesi ilçelerinden Osmangazi semtlerinden olan Çekirge, hem tarihi hem de doğasıyla gelen misafirleri yeşil Bursa'nın eşsiz manzarasıyla karşılamaktadır. Çekirge, Bursa İl Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Her mevsim Çekirge otellerine binlerce yerli ve yabancı turist gelmektedir. Çekirge sağlık turizminin en fazla yapıldığı bölgelerden biridir. Bakanlığın da verdiği destekle Çekirge günden güne daha fazla turist çekmektedir.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Çekirge, Marmara Bölgesi ılıman hava koşullarına sahiptir. Çekirge'de yıl içerisinde ortalama 15 derecelik hava sıcaklıkları görülür. Yaz aylarında genellikle semt çok az yağış alır. Çekirge'de en fazla yılın 10 günü kar görebilirsiniz. Çekirge'ye nazaran Uludağ'a 30 gün kar düşmektedir ve 4 ay toprakta kalır. Çekirge bitki örtüsü ise genellikle çam ormanlarını kapsar. Temiz ve kaliteli bir hava istiyorsanız Çekirge tarafında ve dağlık alanlarda bu çam ormanları alanlarında gezmenizi tavsiye ederiz. Diğer bir alternatif ise rakım olarak daha yüksekte kalan Uludağ'dır. Bu bakımdan uygun Çekirge otel fiyatları ile konaklayabileceğiniz Çekirge'ye hayatınız boyunca en az bir kez gitmeniz gerektiğini söyleyebiliriz.

Yeme ve İçme Olanakları

Türkiye'nin 4. büyük metropol kentlerinden biri olan Bursa sanayi ve ekonomi bakımından en gelişmiş illerden biridir. Bursa iline bağlı il ve ilçeler buradan pozitif anlamda nemalanmaktadır. Çekirge en fazla sağlık turizminin tercih edildiği yerlerdendir. Çekirge otellerinde geçireceğiniz kaliteli tatilin yanında mutlaka bölgenin yemeklerini de tahlil etmeniz gerekir.

Çekirge ve Bursa'nın olmazsa olmazlarından İskender Kebap bölgenin ve Dünya'nın eşsiz lezzetlerindendir. Yöre ve ile bağlı diğer bir lezzet ise İnegöl Köfte'dir. Bursa ve çevre ilçelerle özdeşleşmiş bu lezzetlerden mutlaka tatmanız lazım. Çekirge tatilinizi bitirmeden önce hem sevdiklerinize hem de kendinize vereceğiniz güzel bir hediye tabi ki Bursa ile özdeşleşen Kestane Şekeri'dir. Bursa ile ilgili her türlü bilgiye sitemizden erişebilirsiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Sağlık turizminin en kaliteli hizmetini alabileceğiniz semti Çekirge, Bursa ilinin gözbebeği yerlerdendir. Bursa merkeze 3 km olan Çekirge'de alternatif eğlence mekânlarında vakit geçirebilirsiniz. Canlı müzikleri, şarap evleri, birahaneler, türkü evleri gibi değişik alternatifleri olan uygun Çekirge otel fiyatlarına sahip oteller, yorgun bir günün ardından geçireceğiniz mutlu vakitler sunar. Çekirge'de bu eğlence türleri az geliyorsa, adrenalin tutkunları için 35 km uzaklıkta kalan Uludağ sizler için diğer bir alternatiftir. Özellikle Çekirge konaklamanız kış döneminde ise, bölgede gerçekleştirilen ''Winter Fest'' adı altında birçok ünlü sanatçının yer aldığı festivale gidebilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Yeşil Bursa diye adlandırılan güzel ilimizin nadide semtlerinden Çekirge, doğası, yeşilliği, eğlencesi, yemekleri ve tarihiyle eşsiz bir tatil imkânı sunmaktadır. Özellikle tarihinden günümüze birçok eser bırakmış olan Çekirge, gezginlerin ve arkeologların en fazla ilgi duyduğu yerlerden biridir. Çekirge, ruhani havasıyla da sizi etkileyecektir. Çekirge otellerinde konaklarken çevrede birçok türbe, medrese, camii ve kilise bulunduğunu görebilirsiniz. Bunların başlıcaları; Hamzabey Türbesi, Üftade Camii, Osman Gazi Türbesi, Kırgızlar Türbesi, Bursa Yeşil Camii, Koimesis Kilisesi ve Hüsnü Züber Yaşayan Müze'dir.