TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIÇayeli Otelleri
1 Çayeli Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Çayeli Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Çayeli Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Çayeli Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Çayeli Otelleri ve en uygun Çayeli otel fiyatları, Çayeli hakkında genel bilgiler...

Çayeli Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

7.3
s. bey | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 05-04-2021/06-04-2021
Uzun zamandır planladığım karadeniz turunu gerçekleştirmek bugünlere kısmetmiş, şehir hayatının stresnden ve pandemi dönemini biraz olsun unutabilmek için tercih edilebilecek güzel bir tesis.
7.0
a. t. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 27-03-2021/31-03-2021
fiyat performans açısından tercih edilebilecek bir otel, konaklama süresi boyunca bir problemle karşılaşmadım, tekrar geleme durumum olursa yine değerlendirebileceğim tesislerden biri oldu.

Çayeli Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Doğu Karadeniz'in Muhteşem Havası ve Doğası ile ünlü Eşsiz Çayeli Otelleri...

Doğu Karadeniz'in eşsiz doğası ile ünlü Çayeli eski adı ile Mapavri, yemyeşil doğası ve hırçın Karadeniz kıyıları ile huzurlu ve keyif dolu bir tatil geçirmenize olanak sağlıyor. Çayeli otelleri de bunun için gereken konaklama ihtiyaçlarınızı karşılayarak tatillerinizin daha dinlendirici olmasına olanak sağlıyor.

Batısında Rize, güneyinde Çamlıhemşin ile çevrili Çayeli, ülkemizin en fazla yağış alan bölgelerindendir. Her yanında tarihi ve doğal güzelliklerin bulunduğu Çayelin'de keyifli bir tatil geçirebilmek için indirimli Çayeli otel fiyatları ile rezervasyonlarınızı gerçekleştirmenizin faydasını görebilirsiniz. Bu sayede tatil planlarınızı çok daha düşük bütçelerle gerçekleştirme olanağına sahip olabilirsiniz.


Nüfus

Her yıl nüfusu giderek artan Çayeli'nin nüfusunun son verilerine göre toplamda 42.450 olduğunu bilmekteyiz. Bu nüfusun çoğunu yerli halk oluşturmaktadır. Ayrıca Çayeli'nin doğal güzelliklerini keşfetmek isteyenler ve Çayeli otellerinde konaklayanlarla birlikte nüfusun daha da arttığını görebiliyoruz.


Ulaşım Olanakları


Çayeli tatillerinizde ulaşım için genel olarak karayolu ile sağlanmaktadır. Türkiye'nin her noktasından otobüs firmaları ile iletişime geçerek  uygun Çayeli otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellere rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Liman bağlantısının ise sadece ticari amaçlarla kullanıldığını görebildiğimiz Çayeli'nde turistik amaçlı yapılan geziler için deniz taşımacılığının gerçekleştirilmediğini görmekteyiz. Tatilleriniz sırasında bilmeniz gereken bir husus da şehirde demiryolu ve havaalanının bulunmamasıdır. Ancak en yakın havalimanı olan Trabzon Havalimanın'dan rahatlıkla ulaşım sağlanabilmektedir.


İklimi ve Bitki Örtüsü

Doğu Karadeniz kıyılarında bulunan Çayeli, topraklarının dağlık ve engebeli bir yapıya sahip olduğunu görebilmek mümkündür. Yazların serin, kışların ise ılık olduğu Çayeli'nde her mevsimin yağışlı geçmektedir. Özellikle yaz aylarında Çayeli otellerinde konaklamayı tercih edenlere baktığımız zaman bu kişilerin sıcak Akdeniz kıyılarından uzaklaşan doğa ile iç içe olmak isteyen kişiler olduğunu görebilirsiniz.


Turizm Müdürlüğü


Çayeli'nde gerçekleştirilen turizm faaliyetleri bağlı olduğu Rize İl Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından gerçekleştirilmektedir. Bölgede gerçekleştirilen tatiller sırasında indirimli Çayeli otel fiyatları ile konaklayan misafirler müdürlükte yer alan turizm danışma bürolarından destek alabilirler. Ayrıca bölgedeki turistik faaliyetler hakkında ve yaşanan olumsuzluklar hakkında bilgi almak için de danışma büroları ile iletişime geçebilirsiniz.


Yeme ve İçme Olanakları

Çayeli'nde yemek kültürü oldukça çeşitli ve kendine özgü lezzetleri bulunmaktadır. Mutfak kültürünün dönüşümler geçirdiğini görebilmek mümkün olsa da genel hatları itibariyle geleneksel yapısını korumaktadır. Daha çok kulanılan ürünler arasında; mısır, kara lahana, fasulye kabak gibi sebzeler ve  deniz ürünleri bulunmaktadır. Çayeli otellerinde konaklarken bölgenin en meşhur lezzetleri olan Hamsili Ekmek, Muhlama, Hamsili Pilav, Turşu Tavalı, Laz Böreği, Mısır Ekmeği, Korkoto Çorbası, Lahana haşlaması gibi lezzetleri mutlaka denemelisiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Çayeli'nde bulunan bu kadar tarihi, doğa güzelliklerin yanı sıra akşamları canlı müzik eşliğinde ruhunuzu dinlendireceğiniz cafe, bar ve restorant tarzı yerler de bulunmaktadır. Gündüz akarsularında doğa sporları gerçekleştirirken, akşam da geleneksel müzik yapan mekânlarda da keyifli vakit geçirebilirsiniz. İndirimli Çayeli otel fiyatları ile konakladığınız otellerde vakit geçirmekle kalmayıp Cafe Gönlüm, Hangover Bar, Tomyle Coffe's gibi mekânlara da mutlaka uğramanızı tavsiye ederiz.


Gezilecek Yerler

Eşsiz havası ve doğası ile Karadeniz'in kıyı şeridi Çayeli'nde kalabalıktan uzaklaşıp keyifli vakit geçirebileceğiniz pek çok yer bulunur. Bunlardan biri de yaylalardır. Özellikle Ayder Yaylası, Handüzü Yaylası, Çağırankaya Yaylası, Vaşa Yaylası, Petran Yaylası mutlaka görmeniz gereken yerlerdendir. Çayeli otellerinde gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında Mesuk gölü, Çukur Göl gibi gölleri ve Rize'nin Ahşap ve Taş Evleri, Ciha Kalesi, Zil Kalesi'de görmeden gitmeyin listenize eklemeniz gereken yerler arasındadır.