2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISI1 Ilgaz Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Erken Rezervasyona Özel %50'ye Varan İndirim
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Ilgaz Otelleri

Ilgaz Otelleri & Ilgaz Otel Fiyatları

Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar
________

En İyi Ilgaz Otellerinin Yorumları

00- Akbak Otel
Gayet temiz ve problemsiz otel.Mutlaka memnun kalırsınız. Modern, cok temiz ve sessiz. Oda genis. Odada klima ve kettle var mini barda limonata su ve soda var ve ücretsiz. Çarsaflar ve havlular temiz. Kahvaltisi iyi.

Ilgaz Otelleri & Ilgaz Otel Fiyatları

Kış aylarında doyulmaz manzaralar sunan Ilgaz Otelleri...

Uygun otel fiyatları ile yer verdiğimiz Ilgaz otellerini sitemizde yapacağınız kısa bir gezinti sonrası inceleyebilirsiniz. Tesislerin konumu, özellikleri, hizmetleri yanında ihtiyaç duyacağınız bölge ile ilgili birkaç bilgiyi de sizlere aktarmış bulunuyoruz.

Ilgaz Dağı Milli Parkı, dilediğiniz mevsim gidip zaman geçirebileceğiniz huzurlu atmosferi ve bol oksijenli temiz havasıyla önemli turizm merkezidir. Avantajlı Ilgaz otel fiyatları ile sitemizden rezervasyonlarınızı gerçekleştirdiğiniz zaman bölgedeki bu güzellikleri de ziyaret etme olanağı bulabilirsiniz.

Ilgaz, merkez ilçenin 50 km kuzeyinde Ilgaz Dağlarının güneyinde, Çankırı Kastamonu ile Gerede-Samsun Devlet Karayolları kavşağına 3 km mesafede bulunmaktadır. Çankırı il merkezinin kuzeyinde, kuzeyde Araç, doğuda Tosya, batıda Kurşunlu, güneyde ise Çankırı Merkez ile çevrilidir. Ilgaz otelleri ve gezileriniz için daha ayrıntılı bilgilere erişiminiz için, sizler için oluşturduğumuz web sayfamızdan her türlü Ilgaz bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Nüfusu

Ilgaz'da 1 Bucak 73 köy vardır. Ilgaz'ın deniz seviyesinden yüksekliği 950 m olup yüzölçümü 782 km'dir. Ilgaz'ın merkez nüfusu 11814, köy nüfusu 15103 olmak üzere toplam nüfus 26917'dir. Ilgaz'ın son yıllarda başta Ankara ve İstanbul olmaz üzere göç vermesinin sebebi eğitim, sağlık hizmetleri ve ekonomik açıdan Çankırı ve Ankara'nın etki sahası içinde kalmasıdır. Ilgaz ilçe nüfusunun %13'ü çalışan nüfustur. Ilgaz otel fiyatları konusunda uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Havalimanı

Ilgaz otelleri dört mevsim misafirlerini ağırlamaktadır. Ilgaz kayak merkezine en yakın havalimanı Kastamonu havalimanıdır, Ilgaz kayak merkezi ile Kastamonu havalimanı arası yaklaşık 40 km'dir. Ilgaz'a ulaşım için İstanbul ile Kastamonu arasında haftada 3 gün doğrudan uçuş yapılmaktadır. Ankara Esenboğa Havalimanı ile Ilgaz arası mesafe yaklaşık 205 km ve 3 saattir. Ilgaz'a ulaşım süresi aracınıza, yol durumuna, hava durumuna, gündüz-gece olmasına göre değişmektedir.

Otogarı

llgaz belediye otogarı merkezdedir. Ilgaz'a ulaşım oldukça kolaydır. Çünkü Ilgaz birçok bağlantı yollarının üzerinde bulmaktadır. Ilgaz İstanbul'a 450 km, Ankara'ya 180 km uzaklıktadır. Ilgaz konumu itibariyle hem güney-kuzey hem de batı-doğu olarak ülkemizin ulaşımı en kolay sağlanabilen ender merkezlerinden başında gelmektedir. Ilgaz'a ulaşım konusunda kış şartlarını göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Ilgaz otel fiyatları ile diğer kayak merkezlerine göre misafirlerine daha uygun seçenekler sunmaktadır.

Turizm Danışma

Ilgaz, Batı Karadeniz Bölümünün en yüksek tepesi olan Büyük Hacettepe'yi bünyesinde bulunduran Ilgaz Dağları, üzerinde bulunan Ilgaz Dağı milli parkı sınırları içerisinde kış turizmine imkan sağlamaktadır. Ilgaz Dağı milli parkı sınırları içerisinde bulunan Ilgaz otelleri; uygun pistleri, konaklama üniteleri, eğlence ve spor imkânlarıyla kolay ulaşım avantajı dolayısıyla ülkemizin son yıllarda hızla büyüyen kayak merkezleri arasında bulunmaktadır. Kar örtüsünün yaklaşık altı ay boyunca yerde kaldığı Ilgaz kayak merkezinde ortalama kar kalınlığı yer yer 1 metrenin üzerine çıkmakta, yamaç eğimi ve uzunluğu ise kayak sporunun yapılabilmesi için yeterli olmaktadır. Bölgedeki turizm faaliyetleri ve etkinlikler hakkında turizm danışma bürolarından destek ve bilgi alabilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Ilgaz ilçesi iklimi kuzeyindeki Karadeniz iklimi ve güneyindeki karasal iklim bölgeleri arasında geçiş iklimi karakteri gösterir, yani her iki iklimi de özelliklerini taşımakla beraber, sıcaklık dağılışı açısından karasal iklimi, yağış özellikleri açısından ise Karadeniz iklimine benzer. Ilgaz'da yıllık ortalama sıcaklık 10 derecedir. Ilgaz'da hâkim rüzgâr yönü devrez oluğu uzantısına uygun olarak kuzey doğu-güney batıdır. Ortalama Nisbi nem %68'dir. Ilgaz'da yıllık yağış miktarı 474 mm'dir. Yağışlar kış mevsiminde kar, ilkbahar ve sonbaharda ise yağmur şeklindedir. Ilgaz'da iklimin geçiş özelliği taşıması bitki örtüsünü de etkilemiştir. Ilgaz otel fiyatları bu eşsiz imkânlara rağmen oldukça uygundur.

Yeme ve İçme Olanakları

Ilgaz'da birçok yöresel lezzet bulabilirsiniz. Ilgaz'ın meşhur yemekleri arasında cızlama, lokma, canfes böreği, çullama, cevizli hamur, harmandaşı ve höşmerimdir. Ilgaz'da bu yöresel lezzetli yemekleri mutlaka tatmalısınız. Ilgaz ilçesinde Türk mutfağının zengin menüsünde yer alan yemekleri de rahatlıkla bulabilirsiniz. Ilgaz ilçesinde yemek yiyebileceğiniz birçok lokanta mevcut olup uygun fiyatlıdır. Ilgaz otelleri de misafirlerine zengin menüsüyle hizmet vermektedir.

Popüler Eğlence Mekânları

Ilgaz kayak turizminin önemli merkezlerinden biridir. Ilgaz'da konaklayabileceğiniz birçok otel bulunmaktadır. Ilgaz'da bulunan otellerde özel eğlenceler ve animasyon gösterileri ile misafirlerine eğlenceli konaklama imkânı sunmaktadır. Ilgaz bitki örtüsünün zenginliği ile bölgeyi ziyaret eden misafirlerine unutulmaz anlar yaşatmaktadır. Ilgaz otelleri bu manzarayı odanızdan görme imkânı sunmaktadır.

Gezilecek Yerler

Yılın altı ayı karla kaplı olan Ilgaz kayak merkezine sadece kışın değil dört mevsim gelebilirsiniz. Özellikle yaz mevsiminde Ilgaz otel fiyatları oldukça uygundur. Burada Ilgaz Dağı Milli Parkı bulunmaktadır. Ilgaz Milli park sınırları içerisinde zengin bir bitki örtüsü vardır. Ilgaz'da yıl boyu akan akarsularda bulunmaktadır. Baldıran Vadisindeki Karasu Deresi üzerinde alabalık üretme tesisi bulunmaktadır. Yaz döneminde gelen misafirler olta balıkçılığı yapabilmektedir. Kışın gelin gibi beyazlar içindeki Ilgaz Dağı baharla birlikte yemyeşil yüzünü göstermektedir.