TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIÇankaya Otelleri
129 Çankaya Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Çankaya Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Çankaya Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Çankaya Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Alt Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Çankaya Otelleri ve en uygun Çankaya otel fiyatları, Çankaya hakkında genel bilgiler...

Çankaya Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

8.3
M. KARABULUT | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 07-06-2024/09-06-2024
Personel iyi....
7.7
U. Kızılaslan | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 08-06-2024/09-06-2024
Fiyat Performans Olması
8.3
K. anayurt | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 08-06-2024/09-06-2024
Konum olarak güzel rahat sakin bir otel güvenli
10
M. Kayaalp | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 31-05-2024/02-06-2024
Çok iyi konforlu ve temiz
7.3
N. DİRİM | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 07-06-2024/09-06-2024
Fiyat, Temizlik
8.7
S. B. Öztürk | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 31-05-2024/02-06-2024
Konumu ve personellerin ilgisi
9.7
D. YİLDİZ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 08-06-2024/09-06-2024
Güleryüz konfor ve temizlik
8.0
e. n. batur | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 09-06-2024/10-06-2024
gerçekten temizdi her şey
8.0
S. ATMACA | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 09-06-2024/10-06-2024
Personel güler yüzlü
8.0
C. Yıldız | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 02-06-2024/03-06-2024
Konum ve fiyat-performans olarak uygun bir yer.

Çankaya Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Ankara'nın en gözde mekânlarının bulunduğu ilçesinde Çankaya Otelleri...

Çankaya'da yer alan çok sayıda butik otel ve suit oteller hakkında detaylı bilgi ve uygun fiyat avantajı bulabileceğiniz sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Ankara ilinin en önemli ilçeleri arasında yer alan Çankaya ticaretin de kalbi konumunda olduğundan bölgede Çankaya otelleri sayısının da sürekli arttığını görebilirsiniz.

Türkiye'de yer alan iller içerisinde en önemli konumda olan Ankara ili Çankaya ilçesiyle tüm dünyanın bildiği merkezler arasındadır. Çankaya il merkezinde yer alan konumuyla ziyaretçilerin sıklıkla uğradıkları yerler arasındadır.

Çankaya, Ankara'nın yüz ölçümü olarak en büyük ilçeleri arasındadır. Ankara'nın temelleri Çankaya sınırları üzerinde kurulmaya başlamıştır. Genellikle devlet kurumları, önemli ticaret merkezleri Çankaya ilçesinde yer almaktadır. Bu yüzden bölgeye gelenlerin uygun Çankaya otel fiyatları bulması konusunda sitemiz büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

Nüfusu

Türkiye'nin başkenti Ankara ilinde yer alan Çankaya'nın tarihi geçmişi çok eskiye dayanmaktadır. Ankara'nın ilk temelleri Çankaya ilçe sınırları içerisinde kurulmuştur. Tarihi yerleri, devlet kurumları önemli iş alanları yine Çankaya'da yer almaktadır. Bu da nüfusun artması üzerinde büyük bir etki yaratmaktadır.

Ankara'nın en kalabalık ilçelerinden biri olan Çankaya en son yapılan nüfus sayımına göre, 950 bin olarak belirlenmiştir. Bu nüfusa bakıldığında Çankaya, Türkiye'de yer alan çoğu ilden fazla nüfusa sahiptir. Buna bir de tatil, öğrenim ya da iş amacıyla gidip Çankaya otellerinde ya da evlerinde dönemsel kalanlar eklendiğinde ilçe nüfusunun daha da arttığı görülmektedir.

Havalimanı

İç Anadolu bölgesinin en büyük ilçeleri arasında gösterilen Çankaya, Ankara il sınırları içerisindedir. Ticaretin ve turizminde en önemli merkezleri arasında olan Çankaya, yıl içerisinde çok sayıda etkinliğe ve organizasyona ev sahipliği yapmaktadır. Bu da uygun Çankaya otel fiyatları ile bölgede konaklamanın daha da büyük bir öneme sahip olmasına neden olmaktadır.

Ankara'da yer alan Esenboğa havalimanı, Çankaya'ya 30 km mesafede yer almaktadır. Çankaya ilçe merkezinden her 20 dakika da bir Esenboğa havalimanına ulaşım aracı bulmak mümkündür. Bu sebeple Çankaya ziyaretlerinizde hava yolu ulaşımını rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Otogar

Ticaretin de başkenti konumunda yer alan Ankara ili, Çankaya ilçe sınırlarında yer alan lüks otelleri ve toplantı salonlarıyla yıl içerisinde yoğunluk gösteren bölgeler arasındadır. Çankaya şehirlerarası otobüslerle ulaşım yapacak olan misafirler Çankaya ilçe sınırlarında yer alan Ankara şehirlerarası otobüs terminalini kullanabilirler.

Çankaya merkezine 5 dakika mesafede yer alan otogar, Çankaya otellerine ulaşım kolaylığı ile de dikkat çekmektedir. Otogardan Çankaya merkezine her dakika ulaşım aracı bulmak mümkündür. Bu yüzden karayolunu kullanarak da rahatlıkla bölgeye ulaşabilirsiniz.

Turizm Müdürlüğü

Türkiye'nin ilk yerleşim yerleri arasında yer alan Çankaya, tarihi dokusu ve kültürel özelliklerini halen bünyesinde barındırmaktadır. Çankaya ilçe sınırları içerisinde müzeler, gezilecek yerler ve tarihi mekânlar yer almaktadır.

Çankaya'ya yapacağınız gezilerde uygun Çankaya otel fiyatları ile konaklarken bu tarihi yerler hakkında detaylı bilgiyi Çankaya ilçe sınırları içerisinde yer alan Turizm Müdürlüğünden bilgi alabilirsiniz. Çankaya'da yer alan Turizm Müdürlüğüne, Anafartalar Caddesi Eski Adliye Binası No:65 adresinden ulaşabilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

İç Anadolu Bölgesinin en önemli merkezleri arasında gösterilen Çankaya, temiz havası ve yemyeşil sokaklarıyla da dikkat çekmektedir. Çankaya ilçe sınırları içerisinde çok sayıda park ören yeri yer almaktadır. Bu durum Çankaya otelleri misafirlerinin de bölgeye ilgi göstermesini sağlamaktadır.

Çankaya, yaz aylarının yaklaşmasıyla ısınmaya ve yeşillikler içerisinde sokakları ile süslenmeye başlar. Genellikle Çankaya yaz aylarında 30 derece civarında sıcaklığa ulaşmaktadır. Kış aylarında ise oldukça soğuk ve yağışlı olduğu görülen Çankaya, kış ayı boyunca hava sıcaklıklarının eksi derecelerde geçtiği görülen yerler arasındadır.

Yeme ve İçme Olanakları

İç Anadolu Bölgesinin kültürel özelliklerinin yanı sıra çeşitli kültürlerinde servisinin yapıldığı Çankaya, yerli yabancı çok sayıda misafiri ağırlamaktadır. Çankaya'da yer alan lüks oteller ve restoranlar kültürel yemekler ve zengin mutfak menüleriyle dikkat çekmektedir. Bu durum Çankaya otelleri restoranlarının bölge halkı tarafından da ilgi görmesini sağlamaktadır.

Çankaya'ya geldiğinizde bu restoranlarda İç Anadolu kültürünün yanı sıra dünya mutfaklarının da tadına bakabilirsiniz. Çankaya'da yer alan kültürel yemeklerden bazıları Aş çorbası, Dutmaç, Keşkek çorbası, Miyane çorbası, Sütlü çorba, Ankara tavası, Alabörtme, Calla, Çoban kavurma, Tarhana çorbası, Orman kebabı, Efelek dolması, Bulgur pilavı, Ovmaç aşı olarak sıralandırılabilir.

Popüler Eğlence Mekânları

Çankaya, iş dünyasının en önemli ticaret merkezlerini bünyesinde barındırmaktadır. Çankaya'da bu yoğun tempoda kendinize zaman ayırabilir, ilçede yer alan eğlence mekânlarında günün stresinden kurtulabilirsiniz.

Çankaya otelleri bünyesinde bulunan eğlence mekânları, otel dışında da çok sayıda alternatif bulunmaktadır. Çankaya bölgesinde yer alan bazı eğlence mekânlarına baktığımızda Meşrep Restoran Bar, Budakaltı Restoran Cafe, Smokin Restoran, Salata, My Bistro, Copper Pub, Çakra Restoran bölgenin başlıca eğlence mekânları olarak karşımıza çıkmaktadır.

Gezilecek Yerler

Çankaya tarihi, doğal güzellikleri ve yeşilliklerle dolu sokaklarıyla ziyaretçilerin mest oldukları bölgeler arasındadır. Çankaya'da yer alan mesire alanları, parkları, müzeleri gibi destinasyon merkezleriyle bölgeye gelen ve Çankaya otellerinde konaklayan misafirlerin genellikle uğradıkları yerler arasındadır.

Çankaya'ya iş amacıyla gelen misafirler bu mekânları gezebilir, Çankaya'nın tarihi hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirler. Çankaya'ya turistik amacıyla çok sayıda yabancı turist kafileleri de gelmektedir. Çankaya'da gezilecek yerler arasında Kızılay Meydanı, Seğmenler Parkı, Kocatepe Cami, Atakule, Tunalı Hilmi Caddesi, Müze Köşk, Camlı Köşk, Kuğulu Park, Ankara Tabiat Tarihi Müzesi gibi yerler bulunmaktadır.