TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIÇanakkale Merkez Otelleri
21 Çanakkale Merkez Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Çanakkale Merkez Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Çanakkale Merkez Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Çanakkale Merkez Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Çanakkale Merkez Otelleri ve en uygun Çanakkale Merkez otel fiyatları, Çanakkale Merkez hakkında genel bilgiler...

Çanakkale Merkez Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

10
İ. ALTUN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 14-11-2023/16-11-2023
Her şey mükemmeldi çok memnun kaldım
10
N. ÇOLAK | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 17-02-2024/18-02-2024
Yer konumu karşılama çok iyiydi
10
N. ÖZDEMİR | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 14-02-2024/15-02-2024
Güler yüzlü, ilği
10
D. . Şeker | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 11-05-2024/12-05-2024
Misafirperverliği
10
L. K. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 18-09-2023/19-09-2023
Yol güzergâhımda olduğu için son anda karar vererek konakladığım bir oteldi. Yorumlara bakarak tutmuştum. Gayet rahat ve konforlu bir konaklama yaptım. Ortak kullanım alanları ve odalar temizdi.
8.7
B. Balkan | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 31-01-2024/01-02-2024
Konumu çok güzeldi
9.7
H. R. . Ertan | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 17-05-2023/18-05-2023
Merkezi, ulaşım kolaylığı, temizlik
10
A. S. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 04-09-2023/05-09-2023
Sevgilimle Çanakkale gezisi için tercih etmiştik. Personel çok yardımseverdi. Tam kent merkezinde her yere neredeyse yürüyerek ulaşabileceğiniz bir mesafede. Odalar temizdi.
10
M. GÜNEŞ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 09-04-2024/11-04-2024
Güler yüzlü personel
10
Ö. . Akman | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 05-03-2024/06-03-2024
Olağanüstü bir kahvaltısı vardı. Ve otel temizliği kalitesi çok güzeldi.

Çanakkale Merkez Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Tarihi ve kültürüyle sizleri ağırlayan Çanakkale Merkez Otelleri...

Ülkemizin en turistik ve tarihi yerlerinden biri olarak karşımıza çıkan Çanakkale'nin merkezinde gerçekleştireceğiniz geziler için Çanakkale Merkez otelleri ve bölge hakkında detaylı bilgilere yer verdiğimiz sayfadan faydalanabilirsiniz. Bu bilgiler ışığında tatilinizi çok daha verimli bir şekilde geçirebilmeniz mümkün olacaktır.

Çanakkale Merkez, Avrupa ve Asya'yı birbirinden ayıran Çanakkale Boğazı kıyı şeridinde konumlandırılmıştır. Çanakkale Merkez; Türkiye'nin kuzeybatı kısmında Biga Yarımadası sınırları içerisinde yer almaktadır.

Uygun Çanakkale Merkez otel fiyatları ile bölgede gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında sayfamızda yer alan bilgilerden faydalanmanızın büyük bir yararını görebilirsiniz. Bu bilgiler sayesinde tatilinizi daha ayrıntılı bir şekilde planlama olanağına sahip olabilirsiniz.

Nüfusu

Çanakkale Merkez, son yapılan sayımlara göre nüfusu 159.758 olarak tespit edilmiştir. Çanakkale Merkez yarı yarıya göç veren ve göç alan ilçelerden biridir. Çanakkale Merkez dışında, Çanakkale'ye bağlı 11 ilçe bulunmaktadır. Çanakkale Merkeze en fazla göç başta İstanbul olmak üzere, İzmir ve Balıkesir illerinden gelmektedir.

Çanakkale Merkez nüfusu Türkiye ortalamasında 20. sıralarda yer almaktadır. Ancak Çanakkale Merkez otellerinde konaklayıp tatilini bölgede geçirmek isteyenler ile birlikte bölge nüfusunda ciddi değişiklikler yaşandığını görebilmek mümkündür.

Havalimanı

Çanakkale Merkez ulaşımlarınızı hava, kara ve deniz yoluyla yapabilirsiniz. Çanakkale Merkez ulaşımlarınızda havayolu tercih ederseniz, 1995 yılında hizmete giren Çanakkale Havalimanı üzerinden yapabilirsiniz. Çanakkale Merkez ve havalimanı arası yaklaşık 5 km mesafededir. Bu da uygun Çanakkale Merkez otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellerinize kısa sürede ulaşım imkânı sağlayacaktır. Türkiye'nin birçok noktasından Çanakkale Merkeze tarifeli uçuşlar bulabilirsiniz. Ayrıca Çanakkale Merkeze yakın askeri amaçlı kullanılan 2 adet havalimanı da mevcuttur.

Otogar

Çanakkale Merkez ulaşım yönünden birçok alternatife sahiptir. 2011 yılında hizmete giren Çanakkale Merkez otogarı şehrin külfetini büyük ölçüde azaltmıştır. Çanakkale Merkeze, Türkiye'nin birçok yerinden tanınmış firmaların otobüsleriyle gelebilirsiniz. Çanakkale Merkez otogarı, gelen misafirlerin her türlü ihtiyacını karşılayacak cafe, restoran ve dinlenme yerleri gibi mekânları bünyesinde barındırır.

Bu olanaklar sayesinde yer ayırtılan Çanakkale Merkez otellerine giderken karayolu ulaşımını kullanmayı tercih edenler yolculuk sonrası biraz dinlenme olanağı da bulabilir. Firmaların servisleri veya toplu taşıma araçlarıyla Çanakkale Merkez veya ilçelere rahatlıkla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Turizm Müdürlüğü

Tarihi ve doğanın bir arada olduğu Çanakkale Merkez, ülkemizde önemli bir konumdadır. Çanakkale Merkezin diğer illere göre tarihi ve turistik açıdan reklamı çok fazla yapılmamaktadır. Çanakkale Merkezin en bilinen turizm olaylarından biri, her yıl 25 Nisan'da kutlanan, Yeni Zellanda ve Avustralya'dan gelen misafirlerin Anzak Günü adı altında kutlanan Çanakkale Savaşı Muharebesi'dir.

Bunun dışında Çanakkale Merkezde, 1963 yılından itibaren düzenlenen çeşitli sanat ve kültürel aktivitelerin gerçekleştiği Uluslararası Troia Festivali düzenlenmektedir. Bunun dışında yine Çanakkale Merkezde düzenlenen Çanakkale Bienali'de, Çanakkale ilinin en büyük kültürel ve sanatsal faaliyetleri arasındadır. Tüm bu faaliyetlerin bölgeyi daha ilgi çekici hale getirdiğini görebildiğimiz gibi uygun Çanakkale Merkez otel fiyatlarının da bulunması sayesinde bölgedeki tatillerinizi çok daha cazip hale getirmeniz mümkün olacaktır.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Çanakkale Merkez iklimi, yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve yağışlı geçmektedir. Çanakkale Merkez iklimi, hem Karadeniz hem de Akdeniz iklimi etkilerini göstermektedir. Çanakkale Merkez yıllık yağış oranı yaklaşık 1200 mm'yi geçmemektedir ve don olayı kış aylarında oldukça fazladır. Bu yüzden Çanakkale Merkez otellerinde konaklamak için en uygun zaman yaz ayları olarak görülebilmektedir.

Çanakkale Merkezi rüzgârı ve yüze sert çarpan soğuk havasıyla meşhurdur. Bu yüzden, tarihinde en bilinen ilçelerinden Gelibolu, zamanında ''Yelibolu'' adıyla nam salmıştır. Çanakkale Merkez bitki örtüsüne baktığımız, yarıdan çoğunu ormanlık arazi oluşturmaktadır. Çanakkale Merkez, ülkemizde en fazla ormanlık alana sahip olan ilçelerimizden bir yerde konum olarak bulunmaktadır. Bölge çok fazla tarıma elverişli değildir.

Yeme ve İçme Olanakları

Çanakkale Merkez gezilerinize biraz ara verip, etrafta yeni lezzet noktaları keşfetmek istiyorsanız, Çanakkale Merkez tam da aradığınız ilçelerden biridir. Çanakkale Merkez bir sahil kenti olduğu için balık ve deniz ürünleri vazgeçilmez yemeklerindendir. Özellikle bölgede Sardalye balığı bol miktarda çıkmaktadır. Yine bunu takip eden diğer Çanakkale Merkez lezzetleri; Çavuş üzümü, Ezine peyniri, Peynir Helvası en ünlü Çanakkale Merkez lezzetleridir. Uygun Çanakkale Merkez otel fiyatları ile bölgede konaklarken bu lezzetleri hem otel restoranlarında hem de yerel restoranlarda deneme olanağı bulabilirsiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Çanakkale Merkez gezilerinizde ve konaklamalarınızda biraz da akşamın güzelliklerini yaşamak istiyorsanız, sizi bekleyen eğlence mekânlarını keşfetmeye hazır olun. Çanakkale Merkez, her türlü eğlence mekânına ev sahipliği yapmaktadır. Balık ve rakıyla beraber güzel bir fasıl eşliğinde tadını çıkaracağınız deniz, bir yanda canlı müzik yapan daha çok genç kesime hitap eden cafe barlar; animasyon ve şovların da olduğu oteller sizleri Çanakkale Merkez'de bulunan eğlenceye hazırlamaktadır.

Çanakkale Merkez gezilerinizi planlamadan önce mutlaka kalacağınız Çanakkale Merkez otellerini ve gezeceğiniz eğlence mekânları planlarınızı mutlaka önceden yapınız. Çanakkale Merkez ile ilgili bu detayları sitemizden inceleyebilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Tarihin ve turizmin öncü il ve ilçelerinden biri olan Çanakkale Merkez, gelen misafirlerin her zaman ilgi odağı olmuştur. Çanakkale Merkez gezilerinizde, Çanakkale Savaşı Muharebesi şehitliklerinde gözyaşlarınızı tutamayacağınız bir tarihe şahit olacaksınız. Mutlaka görmeniz gereken yerlerden biridir. Bunun dışında Çanakkale Merkez otellerinde konaklarken gerçekleştireceğiniz gezilerinizde gezebileceğiniz yerler arasına Arkeoloji Müzesi, Truva Antik Kenti, Turgut Reis Tabya, Dardanos Bataryası, Kilitbahir Kalesi, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parklar Bölgesi, Assos Antik Kenti, Bozcaada Kalesi, Gelibolu Savaş Müzesi gibi mekânları da almayı ihmal etmemelisiniz.