2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISI0 Burgazada Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Erken Rezervasyona Özel %50'ye Varan İndirim
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Burgazada Otelleri

Burgazada Otelleri & Burgazada Otel Fiyatları

Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Olmazsa Olmazlar
________

En İyi Burgazada Otellerinin Yorumları

Burgazada Otelleri & Burgazada Otel Fiyatları

Adaların incilerinden Burgazada'da kalabileceğiniz Burgazada Otelleri...

Burgazada otelleri rezervasyonlarınızı, gezilerinizi yapabileceğiniz sitemizden Burgazada ile ilgili genel bilgilere ulaşabilmeniz için tüm bilgileri bir araya getirdik. Bu bilgiler ışığında Burgazada tatillerinizin çok daha eğlenceli ve çok daha dolu geçmesini sağlayabilirsiniz. Burgazada'daki tesislerin konumu, özellikleri, hizmetleri yanında ihtiyaç duyacağınız bölge ile ilgili birkaç bilgiyi de sizlere aktarmış bulunuyoruz.

Burgazada, İstanbul'un arka bahçesi olarak bilinen adaların incilerinden biridir. Burgazada İstanbul Adaları'nın büyüklük olarak üçüncüsü. Yuvarlak biçimdedir ve genişliği yaklaşık 2 kilometredir. Burgazada üzerindeki tek tepe Bayrak Tepe'dir. Burgazada bir kızılçam ormanıyla kaplıdır.

Burgazada İstanbulluların çoğunlukla günübirlik geziler için tercih ettiği duraklardan biridir. Ancak günübirlik bir geziden daha fazlasını isteyenler için de Burgazada ve Burgazada otel fiyatları ideal bir seçenektir. Burgazada otelleri sayıca az olmasına rağmen kaliteli ve keyifli konaklama imkânı sunmaktadır.

Nüfusu

Burgazada nüfusunun büyük çoğunluğunu eski zamanlardan beri Rum vatandaşlar oluştururken, 20. yüzyıl ile birlikte gelir düzeyi yüksek Türklerin adaya yerleşmeye başlamasıyla, ada nüfusu içinde Türk varlığı kendini hissettirmeye başlamıştır. Burgazada'nın nüfusu 2000 yılına göre 1578'tir. Burgazada'nın yaz aylarındaki nüfusu ise 15000 dolaylarındadır. Burgazada otellerinin yaz aylarındaki yoğunluğu oldukça artmaktadır.

Havaalanı

Burgazada'da tatil yapmaya karar verdikten sonra Burgazada otel fiyatlarını inceleyip rezervasyon yapabilirsiniz. Daha sonra Burgazada'ya ulaşım konusunda şehir dışından uçak yolculuğu ile gelmeyi planlıyorsanız İstanbul Atatürk Havalimanına daha sonra da bir vapur mesafesindeki Burgazada'ya ulaşabilirsiniz. Ayrıca Kabataş-Bağcılar Tramvay hattı ilk durağı olan Kabataş durağı iskelenin hemen karşısında bulunmaktadır. Tramvay ile Zeytinburnu durağında aktarma yapılarak Atatürk Havaalanına ulaşmak mümkündür.

Otogar

Burgazada'ya ulaşım oldukça kolaydır. İstanbul'dan vapurla Burgazada'ya rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Şehir dışından gelecek olan misafirlerimiz Esenler otogarına daha sonra vapurla Burgazada'ya ulaşabilirler. Burgazada'ya ulaştıktan sonra Burgazada otellerine avantajlı fiyatlarla rezervasyon yaptırdığınız otellerinize ulaşabilirsiniz.

Turizm Danışma

Adaların incilerinden üçüncü büyük olan Burgazada hafta sonu ve günübirlik ziyaretlerin ve özellikle yaz mevsiminde hafta sonu oldukça yoğunlaşmaktadır. Burgazada ile ilgili bilgiye Bab-ı Ali Caddesi'ndeki turizm bürosundan alabilirler. Burgazada otel fiyatları ile ilgili bilgiye turizm şirketlerinin web sitesinden ulaşabilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Burgazada'nın iklimi, Akdeniz ve Karadeniz iklimleri arasında bir geçiş niteliği gösterir. Burgazada'nın iklimi İstanbul iklimi ile hemen hemen aynı olmasına rağmen sıcaklık daha fazladır. Burgazada yazları sıcak ve kurak geçmektedir. Kışları ve baharları yağışlı geçen Burgazada'da yerel rüzgâr meltem rüzgârları havayı serinletmektedir. Burgazada'nın ılıman iklimi ve zengin bitki örtüsü sağlık açısından oldukça faydalıdır. Bu doğal güzelliği odanızdan görmek için Burgazada otellerinde konaklayabilirsiniz.

Yeme ve İçme Olanakları

Burgazada'da deniz mahsullerinden, ızgaraya dair birçok yemek çeşidi bulabilirsiniz, bunlardan en çok tercih edilen kuzu incik. Burgazada'nın meşhur lezzetlerinden başlıcaları çay, limonata, kahvaltı ve tatlı. Burgazada otel fiyatları, bu lezzetleri konaklama fiyatları içerisinde misafirlerine sunmaktadır.

Popüler Eğlence Mekânları

Burgazada'ya ayak bastıktan sonra dolu dolu bir gün sizi bekliyor. Sabah Marmara Denizi manzarası eşliğinde kahvaltınızı yapabilirsiniz. Burgazada'da eşsiz bitki örtüsü ile beraber gezinti yapabilirsiniz. Burgazada otellerinden rezervasyon yapan misafirler günün yorgunluğunu atabilirler. Burgazada'da gecelerin tadını çıkarabilmek amacıyla birbirinden güzel ve nezih ortamlarda misafirlerini ağırlayan kafeler ve gazinolar bulunmaktadır.

Gezilecek Yerler

Burgazada'ya günübirlik hem tarihi hem de turistik geziler gerçekleştirilmekle birlikte kısa ve uzun süreli konaklama imkânı da bulunmaktadır. Burgazada'ya ulaşan misafirler Burgazada'daki tek tepe olan Bayrak Tepesi'ni görebilirler. Sait Faik Abasıyanık Müzesi, Hristos Manastırı ve Kilisesi, Ayiyos Ioannes Prodromos Kilisesi, Burgazada Cami görülmesi gereken tarihi yapılardır. Burgazada otel fiyatları, Burgazada'yı ziyaret eden misafirleri için oldukça uygundur.