TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIBulanık  Otelleri
1 Bulanık Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Bulanık  Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Bulanık  Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Bulanık Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Bulanık Otelleri ve en uygun Bulanık otel fiyatları, Bulanık hakkında genel bilgiler...

Bulanık Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

8.7
ş. f. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 16-09-2020/18-09-2020
Odalar gayet büyüktü ve temizdi. personeli de ilgili ve alakalıydı herhangi bir sorun yaşamadık.
9.3
l. d. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 15-07-2020/20-07-2020
İş için gelmiştik personl gayet anlayışlı ve kibardı kahvaltı da gayet lezzetliydi.

Bulanık Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Doğu Anadolu Bölgesi'nde bulunan güzel şehrimiz Muş' un en güzide ilçesi olan Bulanık otelleri...

Tarihinde bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Muş ilimizde bulunan güzel ilçe Bulanık ve en uygun Bulanık otellerini sizler için sitemizde bir araya getirdik. Bulanık ilçesi adını ilçe sınırlarında bulunan Kazan Gölü' nün suyunun bulanık olmasından kaynaklandığı kayda değer bir rivayettir. Bu göl Bilican Dağı' ndan gelen kaynak ve kar suları ile beslenir, göle kadar berrak şekilde akan sular göle varışı itibarı ile toprağa karışarak bulanır.
İlçemiz; Muş ili ve Ağrı karayolu üzerinde bulunuyor ve il merkezlerinin tam ortasında kalıyor. Her iki ilimize de 120 km mesafede bulunan ilçemizde beş yıldızlı Bulanık otelleri' nde rahat ve konforlu bir konaklama imkanını bulacaksınız. 

NÜFUSU

Ülkemizin nadide tatil yerlerinden olan Bulanık nüfusu son kayıtlara göre 83.368 olarak kayıtlara geçmiştir. Yaz döneminde ilçenin Doğu Anadolu' da olmasının da etkisi ile ılık ikliminin cazibesi turizmi canlandırıp en uygun  Bulanık otellerinde doluluk oranını oldukça arttırmaktadır.
 Bu yüzden en iyi Bulanık 
otellerinde konaklayarak tatilini geçirenlerin de bölge nüfusunda da değişikliklere neden olduğunu görebilirsiniz. İndirimli Bulanık otel fiyatları ile bölgede gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında hem bölgeyi daha yakından tanıyabilmek için hem de buradaki zamanınızı daha iyi değerlendirmek için sayfamızdaki bilgilerden mutlaka faydalanmanızı öneririz.

HAVALİMANI

Bölgede bulunan Muş havalimanı Bulanık ilçesine 90 km mesafede bulunmaktadır. Havalimanından ilçeye transfer imkanı olmakla beraber, beş yıldızlı Bulanık otelleri 'nde konaklama imkanı bulabilirsiniz.

OTOGAR

 İlçe konumundaki Bulanık' a Muş otogarından tüm şehirlerimizden karayolu ulaşımı mümkün olup, buradan ilçeye aktarım sağlayan araçlarla gelebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında yolcu kapasitesi hayli artış gösteren Muş otogarından, Bulanık' a aktarmalı olarak her saatte bir sefer bulunmaktadır. Muş ve Bulanık arası 100 km. dir. Tatilinizi geçirdiğiniz  uygun fiyatlı Bulanık otellerinde konaklarken ilçenin muhteşem doğasının tadını kolay ulaşım olanakları ile de çıkarabileceğinizden emin olabilirsiniz.

TURİZM DANIŞMA 

Şirin ilçemiz olan Bulanık' ın turizmi son yıllarda yapılan özenli çalışmalar sonucu kalkınmaya başlamıştır. Önemli bir turist kitlesine sahip olan Bulanık' ın turizm alanındaki gelişmeleri Muş il merkezinde bulunan Muş İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından planlanmaktadır. Siz de en uygun Bulanık otel fiyatları ile bölgede konaklarken bölge ile ilgili detaylı  bilgiler edinebilirsiniz.

İKLİMİ ve DOĞAL BİTKİ ÖRTÜSÜ

Bulanık ilçemizde karasal iklim hakimdir. Kışlar oldukça soğuk ve kar yağışlı geçmekte yazın sıcak ve kurak olmaktadır. Bitki örtüsü step bitkiler, çayır otları ve meşe ormanları oluşturur. Kuzeye doğru sokulan dağlar ise yüksek platoların bazı kısımlarında meşe ormanları vardır. Saf meşeden oluşan bu ormanlar, geçiş kuşaklarına doğru bodurlaşırlar. Yüksek platoların büyük kısmı step bitkilerinden iyi gelişmiş otlarla kaplıdır. Bu otlar yeşilliklerini tüm yıl korurlar. Kış aylarında kar altında kalırlar. Muş dağlarının yüksek kesimlerinde ise dağ çayırları hakim bitki örtüsünü oluşturur. Kış mevsiminde bembeyaz bir kar tatili için en uygun fiyatlı Bulanık otellerinde yerlerinizi ayırabilirsiniz.

YEME ve İÇME OLANAKLARI

Yöresel yemekleriyle göz dolduran Bulanık mutfağında, baharat ve et oldukça fazla kullanılmaktadır. Bulanık' ın yöresel yemeklerini sizler için bir araya getirdiğimiz beş yıldızlı Bulanık otellerinde tadabilir, en uygun fiyatlı erken rezervasyon indirimlerinden faydalanabilirsiniz.
Bulanık' ın yöresel yemekleri içinde etin her çeşidini tadabileceğiniz çeşitli tarifler bulunuyor. Başlıca lezzetleri; ayran aşı, helimaşı, hez dolması, çorti, muş böreği, muş köftesi, domatesli lahana dolması, keşkek, cavbelek, mırtöge, herse, kaburga dolması, jağ, kirçik, gülük, kenger, sıpidak, teter helvasıdır. 

GEZİLECEK YERLER

Bulanık ilçemiz doğa ve tarihi olarak çok zengin bir ilçemizdir. Bu ilçemiz özellikle Haçlı Gölü ile şehre farklı bir güzellik katmıştır. Mollakent Camii ; ilçeye bağlı olan Mollakent Köyü'ndedir. Cami 1290 yılında inşa edilmiş ve Şeyh İbrahim tarafından yapılmıştır. Selçuklu mimarisine ait olan bu cami çok kez restore edilmiştir. 
Mollakent Medresesi 'de aynı köyde inşa edilmiş ve aynı kişi tarafından yapılmıştır. Yapımı camiden sonra gerçekleşmiş, 1321 yılında yapıldığı söylenmektedir. Ayrıca Ahlat Taş' ından yapılmış olması yapıya ayrı bir görsellik katmaktadır. Yapı Selçuklu mimarisine ait olup birçok defa onarılmıştır. Bir diğer Selçuklu mimarisine ait yapı da Esenlik Camii' dir. Şeyh İbrahim tarafından yapılmış olan bu eser Ahlat Mermeri' nden yapılmıştır.
Haçlı Gölü; bu göl bulunduğu köyün ismini almıştır. Deniz seviyesinden 1600 metre yüksekliktedir. Kuzeyinde bulunan Kızkopan volkanının püskürmesi sonucunda oluşmuştur. Suları tatlı ve aynı zamanda bulanıktır. Burada alabalık ve sazan balıkları bulunur. Ayrıca kış mevsiminde donar. Muhteşem bir manzarası vardır. Bu göl ilçeye muhteşem bir görsel şölen katmaktadır. Siz de erken rezervasyon imkanlarından faydalanarak en iyi Bulanık otelleri ' nde konaklayarak güzel ilçemizi ve yöreyi ziyaret etme imkanı sağlayabilirsiniz.