TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIBuca Otelleri
3 Buca Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Buca Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Buca Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Buca Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Buca Otelleri ve en uygun Buca otel fiyatları, Buca hakkında genel bilgiler...

Buca Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

10
F. Pala | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 13-08-2020/15-08-2020
Tesis gayet modern, temiz, bakımlı. Personel çok ilgili ve saygılı. Her konuda yardımcı oluyorlar.
10
E. K. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 20-08-2020/22-08-2020
Personel ilgiliydi, beklentimizin üstündeydi, yemekleri iyiydi. Temizliği güzel olan bir oteldi, aile oteli olması güzeldi.

Buca Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Ege'nin incisi İzmir'in gözde ilçesi Buca otelleri...

Ege'nin incisi İzmir'in en büyük ilçelerinden Buca , kuzeyinde Konak, kuzeydoğusunda Bornova, doğusunda Kemalpaşa, güneyinde Torbalı, güneybatısında Menderes, batısında Gaziemir ve Karabağlar ilçeleri bulunmaktadır. Nüfus bakımından İzmir'in en büyük ilçesidir.
Buca, İzmir'in en eski yerleşim yerlerinden biridir. Kırıklar, Karacaağaç, Kaynaklar ve Belenbaşı olmak üzere 4 köyü vardır. Bütün yerleşim yerleri ovaya kurulmuş olup, dağlık arazide kurulu köy yoktur.
Birçok eğlence mekanı ve eğlenceli gece yaşamı ile ilgi çeken Buca'da konaklayabileceğiniz uygun Buca otel fiyatlarına sahip bir çok konaklama olanağı bulunmaktadır. Bu sayede İzmir tatillerinizi bu hareketli bölgede geçirme ve her an daha keyifli zaman geçirme olanağına sahip olabilirsiniz.

Nüfusu

Buca bölgesinde nüfus artışı yönünden etken olan faktörlerin en başında içinde bulunan üniversite yerleşkesi gelmektedir. Bu yönden Türkiye'nin en hızlı gelişen ilçelerinin başında gelmektedir. Son nüfus sayımına göre 1990 yılında 1980 yılına göre %97 artış oranı ile metropol düzeyde en hızlı gelişen ilçe olmuştur. İlçeye göç günümüzde de sürmektedir. Son istatistiklere baktığımızda 2008 yılına ait verilere göre 407.526 olmuştur ilçe nüfusu.

ULAŞIM OLANAKLARI

Buca' ya şehirlerarası ulaşım sağlamak isteyen misafirler, İzmir otogarı aracılığı ile ulaşım sağlayabilirler. Şehir içi ulaşımı bakımından da kolaylıkla varış sağlayacağınız mevkide yer alan Buca'ya, otogardan dolmuşlar, toplu taşıma araçları ve metro aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bu da uygun Buca otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellere çok kısa süre içinde ulaşabilmeniz anlamına gelmektedir. 

Turizm Danışma Bürosu

Buca ilçesinin turizme dair faaliyetleri Buca Turizm Danışma Bürosu tarafından yapılmaktadır. Bölge hakkında her bilgiye doğru şekilde ulaşabileceğiniz Turizm Danısma Bürosu kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğiniz merkezi lokasyondadır. Bu bakımdan ihtiyaç duyduğunuz zaman kolaylıkla destek alabilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Akdeniz ikliminin yaşandığı bölgede yaz ayları her ne kadar sıcak ve nemli olsa da Akdeniz bölgesi kadar sıcaklık görülmemektedir. Buca' da kış ayları da ılık ve yağışlı geçmekle birlikte kar yağışına rastlanılmaz. Bu da uygun Buca otel fiyatları ile bölgede tatil yapmayı daha cazip bir hale getiriyor. Buca' nın bitki örtüsü de oldukça zengin olup, bölgenin %50'si fundalıklar ve ormanlık alanlarla kaplıdır. Bölgede görülen bitki örtüsü makinin yanı sıra; kızılçam, fıstık çamı, selvi, zeytin ağaçları ve karaçamdır.

Yeme ve İçme Olanakları

Buca, popüler beldelerden olduğu için kafelerden restoranlara dünya mutfaklarından çeşitli yemeklerin sunulduğu mekânlar yer almaktadır. Öğretmen evi sokağında bulunan cafe, restoran gibi mekânların yanı sıra bölgede gece mekanları da bulunmaktadır. Buca'nın, tadılması gereken bölgeye özgü yiyecekleri; kumru, midye dolma, zeytinyağlı yemekler, deniz mahsulleri, tarhana çorbası, İzmir köfte, keşkek ve şevketi bostandır. Bu yemekleri hem yerel restoranlardan hem de beş yıldızlı Buca otelleri restoranlarında deneme olanağına sahip olabilirsiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Gece hayatının en renkli atmosferine sahip olan Buca bölgesinde özellikle hafta sonları genç nüfusun akın ettiği çok sayıda bar, gece kulübü, disko, türkü bar ve meyhane bulunmaktadır. Üstelik Buca otel fiyatları ile bütçenize uygun tatil yapabileceğiniz pek çok otelde gece eğlenceleriniz için size pek çok seçenek sunuyor.

Gezilecek Yerler

Buca' da başlıca görmenizi tavsiye ettiğimiz yerler; Kaynaklar Köyü, Buca Gölet, Yedigöller, Şirinyer Sevgi Yolu, Protestan Kilisesi, Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi, Tarihi Su Kemerleri, Buca Hasan Ağa Parkı, Buca Rum Evleri, Mevlana Heykeli ve civar ilçelerde  keyifle ziyarette bulunacağınız birçok tarihi ve kültürel yapı bulunmaktadır.