TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIBozyazı Otelleri
3 Bozyazı Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Bozyazı Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Bozyazı Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Bozyazı Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Bozyazı Otelleri ve en uygun Bozyazı otel fiyatları, Bozyazı hakkında genel bilgiler...

Bozyazı Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

9.7
H. GÖKÇELİOĞLU | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 24-07-2021/26-07-2021
Temizlik güler yüzlü personel
7.7
Y. ARAT-1 | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 28-06-2021/29-06-2021
Konumu ve manzarası çok güzeldi
8.7
E. BİTEN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 12-07-2021/17-07-2021
güler yüzlü personel ve çay bahçesinin harika ortamı
8.0
M. G. ŞAŞKIN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 24-07-2021/26-07-2021
Otelin konumu çalışanlar
8.3
D. ÖNERLİ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 28-06-2021/30-06-2021
Odamızın düzeni,temizligi,manzarasi harikaydi
6.3
A. COŞKUN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 02-07-2021/03-07-2021
Tesis olarak güzel. Denizi ve plajı güzel.
7.7
H. KAYKAÇ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 12-07-2021/15-07-2021
deniz harika, otel güzel, hizmet güzel. memnun kaldık
9.3
D. HAMDANOĞULLARI | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 30-06-2021/02-07-2021
Otel müdürü gamze hanım ve restoranda çalışan gençler çok ilgililerdi
9.3
S. D. ERKILIÇ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 05-07-2021/10-07-2021
Odaların yspisı, agaç altı, çevre, personel ilgisi
8.7
D. . ULUSAL | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 28-06-2021/01-07-2021
Yemekler, çalışanların hizmeti ve ilgileri, denizi, doğasi

Bozyazı Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Tarihi ve doğal güzellikleri ile birlikte sessiz ve huzurlu bir tatil imkânı sunan Bozyazı Otelleri...

Aslında bir tarım yerleşimi olmasına rağmen turizmde kendisine yer arayan yerlerden biri olarak karşımıza çıkan Bozyazı, özellikle son yıllarda sahip olduğu tarihi zenginlikler ve doğal güzelliklerle turistleri kendine çekmeyi başarıyor. Bu da bölgede bulunan Bozyazı otelleri sayısının giderek artması üzerinde büyük bir etki yaratıyor.

İÖ 5. yy'da Sisamlı Nagis tarafından kurulduğu düşünülen Bozyazı, Mersin ilimize bağlı bir ilçe olarak karşımıza çıkıyor. Mersin'de bulunan tatil merkezlerinden biri olma yolunda hızla gelişmeye devam eden Bozyazı'nın bu sebeple daha değerli bir yer haline geldiğini görebiliyoruz. Sizler de indirimli Bozyazı otel fiyatlarından faydalanarak bölgede keyifli bir tatil geçirme olanağına sahip olabilirsiniz.

Nüfus

Nüfusunun yerel halk tarafından oluşturulduğunu görebildiğimiz Bozyazı, 1997 yılında Merkez Nahiye, Çubukkoyağı, Ağzıkara, Denizciler ve Gürlevik köylerinin de merkeze katılmasıyla birlikte ilçe haline gelmiştir. Tekmen ve Tekeli adında iki beldesi ve 14 tane de köy yerleşimi bulunan Bozyazı'nın 2015 verilerine göre nüfusu 26.501'dir. Ayrıca Bozyazı otellerinde konaklayarak bölgede tatil yapanlarla birlikte bölge nüfusunun özellikle yaz aylarında daha da arttığını görebiliyoruz.

Ulaşım Olanakları

Akdeniz kıyısında Toros dağları eteklerinde bulunan Bozyazı'nın doğusunda Aydıncık, batısında Anamur, kuzeyinde Gülnar ve Ermenek ilçeleri bulunmaktadır. Güneyi tamamen Akdeniz ile kaplı olan ilçenin bu kıyılarında tatil yapmak isteyenlerin ulaşım için Tarsus'ta bir havalimanı yapımına başlanmıştır. Ancak şu an için havayolu ulaşımları Adana Havalimanı üzerinden gerçekleştirilmektedir. Daha sonra karayolunu kullanarak indirimli Bozyazı otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellere ulaşımınızı rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Turizm Danışma

Mersin genelinde gerçekleştirilen turizm faaliyetleri Akdeniz beldesinde bulunan İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilmektedir. Burada bulunan turizm danışma bürolarından Bozyazı otellerinde konaklarken gerçekleştirebileceğiniz turistik faaliyetler hakkında ve nereleri görmeniz gerektiği ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Bu sayede tatilinizin çok daha eğlenceli geçeceği konusunda emin olabilirsiniz.

İklimi ve Bitki Örtüsü

Akdeniz kıyılarında bulunan Bozyazı ilçesinde Akdeniz ikliminin tipik özelliklerini görebilmek mümkündür. Bu durum özellikle yaz aylarında bölgeye daha fazla insanın gelmesi üzerinde de etkili olmaktadır. Yazları sıcak ve aşırı nem olduğu görülen Bozyazı'da kış aylarında ılık bir hava sizi bekler ve neredeyse hiç yağış olmadığı görülebilir. Seracılık ve turunçgil üretiminin yoğun olduğu bölgede indirimli Bozyazı otel fiyatları ile konaklarken yeşili ve maviyi bir arada bulabilmeniz mümkün olacaktır.

Yeme ve İçme Olanakları

Akdeniz mutfağının özelliklerini taşıyan Bozyazı'da farklı kültürlerin de etkilerinden ötürü mutfak kültürünün oldukça gelişmiş ve zenginleşmiş olduğunu görebilirsiniz. Tantuni, cezerye, kerebiç, içli köfte, tarsusi ve güveçte karides Bozyazı otellerinde konaklarken mutlaka tatmanız gereken lezzetler arasında yer almaktadır. Hem yerel halkın işlettiği restoranlarda hem de otel restoranlarında bu lezzetleri tatma imkânına sahip olabilirsiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Akdeniz kıyılarında Mersin'e bağlı bir ilçe olarak Bozyazı size gece eğlenceleriniz için de çeşitli alternatifler sunuyor. Bunlar içerisinde özellikle Kubana Bar, Turgay Kardeşler Birahanesi, Yakamoz Pub, Meltem Otel Teras Bar, Bar10 Cafe & Bar, Nokta Cafe Bar, Mantar Pub's, Kap Otel Teras Bar ve Sahil Bar tercih edebileceğiniz popüler eğlence mekânları arasında yer almaktadır. İndirimli Bozyazı otel fiyatlarımız ile burada geçireceğiniz tatilleriniz sırasında bu mekânlarda da dilediğiniz gibi stres atma olanağına sahip olabilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Bozyazı'da gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında sadece Bozyazı otellerinin taş duvarları arasında bulunmak yerine çevrede gezinti yapmanız tatilinizi daha keyifli hale getirecektir. Bölgede geçireceğiniz tatilleriniz sırasında Yelbiz Kalesi, Nagidos Antik Kenti ve Softa Kalesi gibi tarihi binlerce yıl öncesine dayanan yerleri de mutlaka gezmeye özen göstermeniz yararınıza olacaktır.