2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISI6 Bozcaada Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Erken Rezervasyona Özel %50'ye Varan İndirim
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.

Bozcaada Otelleri & Bozcaada Otel Fiyatları

Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Alt Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En İyi Bozcaada Otellerinin Yorumları

00- Bertiz Hotel Bozcaada
Havuz kenarında bulunan şezlonglar çok şık bir hava katıyor havuzun temizliğide üst seviyedeydi teşekkürler.
01- Çapraz Tatil Köyü Bozcaada
Küçük çocuğumuzla gittik ve genel olarak memnun kaldık. Odalar her gün temizlendi, personel gayet ilgili ve kibar. Her yer asma ağacı, ayva ağaçları doğa içinde bir tatil geçirebiliyorsunuz.
02- Ataol Tatil Çiftliği
Hafta sonunu değerlendirmek için tercihimiz ataol tatil çiftliğinden yana oldu. Aileler için uygun bir tesis. Eşim ve çocuklarımla çok memnun kaldık. Temizlik iyiydi, hergün temizlenmiş ve toparlanmış olarak bulduk odamızı.
03- Ataol Beach & Bungalows
Yetişkinlere hitap eden bir otel eşimle konakladık ve sakin kendine has bungalow odalarında güzel zamanlar geçirdik. Kır bölgede denize sıfır hoş bir otel yemekleri ve çalışan hizmeti kaliteli ve özenliydi. Kafa dinlemek için her yaz fırsat buldukça kısa süreli olsa da gidiyoruz.

Bozcaada Otelleri & Bozcaada Otel Fiyatları

Ege'nin kültürel birikimi ve doğal güzellikleriyle ünlü şirin tatil adası Bozcaada Otelleri...

Büyüleyici doğal manzarası ile konularına kusursuz hizmet sunmakta olan Bozcaada otellerinin en nezih tesislerini sizler için araştırıp, sitemizde paylamış bulunuyoruz. Bozcaada?da tatil planı yapan misafirlerimize bölge hakkında da genel bilgileri sunarak, aksaklıklarla karşılaşmamaları adına bilgilendirme yapmış bulunmaktayız.

Bozcaada, Ege Denizi sularında yer alan, ülkemizdeki en büyük üçüncü adadır. Dört tarafı denizle çevrili olan Bozcaada, bünyesinde köyü bulunmayan, Çanakkale ilimize bağlı yerleşim yeridir. Bölge çevresinde görebileceğiniz üzüm bağları, bağcılığın gelişmesine yol açmış olup, diğer gelir kaynağı ise turizmdir.

İndirimli Bozcaada otel fiyatları ile bölgede gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında hem bölgeyi daha yakından tanıyabilmek için hem de buradaki zamanınızı daha iyi değerlendirmek için sayfamızdaki bilgilerden mutlaka faydalanmanız gerekmektedir.

Nüfusu

Ülkemizin nadide tatil yerlerinden olan Bozcaada nüfusu 2643 olup, yaz döneminde deniz turizminin gelişmesi ile nüfus artmakta olup, konaklama tesislerinde doluluk oranları oldukça yükselmektedir. Bu yüzden Bozcaada otellerinde konaklayarak tatilini geçirenlerin de bölge nüfusunda da değişikliklere sebep olduğunu görebilirsiniz.

Havalimanı

Coğrafi konumu ve ekonomik şartlardan ötürü, havalimanına sahip olmayan Bozcaada'ya 56 kilometre mesafede bulunan Çanakkale Havalimanı uçaklı ulaşımda kullanılmaktadır. Yaz sezonunda hemen her gün uçak seferi bulmak mümkün iken, kış döneminde haftanın bazı günleri seferler düzenlenmektedir. Çanakkale il merkezinden bölgeye ise deniz otobüsleri ile ulaşılmaktadır. Bu sayede uygun Bozcaada otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellerinize de rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Otogar

Ada konumundaki Bozcaada'ya Çanakkale otogarına tüm şehirlerimizden karayolu ulaşımı mümkün olup, buradan adaya ise deniz otobüsleri ya da feribotlarla gelebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında yolcu kapasitesi hayli artış gösteren Çanakkale otogarından, Geyikli'ye aktarmalı olarak her yarım saatte bir sefer bulmak mümkündür. Geyikli'den feribotlarla Bozcaada'ya 17 kilometrelik yolculuk sonrası ulaşabilirsiniz. Tatilinizi geçirdiğiniz Bozcaada otellerinde konaklarken adanın muhteşem doğasının tadını kolay ulaşım olanakları ile de çıkarabileceğinizden emin olabilirsiniz.

Turizm Danışma

Şirin tatil adamız olan Bozcaada'nın turizmi son yıllarda yapılan özenli çalışmalar sonucu kalkınmaya başlamıştır. Önemli bir turist kitlesine sahip olan Bozcaada'nın turizm alanındaki gelişmeleri Çanakkale il merkezinde bulunan Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından planlanmaktadır. Siz de uygun Bozcaada otel fiyatları ile bölgede konaklarken bölge ile ilgili detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Bozcaada, Akdeniz iklim etkisi altında olan deniz turizmi gelişmiş Ege Bölgesinde şirin bir adamızdır. Coğrafi konumundan ötürü kışları az yağışlı ve fazla rüzgârlı olan Bozcaada, yaz aylarında kuraklık görülüp Akdeniz Bölgesine nazaran serin geçmektedir. Bu bakımdan Bozcaada otelleri pek çok kişi için tercih edilen yerler arasında yer almaktadır. Ada olmasından dolayı rüzgâra açık alanda yer alan bölgenin, rüzgâr etkeni bitki örtüsünü de etkilemiştir. Büyük bir kısmı üzüm bağlarından oluşan Bozcaada'nın iç kesimlerinde ise ormanlar yer almaktadır. Bodur çalılar ve çeşitli bitki topluluklarından 437 çeşit bitkiye sahip olduğu belirtilmiştir.

Yeme ve İçme Olanakları

Bozcaada, tarihin derinliklerine inildiğinde Rum nüfusunun geçmişte yerleşik hayat sürmesinden ötürü, mutfak kültürü Rum ve Türk Mutfağı olarak sentezden oluşmaktadır. Genellikle liman kısmında yer alan balık restoranları, kafeler, adanın en güzel yerine konumlanmış yöresel lezzetler ve ızgara türü yemeklerin servis edildiği lokantalarda muhteşem manzara eşliğinde yemek yiyebilirsiniz. Ayrıca Bozcaada otellerinin restoranlarında da bu eşsiz manzara eşliğinde yemek yemenin tadına varabilirsiniz. Bölgenin en meşhur yemekleri; kalamar, ızgara ahtapot, otlardan hazırlanan çeşitli mezeler, sardalya dolması ve zeytinyağlı sebze yemekleridir.

Popüler Eğlence Mekânları

Bozcaada'nın gösterişli gece kulüpleri bulunmasa da kendine özgü keyifle eğlenebileceğiniz canlı müzik yapan barlar yer almaktadır. Denize nazır kurulu bu mekânlarda müzik eşliğinde ada manzarası karşısında coşkunun yanında huzurun da keyfini içkilerinizle çıkarabilirsiniz. Bu bakımdan uygun Bozcaada otel fiyatları ile bölgedeki konaklamalarınız sırasında eğlence mekânlarını da değerlendirmeyi unutmamalısınız.

Gezilecek Yerler

Kendine has tarihi ve kültürü ile önemli bir mirasa sahip olan Bozcaada'da, tertemiz denizde yüzerek, ince kumlu plajlarında güneşlenerek yorgunluğunuzu atarken, bölgenin görülmesi gereken yerlerini listeleyebilirsiniz. Gezi listenizde ise bulunması gereken destinasyonlar; Bozcaada Kalesi, Ayazma Manastırı, Göztepe, Ada Sokakları, Şarap Fabrikaları, Rüzgâr Gülleri, Ayazma Plajı, Venedik Kalesi, Köprülü Paşa Camii, Bozcaada Müzesi, Meryem Ana Kilisesi ve Değirmenler Koyu'dur. Bozcaada otellerinde gerçekleştireceğiniz konaklamalarınız sırasında bu yerleri de mutlaka gezmelisiniz.