2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISI4 Bozburun Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Erken Rezervasyona Özel %50'ye Varan İndirim
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.

Bozburun Otelleri & Bozburun Otel Fiyatları

Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En İyi Bozburun Otellerinin Yorumları

00- Palmetto Resort Hotel
Hem uygun fiyat, hemde kaliteli bir hizmet aldık. Beklentimzin üzerinde bir tesisle karşılaştık. Resepsiyon ve misafir karşılaması oldukça iyiydi.
01- Baldan Suites
Personeller gayet güler yüzlü ve hoşgörülü yardımcı olmaya oldukça istekliler.Yemek çeşitliliği bol ve lezzetli.
02- Miamai Butik Otel
Aile ile geldiğimiz tesisinizi çok beğendik. Otel çok temizdi, odalar konforlu ve ferah, personel çok ilgili ve güler yüzlü. Unutulmaz bir tatil yaşadık. Tüm otel yönetimine bu güzel tatil için çok teşekkür ederiz.

Bozburun Otelleri & Bozburun Otel Fiyatları

Keşfedilmeye hazır doğal güzellikleri ve misafirperver halkı ile Bozburun Otelleri...

bozburun otelleri

Yurdumuzun gözde tatil beldelerinden olan Bozburun'un inceliklerini sizler için araştırıp bir arada yer verdiğimiz uygun fiyatlı Bozburun otellerini inceleyerek yerinizi ayırtabilirsiniz. Doğal güzellikleri ile ilgi çekici belde olan Bozburun'un denizi dünyanın en temiz denizleri arasında yer almaktadır.

Bozburun, Marmaris ilçesine ait olan mahallelerden olup, yıl içinde ağırladığı pek çok turist ile deniz turizmi gelişmiş önemli yerlerdendir. Yurdun güneybatı kısmında bulunan Bozburun ile Marmaris merkez arası 46 kilometredir. Bozburun küçük bir belde olmasına rağmen, girintili kıyıları ile sahip olduğu konumdan dolayı oldukça ün yapmış tatil yerimizdir. Ayrıca Bozburun tekne yapım atölyeleri ile tanınmaktadır.

Nüfusu

Son yıllardaki nüfus tespitlerine göre yaklaşık 2500 nüfusa sahip olan Bozburun, yaz tatili sürecinin başlaması ile hareketlenmeye başlayarak gerek tatilciler, gerekse de yazlıkçılar ile bölge nüfusu da artmaktadır. Özellikle lüks ve konforlu Bozburun otellerinin bölgede büyük nüfus dalgalanmalarına neden olduğunu söyleyebiliriz.

Havalimanı

Dalaman Havalimanından 1 saatlik yolculuk sonrası ulaşabileceğiniz Bozburun'a, uçak seferlerinin saatlerine göre düzenlenen havaş servislerini kullanabilirsiniz. Havaş servisleri ile Marmaris Datça yol ayrımına kadar gelindikten sonra, yolun sol ayrımından devam edilerek Bozburun'a ve Bozburun otellerine ulaşılmaktadır.

Otogarı

Şehirlerarası ulaşımın Marmaris ilçesi üzerinden yapıldığı Marmaris Otogarı Sarıana Mahallesinde yer almakla birlikte, Bozburun'a mesafesi 53 kilometredir. Marmaris merkezden Bozburun'a günün belirli saatlerinde ulaşım yapabileceğiniz minibüsler mevcut olup, bir saatlik yolculuk sonrası varabilirsiniz. Bu da uygun Bozburun otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellerinize rahat bir ulaşım olanağına sahip olmanızı mümkün kılmaktadır.

Turizm Danışma Bürosu

Turizm alanında yeni gelişmeye başlayan beldelerimizden olan Bozburun'un turistik faaliyetleri Marmaris İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından yapılmakta olup, turist danışma hizmeti alabileceğiniz müdürlük binası İskele Meydanı, No:2 Marmaris ilçe merkezindedir. Bozburun otellerinde konaklarken yaşadığınız her türlü sıkıntı için turizm danışma ofislerinden destek alabilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Ortalama sıcaklık değeri 19 derece olan Bozburun, bakir kalmış tatil beldemiz olarak son yıllarda ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Bozburun iklimi, yazların sıcak kışların ise ılık, rüzgârlı ve yağışlı geçtiği ılıman iklime sahiptir. Bu yüzden indirimli Bozburun otel fiyatları ile bölgede tatil yapabilmek için erken rezervasyon dönemlerinden faydalanmalısınız.

Deniz turizmi gelişen bölgede iklim bitki örtüsünü de etkileyerek, birçok türden bitki çeşidinin oluşmasına sebep olmuştur. Bununla birlikte Bozburun'un bitki örtüsüne değinecek olursak; bodur bitkiler, makiler, endemik odunsu bitki toplulukları bakımından zengindir. Kızılçam ormanları, sığla, silcan, Datça hurması, söğüt, yabani mersin ve Akdeniz servisi de yaygındır.

Yeme ve İçme Olanakları

Genellikle zeytinyağlı yemeklerin, salata ve meze çeşitlerinin yaygın tüketildiği Bozburun, Akdeniz ve Ege mutfağının özelliklerini taşımaktadır. Aynı zamanda balık çeşitlerinin de lezzetli şekilde yapıldığı bölgenin en bilindik yemeklerini şu şekilde gruplayabiliriz; kabak çiçeği dolması, malaş yahnisi, çıntar kavurması, çıtırmak tatlısı, Bozburun peksimetidir. Yerli yabancı birçok turist tarafından Bozburun otellerinde konaklanan bölgede ayrıca pide, ızgara, fast food ve yöresel yemeklerin sergilendiği restoranlar oldukça popülerdir.

Popüler Eğlence Mekânları

Sakinliğin ve sessizliğin adresi olan Bozburun'da yüksek sesli kulüpler ve diskolar bulunmamaktadır. Dinlenme amaçlı konaklamak isteyen ziyaretçilerce tercih edilen bölgede; gündüzleri denize girebilir, doğayı gezebilir, tekne turlarına katılabilirsiniz. Bölgede bulunan birkaç kafeterya, birkaç bar ve canlı müzik yapan bazı mekânlar haricinde çılgınca dans edebileceğiniz gece kulüpleri bulunmamaktadır. Bu yüzden uygun Bozburun otel fiyatları ile bölgedeki konaklamalarınız sırasında eğlenebileceğiniz pek çok seçeneğin sizi beklediğinden emin olabilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Yapılaşmanın yaygın olmadığı saklı kalmış güzellikleri ile kendini korumayı başaran Bozburun'a tatil planı yapmak istiyorsanız, öncelikle beklentilerinize uygun Bozburun otellerinin birinde uygun fiyatlarla yerini ayırtabilirsiniz. Genellikle butik tarzı otel ve pansiyonlarla ön plana çıkan Bozburun'u yıl içerisinde birçok turist ziyaret etmekte ve bölgenin güzelliklerini keşfetmektedir. Bozburun ve civarında mutlaka görmeniz gereken değerlerimiz; Bozburun Yarımadası, Taşlıca Koyu, Selimiye, Kleopatra Adası, Gökova Körfezi, Akyaka ve Bayır Köyü'dür.

Bu yerlerden Selimiye'yi daha yakından tanımak için dilerseniz Selimiye otelleri arasından da seçimlerinizi yapabilirsiniz. Selimiye'nin kendine has doğal güzellikleri sayesinde hem buradaki hem de Bozburun'daki konaklamalarınızdan daha fazla keyif alabileceğinizden emin olabilirsiniz.

Marmaris otelleri içerisinde sessiz ve sakin olması itibariyle tercih edilen Bozburun'daki otellerde istediğiniz gibi bir yer bulamadığınızda yakın mesafede bulunan Selimiye'deki otellerden yer ayırtabilir ya da Bozburun'da günü birlik bir gezi planlayarak Marmaris genelindeki otel seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.