TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIBornova Otelleri
3 Bornova Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Bornova Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Bornova Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Bornova Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Bornova Otelleri ve en uygun Bornova otel fiyatları, Bornova hakkında genel bilgiler...

Bornova Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

10
b. bilen | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 19-01-2023/21-01-2023
kahvaltı çeşitleri gayet güzeldi..
8.7
A. YURT | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 11-05-2022/19-05-2022
Temizlik konusunda görevliler ilgiliydi tekrardan teşekkür ederim
9.0
Y. DEMİRHAN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 03-05-2022/04-05-2022
Odaları çok beğendik konum olarak çok güzel bir yerde teşekküler herşey için
8.0
a. c. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 25-07-2022/27-07-2022
PERSONELER GAYET İLGİLİ
8.0
m. A. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 25-07-2022/27-07-2022
temizlik iyiydi
8.7
M. Altay | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 26-04-2022/28-04-2022
Personelin güler yüzlülüğü
10
z. t. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 19-01-2023/21-01-2023
otogar'a yakınlıgından dolayı tercıh etmiştik. gayet temiz ve ferahtı odaları.
9.3
b. s. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 22-08-2022/24-08-2022
ailemle beraber tatil için izmir'e uğradığımızda tercih etmiştik. özellikle bahçesi ve odaları çok hoşumuza gitti. yemekleri ise bi o kadar lezzetliydi, teşekkürler.
9.7
B. CEYLAN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 17-04-2022/19-04-2022
İzmir Mom otelde konaklama yaptım. Temiz, hijyenik olması ve güler yüzle karşılanması hoşuma gitti. tekrar görüşmek üzere
9.7
m. demir | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 22-08-2022/24-08-2022
kız arkadaşımla beraber konaklama sağlamıştık. otel'in atmosferi harikaydı.. eski tarihi havasını bozmadan tüm odalar çok güzel dizayn edilmişti. personel ise gayet ilgiliydi..

Bornova Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

İzmir'in en gözde yerleşim alanları içerisinde yer alan Bornova Otelleri...

Ege Bölgesinin başkenti niteliğinde yer alan İzmir'in en büyük ilçelerinden Bornova tatilin ve ticaretinde başkenti sayılmaktadır. Türkiye'nin en büyük 3. İli olarak gösterilen İzmir, yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettikleri yerler arasındadır. Bornova gelişen ülke ekonomisinde payına düşeni fazlasıyla almış ve her geçen gün gelişmeye devam etmektedir. Bununla birlikte Bornova otelleri her geçen gün artış göstermektedir.

Ege bölgesinin en önemli turizm merkezlerini de bünyesinde barındıran Bornova, civarındaki Alsancak, Konak ve Basmane ilçeleriyle turistlerin birçok aktiviteyi bir arada bulmalarına olanak sağlamıştır. Sadece turizm faaliyetleri açısından değil ticari faaliyette bulunan misafirlerin de yıl içerisinde Bornova'yı ziyaret etmesiyle yoğunluk kazanmıştır. Bornova otel fiyatlarının da uygunluğu sayesinde çok sayıda misafiri bünyesindeki otellerde ağırlamaktadır.

Nüfusu

Bornova sınırları içerisinde yer alan önemli tarihi mekân ve doğal güzellikler yer almaktadır. Bunun yanı sıra Bornova otellerinin fazlalığı da ziyarete gelen misafirlerin hizmetine sunulmuştur. Genellikle çok sayıda tarihi ve kültürel mekânlara yakın konumda yer alan Bornova, yıl içerisinde yerli ve yabancı turist olmak üzere ziyaretçi akınına uğramaktadır.

Bornova'da en son nüfus sayımı 2015 yılında yapılmış ve ortalama nüfusu 435 bin olarak belirlenmiştir. Bornova Türkiye'de yer alan ilçeler içerisinde de en büyük ilçe konumunda ön sıralarda yer almaktadır.

Ulaşım Olanakları

Ege bölgesi ve İzmir için en önemli turizm ve yerleşim yerleri arasında gösterilen Bornova, hem Türkiye içinden hem tüm dünyadan ziyaretçi akınına uğramaktadır. Bu nedenle ulaşım seçenekleri bakımından çok sayıda alternatife sahiptir. İzmir'de yer alan Adnan Menderes Havalimanı Bornova sınırlarına ortalama 30 km mesafede yer almaktadır.

Havalimanından Bornova'ya direk araçlar bulabilmek mümkündür. Şehirlerarası otobüslerle gelmek isteyen misafirler İzmir'de yer alan otogardan 10 dakika mesafede Bornova'ya ulaşabilirler. Bornova otel fiyatlarının ve ulaşım seçeneklerinin uygun olması daha çok turistin Bornova'ya gelmesine neden olmuştur.

Turizm Danışma

Turizm açısından Türkiye'nin önemli lüks otellerine sahip olan Bornova, sadece turistik geziler değil kültürel seyahatlerinde vazgeçilmezi olmuştur. Kültürel olanaklar bakımından çok sayıda destinasyon merkezlerine sahip olan Bornova otellerinin de tarihi yapılara yakın olması tercih edilme nedenlerindendir. Tarihi ve kültürel yapıyı yerinde görmek isteyen misafirler İzmir merkezde yer alan Turizm Danışma Ofislerinden bilgi alarak Bornova tarihi hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirler.

İklim ve Bitki Örtüsü

Ege'nin incisi konumunda yer alan İzmir'in en gözde turizm merkezlerine sahip olan Bornova, doğal güzellikleri ve iklim şartları açısından Türkiye'nin en yeşil ilçeleri arasında gösterilmektedir. Genellikle cadde ve sokakları yaz aylarının yaklaşmasıyla yemyeşil bir görüntüye kavuşmaktadır. Bunun yanı sıra bitki örtüsü bakımından önemli olanaklara sahip olan Bornova turistlerin de ilgisini çekmektedir. Doğal güzellikleri içerisinde ayrıca Bornova otel fiyatlarının uygun olması turistlerin daha çok konaklamalarına neden olmuştur.

Yeme İçme Olanakları

Elverişli tarım arazileri ve bitki örtüsüne sahip olan Bornova, Ege bölgesinin tarihi ve kültürel özelliklerini de bünyesinde barındırmaktadır. Yöresel Ege lezzetleri Bornova'da ve Bornova otellerinde sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.

Bornova'da yer alan çok sayıda tarihi restoranlarda Ege kültürünün yöresel lezzetlerinin sunulduğu da bilinmektedir. Genellikle yöreye özgü lezzetler içerisinde; Lokma, İzmir Gevreği, Tak Tak kebabı, Cibes Salatası, Tire Köftesi, Zeytinyağlı Enginar, Deniz Börülcesi, Zeytinyağlı Taze Bakla, önemli lezzetlerden bazılarıdır.

Popüler Eğlence Mekânları

İzmir'in en büyük ilçeleri arasında yer alan Bornova gece kulüpleri, kafeleri ve barları ile meşhurdur. Çok sayıda eğlence ve aktivite seçeneklerini bir arada bulabileceğiniz Bornova, yerli ve yabancı turistlerin sıklıkla ziyaret ettikleri yerler arasındadır.

Bornova otel fiyatlarının ve konaklama seçeneklerinin uygun olması, ayrıca aktivite çeşitliliği bakımından çok sayıda seçeneğe sahip olmasından dolayı tercih edilmektedir. Önemli Bornova eğlence seçenekleri arasında Birada Bar, Noxx Stage, Park Biraver, Oze Venue, Karaoke Bar, Tamirci Pub, Baronn Gece Kulübü Bornova'da yer alan eğlence mekânlarından bazılarıdır.

Gezilecek Yerler

Bornova sadece tatil eğlence ve aktivite olarak turistleri ağırlamamaktadır. Tarihi ve kültürel yapısını halen muhafaza etmesinden dolayı kültürel seyahatlerin de sıklıkla yapıldığı konumda yer almaktadır. Ayrıca Bornova otellerinin tarihi mekânlara yakın olması da tercih nedenlerindendir. Kültürel mirasımız olarak da adlandırılan Ege'nin en çok ziyaret edilen Efes Antik Tiyatrosuna yakınlığı ile de dikkat çekmektedir.

Yurt dışından her yıl milyonlarca turist Efes'i ziyaret etmektedir ve turizm gelirlerinin büyük ölçüde yükselmesine neden olmuştur. Bornova'ya geldiğinizde gezilecek yerler arasında, Kemeraltı, Tarihi Asansör, Spil Dağı, İzmir Resim Heykel Müzesi, Konak, Alsancak, İzmir Saat Kulesi başlıca gezilecek yerlerdendir.