TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIBorçka Otelleri
1 Borçka Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Borçka Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Borçka Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Borçka Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Olmazsa Olmazlar

En iyi Borçka Otelleri ve en uygun Borçka otel fiyatları, Borçka hakkında genel bilgiler...

Borçka Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

8.3
s. e. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 14-10-2021/16-10-2021
Çok memnun ayrıldık. En kısa zamanda tekrar konaklamayı düşünüyoruz, ilginiz için teşekkür ederiz.
8.0
b. b | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 09-09-2021/12-09-2021
Bir arkadaşımın tavsiyesiyle otelinizi tercih ettik, mutlu konaklama gerçekleştirdik. Düşünenlere tavsiye ederim.
9.3
b. d. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 28-10-2022/30-10-2022
doğası ve eşşiz güzelliği için mutlaka gelip kalınası bi yer..
9.0
d. y. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 28-10-2022/30-10-2022
yolculugumuz esnasında kesfettik burayı. harika bi doğası var. teşekkür ederiz her şey için.

Borçka Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Karadeniz' in eşsiz doğası ve doğal güzellikleriyle ünlü şirin ilçesindeki Borçka otelleri...

Büyüleyici doğal manzarası ile konuklarına kusursuz bir konaklama sağlayan en iyi Borçka otellerinin en nezih tesislerini sizler için araştırıp, sitemizde paylaşmış bulunuyoruz. Borçka' da tatil planı yapan misafirlerimize de bölge hakkında genel bilgileri sunarak , aksaklıklarla karşılaşmamaları adına bilgilendirme yapmış bulunmaktayız. Borçka, Karadeniz Bölgesi'nde bulunan Artvin iline bağlı bir ilçe ve ilçenin merkezi olan kasabadır. İlçe toprakları dünyanın çok az yerinde görülen ılıman yağmur ormanlarını barındırır. Bölge çevresinde görebileceğiniz çay yetiştiriciliği önemli gelir kaynaklarından olmakla beraber bir diğer gelir kaynağı ise turizmdir.
 

 NÜFUSU

 Ülkemizin nadide tatil yerlerinden olan Borçka nüfusu son kayıtlara göre 11.456 olarak kayıtlara geçmiştir. Yaz döneminde ilçenin Karadeniz Bölgesi'nde olmasının da etkisi ile ılık ikliminin cazibesi turizmi canlandırıp Borçka otellerinde doluluk oranını oldukça arttırmaktadır. Bu yüzden beş yıldızlı Borçka otellerinde konaklayarak tatilini geçirenlerin de bölge nüfusunda da değişikliklere neden olduğunu görebilirsiniz. İndirimli Borçka otel fiyatları ile bölgede gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında hem bölgeyi daha yakından tanıyabilmek için hem de buradaki zamanınızı daha iyi değerlendirmek için sayfamızdaki bilgilerden mutlaka faydalanmanız gerekmektedir.

HAVALİMANI

Coğrafi konumu ve ekonomik şartlardan ötürü, havalimanına sahip olmayan Borçka, Trabzon havalimanına 200 km mesafede bulunmaktadır. Yaz sezonunda hemen her gün uçak seferi bulmak mümkün iken, kış döneminde haftanın bazı günleri seferler düzenlenmektedir.

 OTOGAR
  İlçe konumundaki Borçka'ya Artvin otogarına tüm şehirlerimizden karayolu ulaşımı mümkün olup, buradan ilçeye aktarım sağlayan araçlarla gelebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında yolcu kapasitesi hayli artış gösteren Artvin otogarından, Borçka'ya aktarmalı olarak her saatte bir sefer bulunmaktadır. Artvin ve Borçka arası 33 km. dir. Tatilinizi geçirdiğiniz  uygun fiyatlı Borçka otellerinde konaklarken ilçenin muhteşem doğasının tadını kolay ulaşım olanakları ile de çıkarabileceğinizden emin olabilirsiniz.


TURİZM DANIŞMA

Şirin ilçemiz olan Borçka'nın turizmi son yıllarda yapılan özenli çalışmalar sonucu kalkınmaya başlamıştır. Önemli bir turist kitlesine sahip olan Borçka' nın turizm alanındaki gelişmeleri Artvin il merkezinde bulunan Artvin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından planlanmaktadır. Siz de uygun Borçka otel fiyatları ile bölgede konaklarken bölge ile ilgili detaylı  bilgiler edinebilirsiniz.


İKLİMİ ve DOĞAL BİTKİ ÖRTÜSÜ

Artvin, Doğu Karadeniz Bölgesinin iklim yönünden en çok değişkenlik gösteren ilidir. Kıyı kesimi ile Cankurtaran dağları silsilesinin içine aldığı alanda tipik her mevsim yağışlı Karadeniz İklimi görülmektedir. Cankurtaran dağları silsilesinden Borçka ve Artvin merkeze kadar olan alanda iklim daha soğuk kışlar ve daha az yaz yağışları olan Karadeniz iklimi şeklindedir. Bu alana Şavşat ve civarını da eklemek mümkündür. Ardanuç ve Yusufelin de ise kısmen Karasal iklim ile Akdeniz ikliminin bir karışımı olan yazları sıcak ve kurak, kışları ise normal karasal iklime oranla kısmen ılık ve daha az yağışlı bir iklim söz konusudur. Hatta bu alanın bazı kesimlerinde iklim Akdeniz iklimine çok yaklaşmaktadır. Bu alan genellikle ormanlarla kaplıdır.

YEME ve İÇME OLANAKLARI

Borçka, tarihin derinliklerine inildiğinde Rum nüfusunun geçmişte yerleşik hayat sürmesinden ötürü, mutfak kültürü Rum ve Türk Mutfağı olarak sentezden oluşmaktadır. Borçka'da özellikle Karagöl civarında oldukça ünlü restoranlar bulunmaktadır ve yörenin leziz yemeklerini tatma imkanı sunmaktadır. Ayrıca Borçka otellerinin restoranlarında bu eşsiz manzara eşliğinde yemek yemenin tadına varabilirsiniz. 


GEZİLECEK YERLER

Doğu Karadeniz' in doğal güzellikleri denildiğinde ilk akla gelen yer olan Maral Şelalesi, aynı zamanda bölgenin en çok merak edilen noktası. Macahel Vadisi içerisinde yer alan bu şelale için adeta cennetten bir köşe desek, kesinlikle abartmış olmayız. Maral Şelalesi' ne Camili Köy' den yürüyerek ulaşabilirsiniz. Yapacağınız bu yolculuk esnasında da vadinin doğal güzelliklerini seyretme fırsatı bulabilirsiniz. Maral Şelalesi' ne giderken yanınıza mutlaka fotoğraf makinesi almanızı öneriyoruz. Çünkü gününüz baştan sona ölümsüzleştirmek isteyeceğiniz anlarla dolu olacak.

Borçka' ya bağlı 6 köyden (Camili, Efeler, Düzenli, Uğurlu, Kayalar ve Maral köyleri) oluşan Macahel bölgesi, ülkemizin dokunulmamış nadir ormanlık alanlarından biridir. Bu nedenle bu bölge özellikle doğa aşıklarının olmazsa olmaz buluşma noktası haline gelmiş durumdadır.

Borçka' ya 25, Artvin merkeze ise 57 kilometre uzaklıktaki Karagöl, Karadeniz' in saklı kalmış cennetlerinden biridir. Heyelan gölü sınıfına giren Karagöl, 1900'lü yılların başında, Klaskur olarak bilinen yaylanın yakınında bulunan bir tepenin kayması sonucu, Klaskur Deresi'nin önünü kapatması ile meydana gelmiş. 368 hektar alana sahip olan bu göl, 14 Ağustos 2002 tarihinde Bakanlar Kurulu tarafından tabiat parkı ilan edilmiş. Suyu siyah olan Karagöl, etrafındaki ormanın her tonunu ziyaretçilere yansıtıyor.