Sorunsuz Seyahat Düşleyenlere Öneriler

Seyahata çıkmadan önce dikkat edilmesi gereken ayrıntılar...

Sık seyahat ediyorsanız zamanla konaklamadan ulaşıma ve yemek yemeye değin nerede neyi nasıl yapacağınız hakkında daha kolay planlama yaparsınız. Her tatilin başlangıcı yolculuk olduğu üzere, özellikle bagaj ile ilgili durumlar çoğu zaman sorun olarak karşımıza çıkar. Çok sık yolculuk yapmanın bir avantajı da, bagajınız kaybolduğunda ya da karıştığında ne yapmanız gerektiği konusunda fikir sahibi olmanızdır. Her ne kadar bazı sorunlarla başa çıkma yöntemleriniz olsa da sorunsuz bir seyahat için yardımcı olacak ipuçlarını sunuyoruz. 

hhnn

Tatil amaçlı ya da iş toplantısı için, ne amaçla seyahat ederseniz edin, uçak bileti, dosya, konaklama belgesi gibi önemli evraklarınızın mutlaka kopyalarını mail adresinizde ya da flaş diskinizde saklı tutun. Kaybettiğiniz anda sizi sıkıntılı durumda bırakacak bu belgelerin yedeklerini teknolojiden faydalanarak muhafaza edebilirsiniz, böylelikle panik yapmamış olursunuz. Ayrıca gideceğiniz yerlerin telefon numaraları, konum ve adreslerini de önceden bir araya getirirseniz, planlama ve ulaşım konusunda vakit kaybetmemiş olursunuz. 

bgj

Diğer önemli nokta ise bagajların taşınması. Ne kadar hafif bagajınız olursa taşıması da o denli kolay olur. Örneğin bir kaç farklı yere uğramak zorunda kalırsanız bagajlarınız problem yaratabilir. Bu nedenle ihtiyacınız olan eşyalar dışında farklı şeyler alarak, kendinizi zor durumda bırakmayın. Küçük bir el çantası daha pratik olacaktır. Bununla birlikte uzun süreli bir seyahat olacaksa, büyük bir valiz yerine ihtiyaç duyacağınız eşyalarınızı kısım kısım ayırarak, bir kaç el bagajı oluşturmak daha pratik olacaktır. 

tlf

Teknoloji çağında yaşadığımız için, internet üzerinden çoğu işlemimizi tamamlayabiliyoruz. Uçak bileti ve otel rezervasyonu gibi işlemlerinizi hızlıca internet aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle yolculukta istediğiniz koltukta seyahat etme özgürlüğünüz de elinizde olur. Ayrıca cep telefonlarımız çoğu zaman kurtarıcımız olarak karşımıza çıkıyor. Mesela tatiliniz süresince gidebileceğiniz her yerin konumuna akıllı telefonlarınızdaki harita programından kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

tatil

Sık seyahat etmek bir o kadar sorunu da beraber getirir. Hava değişimi, uyku düzeni, yeme içme alışkanlıkları gibi birtakım sorunla karşılaşacak olsak da, yeni insanlarla tanışma, yeni yerler keşfetme gibi etkenleri unutmayalım. Tatilinizde ne olursa olsun pozitif olmaya özen gösterin. Ayrıca kötü sürprizlere hazırlıklı olmak için uygun bir bütçe oluşturmak kurtarıcı olabilir. Beğenmediğiniz bir otel yada konakladığınız odada aksilikler meydana geldiğinde, değişiklik yapabilirsiniz. 

 

Etiketler