Bitlis Otelleri & Bitlis Otel Fiyatları Toplam 9 Otel Bulundu

Harita
Grand Yüksel Otel
Grand Yüksel Otel
Grand Yüksel Otel
Grand Yüksel Otel
Grand Yüksel Otel
Karaman Otel
Karaman Otel
Karaman Otel
Karaman Otel
Karaman Otel
Mostar Otel
Mostar Otel
Mostar Otel
Mostar Otel
Mostar Otel
Hotel Tatvan Kardelen
Hotel Tatvan Kardelen
Hotel Tatvan Kardelen
Hotel Tatvan Kardelen
Hotel Tatvan Kardelen
Taşar Royal Hotel
Taşar Royal Hotel
Taşar Royal Hotel
Taşar Royal Hotel
Taşar Royal Hotel
The Crater Hotel
The Crater Hotel
The Crater Hotel
The Crater Hotel
The Crater Hotel
Otel Dinç
Otel Dinç
Otel Dinç
Otel Dinç
Otel Dinç
Güngör Omesyus Hotel
Güngör Omesyus Hotel
Güngör Omesyus Hotel
Güngör Omesyus Hotel
Güngör Omesyus Hotel
Öz Çavuşoğlu Hotel
Öz Çavuşoğlu Hotel
Öz Çavuşoğlu Hotel
Öz Çavuşoğlu Hotel
Öz Çavuşoğlu Hotel

Bitlis Otelleri & Bitlis Otel Fiyatları

Nemrut Dağıyla öne çıkan Bitlis'te konaklayabileceğiniz konforlu Bitlis Otelleri...

Bitlis otellerinin kapsamlı şekilde ele alındığı sayfamız üzerinden Bitlis hakkında bilgi edinebilir, en uygun ödeme ve rezervasyon koşulları ile yerinizi ayırtarak, bölgenin saklı kalmış güzelliklerini keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Bitlis; Doğu Anadolu Bölgesi sınırlarında bulunmaktadır ve batısında Muş, kuzeyinde Ağrı, güneyinde Siirt ile doğusunda Van Gölü ile çevrilidir. Tarihi yapıları, dağları ve kaleleri ile ön plana çıkan Bitlis'in; Ahlat, Hizan, Güroymak, Tatvan, Adilcevaz ve Mutki olmak üzere 6 adet ilçesi bulunmaktadır.

Uygun Bitlis otel fiyatları ile konakladığınız oteller dışında bölgeyi daha yakından tanımanız için ihtiyacınız olabilecek tüm bilgilere yer verdiğimiz sitemiz sayesinde bölgedeki tatilleriniz sırasında daha rahat hareket etme şansınız olacaktır. Bölgeyi daha yakından tanımak ve buradaki olanaklar hakkında bilgi sahibi olabilmek için sayfamızdan mutlaka yararlanmalısınız.

Nüfusu

Bitlis'in nüfusu, 2013 nüfus sayımları sonucuna göre 337.156 kişi olarak belirlenmiştir. Bitlis nüfusunun %45'i kırsal kesimde yaşarken, geri kalan %55'i ise şehir merkezinde konaklamaktadır. Yılın bazı dönemlerinde turistlerin Bitlis otellerinde gerçekleştirdikleri konaklama ve günü birlik gezinti gibi faaliyetleri sonucu nüfusta çok miktarda olmasa da değişim yaşanmaktadır.

Ulaşım Olanakları

Bitlis'e ait havalimanı inşası halen devam etmekte olduğundan, bölgeye en yakın havalimanı olarak Muş Havalimanından aktarma yaparak ulaşabilirsiniz. Bitlis'e yaklaşık 78 kilometrelik bir yolculuk sonrası ulaşabileceğiniz şehir içi otobüsler ve toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz. Bu da uygun Bitlis otel fiyatları ile rezervasyon gerçekleştirdiğiniz otellere rahatlıkla ulaşma olanağını sizlere sunacaktır.

Türkiye'nin hemen her bölgesine seçkin firmalar ve konforlu otobüslerle yolculuk yapabileceğiniz, ticari veya turizm amaçlı olarak kullanılan Bitlis otogarı, D300 Otoyolu, Sıra Sokak, 13200 Tatvan ilçe sınırlarında bulunmaktadır. Tatvan ile Bitlis arası 25 kilometredir ve şehir içi dolmuşlar ve otobüslerle ulaşabilirsiniz.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Bitlis ile ilgili her konu ve etkinlikte yalın ve doğru bilgiler altında hizmet sunmakta olan Bitlis İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü; İhlasiye Medresesi, Bitlis Merkez'de yer almaktadır. Bitlis merkezine sadece 850 metre uzaklıkta yer almaktadır. Bu da konakladığınız Bitlis otellerinden danışma bürolarına rahatlıkla ulaşabilmeniz anlamına gelmektedir.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Kış döneminin oldukça uzun sürdüğü Bitlis, deniz seviyesinden yüksek rakımda bulunduğu için, karasal iklim etkileri göstermektedir. Yaz dönemi kısa sürmesine rağmen oldukça sıcak geçen Bitlis'te yaz aylarında içme suyu sorunu yaşanmaktadır. İndirimli Bitlis otel fiyatlarımız ile bölgedeki konaklamalarınızı yaz aylarında gerçekleştirecekseniz bu konuyu da göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

İklimin coğrafi etkilerinden dolayı bitki örtüsü bozkırlardan meydana gelmektedir. Bitlis'in yüzde otuz beşi ormanlarla kaplı iken, ağırlıklı olarak meşe ağaçlarından meydana gelmektedir. Bitlis'in bitki örtüsünü step yanında; kavak ağaçları, yabani meyve ağaçları ve çayır ile meralar oluşturmaktadır.

Yeme ve İçme Olanakları

Bitlis, yöresel yemek kültürü ile zengin olan kentlerimizden biri olup, et yemekleri, sebze yemekleri ve bulgur ağırlıklı olarak ön plana çıkmıştır. Bu durum hem Bitlis otelleri bünyesindeki restoranlarda hem de yerel halk tarafından işletilen restoranlarda kendini oldukça fazla hissettirmektedir.

Bitlis'te yöreye özel tadabileceğiniz en meşhur yemekler; Büryan Kebabı, domates şilesi, avşor, çortu taplaması, ilahna dolması, murtuva, Toruk kavurması, bezirgan çorbası, kış türlüsü, Bitlis köftesi, işbabiyan, yalancı dolma, heliz turşusu, parpar yemeği ve bulgurlu sulu köftedir. Bitlis'te ayrıca Türk mutfağının zengin sofralarının sunulduğu birçok restoran bulunmaktadır.

Popüler Eğlence Mekânları

Gece hayatı çok renkli olamayan Bitlis'te, türkü barlarda ve kafelerde sevdiğiniz kişilerle keyifli sohbetler eşliğinde içeceklerini yudumlayabilir, alışveriş alanlarında vakit geçirerek hediyeler alabilir, civardaki turistik yerlere gezinti yapabilirsiniz. Kampanyalı Bitlis otel fiyatları ile bölgede konaklarken yararlanabileceğiniz en eğlenceli mekânlar; Saklıköy Türkü Bar, Teras Cafe, Vitamin Cafe, Dodo Cafe, Manolya Pastanesi ve Beyrut Cafe'dir.

Gezilecek Yerler

Bitlis, günümüze dek korunagelen tarihi yapıları, doğal güzellikleri, festivalleri, yemekleri ve kültürel mirası ile turist çeken bölgelerimizden biridir. Bitlis'te ayrıca rengârenk kilimler ve topraktan yapılan kaplar gibi sevdiklerinize küçük hediyeler alabilirsiniz.

Bitlis otellerinde konaklarken yapabileceğiniz birçok aktivite bulabileceğiniz Bitlis'te gezilecek yerleri ise şu şekilde belirtebiliriz; Ahlat Müzesi, Emir Bayındır Kümbeti, Çifte Kümbet, Usta Şagirt Kümbeti, Bitlis Cami, Nemrut Dağı, Nemrut Krater Gölü, Narlıdere Köprüsü ve İhlasiye Medresesi'dir.