TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIBilkent Otelleri
1 Bilkent Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Bilkent Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Bilkent Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Bilkent Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Bilkent Otelleri ve en uygun Bilkent otel fiyatları, Bilkent hakkında genel bilgiler...

Bilkent Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

9.7
M. AYDIN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 26-08-2020/27-08-2020
Hijyen çok iyi. Sakin güzel bir otel memnun ayrıldık.
10
E. Köroğlu | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 14-04-2021/15-04-2021
Temizlik ve rahatlık
9.3
C. San | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 30-08-2020/31-08-2020
Fiyatı makul ve güzel bir otel. Personel çok ilgili ve ve bilinçliydi. Odalar tertemiz ve mobilyalar yeni gibi duruyordu. Çarşaf ve havlular temiz ve mis gibi kokuyordu. Sabah kahvaltısı zengin ve lezzetliydi. Genel kullanım alanları düzenli olarak temizleniyordu. İş nedeniyle kısa süreli bir konaklama yaptım ama memnun kaldım. Tavsiye edebilirim.
9.7
B. Demir | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 22-08-2020/24-08-2020
Bulunduğu bölge içerisindeki en iyi otellerden bir tanesi diyebilirim. Odaları geniş ve rahattı. Odaların temizliği çok detaylı yapılıyordu. Genel alanları temiz ve personel özellikle çok bilinçliydi. Otelde bütün tedbirler alınmıştı. Sabah kahvaltısı yeterli ve lezzetliydi. Personel çok ilgili ve saygılıydı. Kısa süreli bir konaklama olmuştu bizim için ama tekrar düşünebileceğim bir otel.
10
D. ŞENOCAK | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 22-06-2021/23-06-2021
teşekkür ederim herşey çok güzeldi
7.3
İ. V. ABDÜLKADİR | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 02-07-2021/03-07-2021
oda genel anlamda iyiydi
9.7
H. Akkaya | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 15-02-2021/16-02-2021
Temizliği ve lezzetli mutfağı
9.7
N. TİMUR | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 08-03-2021/09-03-2021
Temizlik + Restoran + Personel

Bilkent Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Ankara'nın en zengin ve genç muhitlerinden Bilkent'te konaklayabileceğiniz Bilkent Otelleri...

Türkiye'nin başkenti olan Ankara, ülkemizin en önemli şehirlerinden birisidir. Bu durum bölgede turistik faaliyetlerin de artmasına olanak sağladığından bölgede Bilkent otelleri de dâhil olmak üzere pek çok ilçede çok sayıda otel ortaya çıktığını görebilmek mümkündür.

Bilkent, coğrafi konum olarak Ankara'da Hacettepe ve ODTÜ arazileri kısmında yer almaktadır. Daha çok yerleşim merkezinden ziyade Bilkent Üniversitesi ve kampüsünün olduğu yer, birçok konutun da inşasıyla Ankara'nın en önemli yerlerinden biri olmuştur. Çankaya ilçesine bağlı olan Bilkent ilçesi Eskişehir yolu üzerinde yer alır.

Bilkent, konaklamalarınız için tercih edebileceğiniz nezih bölgelerdendir. Bilkent gezi ve konaklamalarınız için sitemizden gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Üstelik sitemizde konaklamayı planladığınız otellerde en uygun Bilkent otel fiyatları ile konaklama olanağına sahip olabilirsiniz.

Nüfusu

Bilkent, Ankara iline bağlı ilçelerin en güzel ve nezih yerlerinden biridir. Bilkent son yapılan sayımlara göre nüfusu 96.019 olarak tespit edilmiştir. Son yıllarda Ankara'nın şehir hayatından uzaklaşmak isteyen birçok kişi Bilkent ve çevresini tercih etmektedirler.

Bilkent Üniversitesi'nin ilçede olması, çevrenin hem istihdam yönünden hem de konut yönünden gelişmesini sağlamıştır. Düzenli yerleşim yeri ve sakinliği ile Bilkent nüfusu günden güne artış göstermektedir. Üstelik Bilkent otellerinde konaklayanlarla birlikte bölge nüfusu dönemsel artışlar da yaşamaktadır.

Havalimanı

Ankara Esenboğa Havalimanı ile Bilkent arası 41 km'dir. Bilkent bölgesi ile havalimanı arası yaklaşık 40 dakika sürmektedir. Bilkent ulaşımında hiç bir sorun ile karşılaşmadan havalimanından birçok ulaşım seçenekleri ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Bilkent'e havalimanından HAVAŞ otobüsü ile belirli noktalara gelerek, daha sonra dolmuş, otobüs veya metro ile ikinci bir vasıta değiştirerek indirimli Bilkent otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellere ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Bilkent gezilerinizde yerinizi mutlaka erken rezervasyon biletlerinden ayırınız.

Otogar

Ankara Otogar (AŞTİ) ile Bilkent arası yaklaşık 12 km'dir. Bilkent bölgesi ile Ankara otogarın mesafesi yaklaşık 15 dakika sürmektedir. Ankara otogarından Bilkent otellerine ulaşımınızı otogar üzerinden Kızılay merkezden veya Konya yolu üzerinden geçerek, minibüs, otobüs veya metro ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Bilkent ulaşımlarınızda minibüs tercihiniz değil ise kısa süre de ulaşmanız için metro ile kolaylıkla yapabilirsiniz. Bilkent üzerinden Kızılay merkeze bu şekilde rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Turizm Müdürlüğü

Bilkent, üniversite bölgesi olduğu için kültür turizmi açısından çok fazla eserlere sahip değildir. Konaklama düşünen misafirler Bilkent otelleri ve pansiyonlarından yararlanmaktadırlar. Bilkent'te Turizm Bakanlığı öncülüğünde birçok aktivite ve konserler düzenlenmektedir. Şehirden biraz uzaklaşmak istiyorsanız Bilkent tam size göre bir yer. Genç nüfusun daha çok olduğu Bilkent, dinamizm kazanacağınız ilçelerden biridir.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Bilkent iklim bakımından karasal iklim özelliklerine sahiptir. Bilkent yazları sıcak ve kurak olmakla beraber kışları soğuk ve yağış şeklinde geçmektedir. Bilkent büyük kısmında bozkır (step) bitkileri görülür ama çevresi ağaçlandırma çalışmaları yapıldığından yeşil bitki örtüsü artmaktadır.

İlkbahar ve sonbaharı yaşamanın tadının başka olduğu Bilkent, dört mevsimi görebileceğiniz bir yerdir. Kar yağışından kaynaklanan doğa manzaraları Bilkent'e çok yakışmaktadır, bu yüzden indirimli Bilkent otel fiyatları ile bölgede gerçekleştireceğiniz tatillerinizi kış aylarına denk getirmeniz de yararınıza olacaktır.

Yeme ve İçme Olanakları

Bilkent daha çok zengin kesimin olduğu bölgelerden biridir. Dolayısıyla Bilkent'e açılan restoran tarzı yerlerde bölgeye hitap eden mekânlar olarak boy göstermektedir. Yöresel lezzetlerin daha az olduğu, franchise markaların daha çok olduğu Bilkent, Dünya ve Türk mutfağından birçok lezzete ev sahipliği yapmaktadır.

Akşam yemeklerinde balık restoranları, lüks restoranlar, zengin dünya mutfağı alternatifleri ile akşamlarınızı renklendireceğiniz özel adreslerden biridir Bilkent. Ankara'nın yeni yüzü olan Bilkent, nezih ilçelerden biridir. Bilkent otellerindeki konaklama ve gezilerinizi daha sık yapmaya devam edeceksiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Eğlence mekânı olarak çeşitli alternatiflere sahip Bilkent ilçesi, daha çok gençlere hitap eden mekânlardan oluşmaktadır. Bilkent'te ister canlı müzik, isterseniz club ve pub mekânların da eğlenerek güzel vakit geçirebilirsiniz. Çeşitli dj gösterileri, partiler ve canlı konserler Bilkent'e özel eğlence anlayışlarındandır.

Bilkent zengin kesimin daha çok tercih ettiği yerlerden biri olduğu için mekânlardaki fiyatlarla doğru orantılıdır. Sosyal yaşamın kalburüstü bölgelerinden Bilkent'e tekrar gelmek isteyeceksiniz. Üstelik indirimli Bilkent otel fiyatları sayesinde tatilinizi düşük bütçelerle geçirebilmek de bölgede tatil yapmayı daha cazip hale getirebilmektedir.

Gezilecek Yerler

Bilkent kültür turizmi bakımından zengin bölgelerimizden biridir. Bilkent tarihi ve turistik yerleri gezilerinizi mutlaka önceden planlamanız lazım. Mutlaka bir rehber veya turizm irtibat bürolarından alacağınız Bilkent gezi broşürü ile gezilerinizi yapınız. Bilkent'e talep daha çok gezi ve eğlence amaçlı olmakla beraber Bilkent'te doğal birçok güzelliklere de rastlayabilirsiniz. Bu yüzden tatilinizde Bilkent otellerine tıkılıp kalmak yerine bölgeyi de gezmeniz yararınıza olacaktır.