Beykoz Otelleri & Beykoz Otel Fiyatları Toplam 6 Otel Bulundu

Harita
Village Park Resort
Village Park Resort
Village Park Resort
Village Park Resort
Village Park Resort
Ajia Hotel
Ajia Hotel
Ajia Hotel
Ajia Hotel
Ajia Hotel
Park Inn by Radisson Istanbul Asia Kavacık
Park Inn by Radisson Istanbul Asia Kavacık
Park Inn by Radisson Istanbul Asia Kavacık
Park Inn by Radisson Istanbul Asia Kavacık
Park Inn by Radisson Istanbul Asia Kavacık
Bilek Boutique Hotel Kavacık
Bilek Boutique Hotel Kavacık
Bilek Boutique Hotel Kavacık
Bilek Boutique Hotel Kavacık
Bilek Boutique Hotel Kavacık
Limak Eurasia Luxury Hotel
Limak Eurasia Luxury Hotel
Limak Eurasia Luxury Hotel
Limak Eurasia Luxury Hotel
Limak Eurasia Luxury Hotel
Taşlıhan Butik Otel
Taşlıhan Butik Otel
Taşlıhan Butik Otel
Taşlıhan Butik Otel
Taşlıhan Butik Otel

Beykoz Otelleri & Beykoz Otel Fiyatları

İstanbul'un güzide ilçelerinden Beykoz'da sizleri konuk etmek için bekleyen Beykoz Otelleri...

Beykoz konaklamalarınızda uygun seçenekler bulabileceğiniz sitemizden her türlü Beykoz ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu bilgiler ışığında Beykoz otelleri konaklamalarınız sırasında daha rahat bir şekilde bölgede hareket edebilirsiniz.

Beykoz konum olarak; batı kısmında İstanbul Boğazı, doğu tarafında Şile ilçesi, kuzey bölümünde Karadeniz, güney kısmında ise Üsküdar, Ümraniye ve Çekmeköy ilçeleriyle çevrili bulunmaktadır. İstanbul'un nadide ilçelerinden biri olan Beykoz, Türkiye ticaret yollarının da kesişim bölgelerindendir.

Pek çok turistin geldiği bir şehir olan İstanbul'un en güzel ilçelerinden Beykoz'da uygun Beykoz otel fiyatları ile konaklayabileceğiniz pek çok seçenek olması sebebi ile bölgedeki tatillerinizi daha düşük bütçelerle organize edebilirsiniz.

Nüfusu

Beykoz, İstanbul ilinin güzide ilçelerinden biridir. Beykoz nüfusu, birçok şehirden gelen insanların göçüyle oluşmuştur. Son yapılan sayımlara göre Beykoz nüfusu toplamda 249.727 olarak tespit edilmiştir. Beykoz ilçesi, İstanbul için önemli ticaret merkezlerinden biridir. Her yıl Beykoz ilçesine iş ve ticaret amaçlı birçok misafir gelmektedir. Bu da Beykoz otellerinde konaklayanlarla birlikte bölge nüfusunda değişiklikler yaşanması üzerinde etki etmektedir.

Havalimanı

Beykoz ilçesine her yıl binlerce misafir; turizm, ticaret ve iş amaçlı ziyaret etmektedir. Beykoz ilçesine havayolu ile ulaşım sağlamak isterseniz, en yakın Havalimanı olan Atatürk Havalimanını kullanabilirsiniz. Beykoz ile Atatürk Havalimanı arası yaklaşık 44 km mesafededir. Yine diğer bir alternatif olan Sabiha Gökçen Havalimanı ise Beykoz'a 46 km mesafededir. Bu iki havaalanından Beykoz'a ve uygun Beykoz otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellerinize metro, dolmuş, Havaş servisleri veya otobüs gibi birçok araçla rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Otogar

Beykoz ilçesine konaklama, iş veya gezi amaçlı geldiyseniz, ulaşım seçenekleri bakımından birçok alternatife sahipsiniz. Eğer Beykoz'a karayolu ile ulaşım sağlayacaksanız Harem ve Esenler otogarlarını kullanabilirsiniz. Beykoz, Harem ve Esenler Otogar arası yaklaşık 35 km kadardır. Her iki otogar üzerinden Beykoz otelleri ulaşımlarınızı metro, dolmuş, otobüs, ticari taksi gibi araçlarla rahatlıkla yapabilirsiniz. İstanbul'un en önemli ilçelerinden olan Beykoz ulaşımlarınız için, önceden rezervasyonlarınızı yapınız.

Turizm Müdürlüğü

Beykoz, İstanbul ilinin incisi ilçelerindendir. İstanbul'un en fazla etkinliği olan ilçelerinden olan Beykoz'a, diğer il ve ilçelerden birçok misafir uğramaktadır. Beykoz Belediyesinin katkılarıyla her ay belirli periyotlar çerçevesinde etkinlik takvimi oluşturularak Beykoz halkına sunulmaktadır. Beykoz etkinlikleri arasında; imza günleri, konserler, halk oyunları, kermesler, çeşitli fuarlar, çocuk tiyatroları, büyük oyunları, kukla gösterileri, çeşitli festivaller bölgenin en önemli etkinliklerindendir. İndirimli Beykoz otel fiyatları ile bölgede geçireceğiniz tatilleriniz sırasında bölgedeki bu etkinliklere katılmayı da ihmal etmemelisiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Beykoz, iklim bakımından oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Akdeniz, Karadeniz hatta Balkanlar üzerinden gelen hava akımıyla sentez olmuş bir iklime sahiptir Beykoz. Beykoz, yazları sıcak ve kurak geçerken, kışları ise ılıman ve bol yağış şeklinde geçmektedir. Bu da Beykoz otellerinde özellikle yaza girerken ve yaz aylarında daha çok yoğunluk yaşanmasına yol açmaktadır. Beykoz bitki örtüsü bakımından çok fazla ormanlık alana sahip değildir. Daha çok Beykoz dışında ormanlık alan görülmektedir. Kestane, meşe, kayın, fındık ve ıhlamur gibi türler, Beykoz ilçesinde görebileceğiniz ağaç türleridir.

Yeme ve İçme Olanakları

Beykoz gezilerinize birazcık mola verip karnınızı doyurmak istiyorsanız, birbirinden güzel yemekler sizleri beklemektedir. Beykoz yöresel yemekleri nadir bulabilirsiniz İstanbul'da. Daha çok kentsel yapının içinde oluşmuş Dünya ve Türk mutfaklarının harmanlandığı Beykoz, değişik lezzetler bulabileceğiniz nadir ilçelerden biridir.

Beykoz'da Riva Aqua Balık Restaurant, Sisore Pide Kavacık, Burger House Acarkent, Değirmen Pastaneleri Kavacık, Taşlıhan Restaurant, Beyaz Bahçe Restaurant gibi yerler Beykoz'un en ünlü yerlerindendir. Bu yüzden uygun Beykoz otel fiyatları ile bölgedeki konaklamalarınız sırasında bu yerlere de mutlaka uğramalısınız.

Popüler Eğlence Mekânları

Beykoz eğlence bakımından İstanbul'un gözde mekânları arasındadır. Beykoz gezi planlarınızı yapmadan önce gideceğiniz yerlerin listesini önceden yapınız. Fasıldan canlı konserlere, dj performanslarından rock müzik yapan barlara, birçok alternatifin olduğu Beykoz, gelen misafire güzel anılar bırakmaktadır. Beykoz Belediyesi ve sitemizden de takip edebileceğiniz etkinlikler takviminden, aylık olarak kontrol edebilirsiniz. Beykoz otellerinde konaklarken eğlence mekânlarına mutlaka eşiniz, dostunuz ve arkadaş çevrenizle ziyaret etmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Gezilecek Yerler

Beykoz, müthiş tarihi ve kültürüyle sizleri ağırlamak için beklemektedir. Beykoz geçmiş tarihiyle İstanbul'un köklü ilçelerinden biridir. Beykoz tarihini anlamak ve geçmişiyle ilgili bilgiler öğrenmek için, Beykoz'u yaşamanız ve Beykoz ile ilgili tarihi kitaplardan bilgi almanız gerekmektedir. Beykoz'da gezebileceğiniz bazı yerleri sizler için sıralamaya çalıştık: Anadolu Feneri, Deniz ve Su Ürünleri Müzesi, Göksu Deresi, Küçüksu Kasrı, Hidiv Kasrı, Anadolu Hisarı Müzesi, Mihrabat Korusu, Polonezköy Tabiat Parkı. İndirimli Beykoz otel fiyatları ile bölgedeki konaklamalarınız sırasında bu yerleri mutlaka ziyaret etmelisiniz.