Beycik Otelleri & Beycik Otel Fiyatları Toplam 1 Otel Bulundu

Harita
Olympos Mountain Lodge
Olympos Mountain Lodge
Olympos Mountain Lodge
Olympos Mountain Lodge
Olympos Mountain Lodge

Beycik Otelleri & Beycik Otel Fiyatları

Kemer bölgesinin Akdeniz'e kuş bakışı manzarasına sahip Beycik otelleri hakkında bilgiler...

beycik otelleri

Antalya ili Kemer ilçesi yakınlarında yer alan Beycik bünyesinde ve civarında yer alan Beycik otelleri ve bu oteller hakkında detaylı bilgi ve uygun fiyatları bulabileceğiniz sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Akdeniz bölgesi ve Türkiye için önemli turizm gelirlerine sahip olan Kemer ilçe sınırlarındaki Beycik bölgesi, Kemerdeki Tahtalı dağları eteklerinde kurulu olan önemli koylar arasında yer almaktadır. Beycik muhteşem manzarasıyla tatilcilerin sıklıkla uğradıkları yerler arasındadır.

Nüfusu

Antalya Kemer ilçe sınırları içerisinde Tahtalı dağı eteklerinde yer alan Beycik bölgesi turizme elverişli doğal görüntüsüyle dikkat çekmektedir. Beycik bölgesi yapı itibariyle Akdeniz'in muhteşem görüntüsü ve manzarasına sahiptir.

Beycik küçük bir köy konumundadır. Bu nedenle genellikle yazlıkçılara ve günübirlik ziyaretçilere hizmet edeb konumda yer almaktadır. Beycik bölgesi ortalama 300 kişi nüfusuyla el değmemiş topraklara sahiptir.

Havalimanı

Akdenizin her köşesinde farklı turizm merkezlerine sahip olan Antalya ili Kemer ilçesine bağlı Beycik tatilcilerine Akdeniz'i kuşbakışı görme imkanını sunmaktadır. Tahtalı dağı eteklerinde küçük bir köy konumunda yer alan Beycik zamanla gelişerek yazlıkçıların uğrak yerleri arasında gösterilmektedir. Bunda uygun Beycik otel fiyatlarının uygun olmasının da etkisi vardır.

Beycik'e hava yolu ile gelmek isteyen misafirler Antalya havalimanını kullanabilirler. Antalya Havalimanı Beycik'e ortalama 85 km mesafede yer almaktadır. Şehir içi otobüslerle rahatlıkla Beycik bölgesine ulaşımı sağlayabilirsiniz.

Otogar

Beycik ulaşım kolaylığı açısından da çok sayıda turizm merkezlerinden daha rahat ulaşıma sahiptir. Kemer merkeze 25 km mesafede yer alan Beycik bölgesi ortalama yarım saatlik bir yolculuğun ardından ulaşabilirsiniz.

Türkiye'nin her köşesinden özellikle yaz aylarında şehirler arası otobüs seferleri düzenlenmektedir. Şehirler arası otobüslerle geldiğinizde Kemer otogarını kullanabileceğiniz gibi Tekirova ilçe otogarını da tercih edebilirsiniz.

Turizm Müdürlüğü

Tarihi Kemer ilçesi sınırları içerisinde yer alan Beycik, Tahtalı dağı yamaçlarında kurulu eşsiz manzaraya sahiptir. Zamanla küçük bir köy konumundan yazlık bir bölge haline gelen Beycik yabancı misafirlerin genellikle uğrak yerleri arasında gösterilmektedir.

Zamanla gelişimini sürdüren Beycik yazlık villaların ve butik tesislerin kurulmasından dolayı büyük öneme sahip olmuştur. Beycik Akdeniz'i kuş bakışı konumuyla dikkatleri çekmektedir. Kemer ilçe merkezinde yer alan Turizm ofislerine uğrayarak Beycik hakkında detayları öğrenebilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Akdeniz yöresinde yer alan Beycik bölgesi Antalya Kemer ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır. Genellikle Akdeniz iklimi ve bitki örtüsüne sahip olan Beycik önemli tarihi yapısıyla dikkat çekmektedir. Bu da her yıl Beycik otellerinde kalanların sayısının artmasına olanak sağlamaktadır.

Beycik yaz aylarında oldukça sıcak geçmektedir. Diğer Akdeniz bölgelerine göre yaz aylarında bile serin havaya sahip olan Beycik bölgesi turistlerin genellikle uğradıkları turizm merkezleri haline gelmiştir.

Yeme ve İçme Olanakları

Beycik'te çok sayıda Akdeniz yeşillikleri ve farklı türde bitkiler sayesinde Akdeniz kültürünün farklı yönlerini yansıtmaktadır. Bu nedenle yeşil yapraklı sebze yemekleri, salataları ve mezeleri meşhurdur.

Beycik bölgesine gelecek olan misafirler yöresel lezzetleri arasında yer alan lezzetleri tatmadan dönmemelerini tavsiye ederiz. Beycik lezzetleri arasında, Yörük kebabı, Toros Salatası, Göce çorbası, Cevizli kabak tatlısı, Enginarlı Girit kebabı, Akdan dövmesi önemli lezzetlerden bazılarıdır.

Popüler Eğlence Mekanları

Beycik otellerine gelen yerli ve yabancı turistler genellikle Tahtalı dağı eteklerinde yer alan apart otellerde konaklayarak tatillerine farklı bir hava katmaktadırlar. Doğa ile iç içe konumda yer alan Beycik tatilcilerin yoğun ilgisine maruz kalmaktadır. Bu nedenle gelişerek daha da büyümeye ve yeni otellerin yapılmasına neden olmuştur. Eğlence anlamında çok fazla alternatifi bulunmayan Beycik bölgesi eğlence severlere Kemer ilçe merkezinde yer alan barları tavsiye edebiliriz.

Gezilecek Yerler

Tarihi ve doğal güzelliklerini halen bünyesinde muhafaza eden Kemer ilçesi ve Beycik misafirlere sunduğu gezilecek ve görülecek yerleriyle tatilin eğlenceli geçmesine olanak sağlamaktadır. Uygun Beycik otel fiyatları ile bölgeye geldiğinizde gezmenizi tavsiye ettiğimiz yerler arasında Tahtalı Dağları, Olimpos Teleferik, Göynük Kanyonu, Moonlight Park, Dino Park, Bey Dağları, Olimpos Milli Parkı Beycik ve civarındaki gezilecek yerlerden bazılarıdır.

Beycik'te bulunan oteller arasında tesis olanakları bakımından sizi memnun edecek bir yer bulsanız bile özellikle sezonun yoğun oldukları dönemlerde bu otellerde yer bulma konusunda sıkıntı yaşamanız söz konusu olabilir. Kemer otelleri arasında istediğiniz özelliklerde bir otel bulma ve bu otelde de yer bulma olasılığınızın daha fazla olduğunu görebilirsiniz.

Tatildeki konaklamalarınız için Beycik yakınlarında bir yer arıyorsanız bu durumda Tekirova otelleri sizin için en doğru seçeneklerden biri olabilecektir. Bu bakımdan Tekirova'da bulunan otel seçenekleri arasına bakıp sizin için hem tesis özellikleri hem de fiyat bakımından en uygun olan otelde yerinizi ayırtabilirsiniz.