TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIBeyazıt Otelleri
10 Beyazıt Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Beyazıt Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Beyazıt Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Beyazıt Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Beyazıt Otelleri ve en uygun Beyazıt otel fiyatları, Beyazıt hakkında genel bilgiler...

Beyazıt Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

10
H. Sütçü | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 07-08-2021/09-08-2021
konum çok güzel İstanbul'un ortasında çıkıp dolaşmak alışveriş yapmak için ideal bir yer oldu çok keyifli bir tatildi
8.0
A. N | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 18-03-2022/21-03-2022
Çok özenli ve temiz bir oteldi.
8.0
p. g. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 02-06-2022/04-06-2022
gezi için seyehat yaptım odalaradan ve personelerden menun kaldım çalışan personellere teşekkür ederim .
9.0
n. ç. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 08-10-2022/10-10-2022
bölgeden geçerken tesadüf denk geldik. dışardan görüntüsü çok hoş duruyordu memnun ayrıldığımız bi otel oldu. her şey için teşekkürler..
9.0
J. H. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 01-12-2022/03-12-2022
Çalışan arkadaşlardan ve hijyenden memnun kaldık. Konumu harikaydı.
10
A. D. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 01-12-2022/03-12-2022
İstanbul'a gezi amaçlı olarak geldik. Araçsız şekilde yürüyüş mesafesiyle çoğu yeri gezip görme imkanı bulduk. İstanbul'a gelecek yakınlarıma tavsiye edeceğim.
9.0
m. t. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 26-09-2022/28-09-2022
iş sehayatim için 1 gece konaklamam olmuştu. personelin ilgisi ve memnuniyeti için ayrıca teşekkür ediyorum.
10
H. Sütçü | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 07-08-2021/09-08-2021
konum çok güzel İstanbul'un ortasında çıkıp dolaşmak alışveriş yapmak için ideal bir yer oldu çok keyifli bir tatildi
9.7
m. ş. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 08-10-2022/10-10-2022
tarihi yerlere yakın olması bizim için çok büyük bir avantaj oldu. güler yüzlü hizmet için teşekkür ederiz.
9.3
t. e. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 26-09-2022/28-09-2022
özellikle konumundan dolayı tercih etmiştik. güzel ve kaliteli hizmet için teşekkürler..

Beyazıt Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Hem ticaret merkezi oluşuyla hem de tarihi ve doğal güzellikleri ile ilgi çeken Beyazıt'ta konaklayabileceğiniz Beyazıt Otelleri...

İstanbul'un Fatih ilçesi sınırları içerisinde yer alan Beyazıt ve bünyesindeki Beyazıt otelleri hakkında detaylı bilgi alabileceğiniz sayfamızı kullanarak daha verimli bir tatil geçirebilirsiniz. Beyazıt, kültürel olayları sıklıkla yaşandığı bölgeler arasında yer aldığından burada gerçekleştireceğiniz tatillerinizi daha planlı gerçekleştirmeniz faydanıza olacaktır.

İstanbul'un Avrupa yakasında yer alan Beyazıt, merkezi konumuyla ziyaretçilerin sıklıkla uğradıkları bölgeler arasındadır. Tarihi geçmişi çok eskiye dayanan Beyazıt, yerli ve yabancı çok sayıda misafiri ağırlamaktadır. Uygun Beyazıt otel fiyatları ile bölgedeki tatillerinizi bütçenize uygun seçenekleri kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Beyazıt, İstanbul ilinin en gözde yerlerinden Fatih ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Beyazıt'ın güneybatısında Zeytinburnu, kuzeybatısında Eyüp, kuzey kısmında Haliç, doğu kısmında ise İstanbul boğazı bulunmaktadır.

Nüfusu

İstanbul'un Fatih ilçesinin merkezi konumunda yer alan Beyazıt, Fatih ilçe merkezinin tam orta kısmında yer almaktadır. İstanbul'a turistik amaçlı seyahatte bulunan misafirler, Beyazıt'ı da ziyaret ederek tarihi dokusunu yerinde incelemektedirler.

Beyazıt, küçük bir mahalle konumunda yer almaktadır. Fakat bulunduğu konum itibariyle Fatih ilçe merkezinin en önemli tarihi dokusunu yansıtmaktadır. Bu nedenle yaz aylarının yaklaşmasıyla, Beyazıt turist akınına uğramaktadır. Bu da Beyazıt otellerinde konaklayanlarla bölge nüfusunda dönemsel dalgalanmaların yaşanmasına yol açmaktadır.

Havalimanı

Beyazıt'a yerli ve yabancı turistin yanı sıra, ticari faaliyette bulunan misafirlerde bölgeye gelmektedir. Bu nedenle Beyazıt, ulaşımın sıklıkla yapıldığı bölgeler arasındadır. İstanbul'da 2 adet havalimanı yer almaktadır. Birincisi Sahiha Gökçen Havalimanı, Beyazıt'a 47 km mesafede yer almaktadır. Diğer bir havalimanı ise Atatürk Havalimanıdır. Atatürk Havalimanı Beyazıt'a 24 km mesafede yer almaktadır. Dolayısıyla Beyazıt otellerine gelmek isteyen misafirler Atatürk Havalimanını kullanabilirler.

Otogar

İstanbul ili Avrupa Yakası sınırları içerisinde yer alan Beyazıt, karayolu ile bölgeye gelmek isteyenler için de rahat bir ulaşım noktasında bulunmaktadır. Fatih ilçe otogarını kullanarak Beyazıt otellerine rahat bir ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. Beyazıt tarihsel yapısı ve doğal güzellikleriyle her dönem hareketli geçen bölgeler arasındadır. Bu nedenle Türkiye'nin her noktasından Beyazıt'a ulaşım araçları bulabilmek mümkündür.

Turizm Müdürlüğü

Tarihi yarımadada yer alan Beyazıt, tarihi ve kültürel özellikler açısından oldukça zengin bir bölgedir. Tarihi çok eskiye dayanan Beyazıt, önemli bölgelere başkentlik yapmış konumuyla günümüze kadar ulaşan eserleriyle ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Beyazıt'ta yer alan doğal mirası yerinde incelemek isteyen misafirler, bölgede yer alan turizm danışma ofislerine gelerek bölge tarihi geçmişi hakkında detaylı bilgi alabilirler. Üstelik uygun Beyazıt otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellerinizden çıkıp danışma bürolarına yürüyerek rahatlıkla ulaşabilmeniz mümkündür.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Marmara Bölgesinin önemli turizm merkezleri arasında yer alan Beyazıt, Marmara Denizi ve muhteşem boğaz manzarasıyla önemli turizm merkezleri arasında yer almaktadır. Beyazıt, iklim ve bitki örtüsü bakımından yeşillikler içinde sokakları ve temiz havasıyla ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Genellikle her mevsimden izleri bünyesinde barındıran Beyazıt yaz aylarında sıcak, kış aylarında ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Bu yüzden Beyazıt otellerinde konaklamak isteyenlerin daha çok yaz aylarını tercih ettiğini görebilmek mümkündür.

Yeme ve İçme Olanakları

Yerleşim yerleri arasında merkezi konumda yer alan Beyazıt, Marmara Bölgesinin yöresel ve kültürel özelliklerine sahip çok sayıda lezzete ev sahipliği yapmaktadır. Bunun yanı sıra çok yoğun olarak geçen Beyazıt'ta kültürel lezzetlerden çok fast food tarzı yiyeceklerin servis edildiği restoranlar sıklıkla görülmektedir.

Bunun nedeni Beyazıt'ın yapısı itibariyle gelişmiş ve önemli ticaret merkezlerine ev sahipliği yapmış olmasıdır. Bu yüzden genelde hızlı servis edilen yiyecekler servis edilmektedir. Ancak hem uygun Beyazıt otel fiyatları ile konakladığınız otellerin restoranlarında hem de yerel restoranlarda Türk ve Dünya mutfağından çeşitli yiyecekler yeme olanağına sahip olabilirsiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Ticari faaliyette bulunan misafirlerin sıklıkla uğradıkları yerler arasında yer alan Beyazıt, konuklarına pek çok eğlence seçeneğini sunmaktadır. Beyazıt'a gelen misafirler hem kültürel turlara katılabilirler, hem de Beyazıt'ın eğlence mekânlarında günün yorgunluğunu atabilirler. Hem Beyazıt otelleri hem de yerel mekânlar eğlenebileceğiniz pek çok seçeneği sizlere sunmaktadır. Beyazıt'taki eğlence yerleri arasında, Club Academia Beyazıt, Erenler Çay Bahçesi, Feşmekân Kahvehanesi, Orient House, Yesevi Sofrası gibi popüler mekânları önerebiliriz.

Gezilecek Yerler

Türkiye sınırları içerisinde kültürel mirasın korunduğu konumda yer alan Fatih, Beyazıt'ta tatilcilerini ağırlamaya devam etmektedir. Beyazıt, destinasyon merkezleri açısından oldukça zengin bir bölgedir. Bu da uygun Beyazıt otel fiyatları ile bölgede konaklarken size pek çok gezilecek görülecek yer imkânı sunmasını sağlamaktadır. Beyazıt'a gelen yerli ve yabancı turistler, Fatih ilçesi ve Beyazıt'ta yer alan turistik mekânları gezebilirler. Beyazıt'ın gezilecek yerleri arasında, Simkeşhane, Beyazıt Kulesi, Türk Vakıf Hat Sanat Müzesi, Süleymaniye Hamamı, Beyazıt Meydanı ve Beyazıt Kütüphanesi gezilecek yerlerden bazılarıdır.