Behramkale Otelleri & Behramkale Otel Fiyatları Toplam 4 Otel Bulundu

Harita
Assos Nazlıhan Hotel
Assos Nazlıhan Hotel
Assos Nazlıhan Hotel
Assos Nazlıhan Hotel
Assos Nazlıhan Hotel
Assos Behram Hotel
Assos Behram Hotel
Assos Behram Hotel
Assos Behram Hotel
Assos Behram Hotel
Assos Nazlıhan Spa Hotel
Assos Nazlıhan Spa Hotel
Assos Nazlıhan Spa Hotel
Assos Nazlıhan Spa Hotel
Assos Nazlıhan Spa Hotel
Assos Park Hotel
Assos Park Hotel
Assos Park Hotel
Assos Park Hotel
Assos Park Hotel

Behramkale Otelleri & Behramkale Otel Fiyatları

Çanakkale Ayvacık'ın en önemli tarihi olaylarına sahne olan Behramkale'de kalabileceğiniz Behramkale Otelleri...

Marmara Bölgesinin en gözde turizm merkezleri arasında yer alan Çanakkale ili Ayvacık ilçesine bağlı Behramkale, bünyesindeki tarihi Behramkale otelleri ve bu oteller hakkında detaylı bilgi ve uygun fiyatları bulabileceğiniz sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Behramkale bölgesi Çanakkale Ayvacık ilçesine bağlı küçük bir belde konumundadır. Behramkale ve civarında yer alan turizm merkezleri sayesinde Behramkale bölgesi adını dünyaya duyurmayı başarmıştır.

Tarihi açıdan önemli bir yere sahip olan bölgede uygun Behramkale otel fiyatları ile konaklayabileceğiniz otel seçeneklerinin olması sayesinde siz de bölgeyi daha yakından tanıma ve tatillerinizi burada geçirme olanağına sahip olabilirsiniz.

Nüfusu

Tarihi geçmişi çok eskiye dayanan Behramkale, Tuzla çayı ile deniz arasındaki konumda yer almaktadır. Küçük bir kasaba konumunda olan Behramkale 1000 civarında nüfusa sahiptir. Ancak Behramkale otellerinde konaklayıp bölgeye gelen turistlerle nüfusta dalgalanmalar yaşanmaktadır.

Behramkale'ye gelecek olan misafirler hem Ayvacık bölgesinde hem de Behramkale'de tarihi ve doğal güzellikleri bir arada görebilmeleri mümkündür. Ayvacık ilçesinin en önemli turizm merkezi arasında Behramkale gösterilmektedir.

Havalimanı

Behramkale Çanakkale ili Ayvacık ilçe sınırları içerisinde yer alan önemli turizm merkezleri arasında yer almaktadır. Behramkale'ye gelmek isteyen misafirler hem karayolu hem havayolu ulaşımını tercih edebilirler.

Behramkale'ye en yakın havalimanı Edremit sınırları içerisinde yer alan Kocasinan Havalimanıdır. Havalimanından Behramkale ortalama 1 saat sürmektedir. Şehir içi araçlarla Behramkale'ye ve uygun Behramkale otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellerinize rahatlıkla ulaşımı sağlayabilirsiniz.

Otogar

Çanakkale Ayvacık ilçe sınırları içerisinde yer alan Behramkale, önemli turizm merkezleri ve tarihi geçmişiyle ziyaretçilerine her türlü tatil imkânlarını sunmaktadır. Behramkale, Ayvacık merkeze 10 dakika mesafede yer almaktadır.

Behramkale'ye ve Behramkale otellerine gelmek isteyen misafirler Ayvacık Merkezde yer alan Ayvacık otogarını kullanabilirler. Ayvacık Merkezden Behramkale'ye rahatlıkla şehir içi minibüslerle ulaşımlarınızı sağlayabilirsiniz.

Turizm Müdürlüğü

Türkiye'de yer alan turizm merkezleri arasında önemli konumda yer alan Behramkale tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi ve kültürel yapısıyla da Behramkale önem kazanmıştır. Bu da uygun Behramkale otel fiyatları ile bölgede tatil yapmak isteyenlerin sayısının artmasında etkili olmuştur.

Behramkale'ye geldiğinizde tarihi yapı hakkında bilgiyi Ayvacık Merkezde yer alan turizm ofislerinden alabilirsiniz. Ayrıca Behramkale hakkında belirli başlı özellikleri sizler için sayfamızdan paylaşıyoruz. Bu bilgilerle tatilinizi daha keyifli geçirebilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Marmara Bölgesinin önemli yerleşim yerleri arasında yer alan Çanakkale Ayvacık ilçesi Behramkale ile tatilcilerine farklı ortamda gezinti yapma imkânı sunmaktadır. Behramkale Marmara Bölgesinin tipik iklim ve bitki örtüsüne sahiptir. Bu da Behramkale otellerine gelenlerin yumuşak iklim koşulları ile tatil yapmasına olanak sağlamaktadır.

Genellikle yaz aylarında sıcak geçen Behramkale, kış aylarında ise yoğun bir şekilde yağış almaktadır. Behramkale'de sık çam ağaçları ile çevrili ormanlar yer almaktadır. Bu nedenle Behramkale tertemiz ve oksijen dolu bir havaya sahiptir.

Yeme ve İçme Olanakları

Behramkale'ye gelmek isteyen misafirler Marmara Bölgesinin ve Çanakkale'nin meşhur ve yöresel lezzetlerini bir arada bulabileceklerdir. Behramkale'nin tarihi ve doğal dokusunun yanı sıra yöresel lezzetleri de ön plana çıkmaktadır.

Behramkale'ye geldiğinizde Marmara Bölgesinin meşhur yemekleri arasında bazılarını sizler için paylaşalım. Behramkale meşhur yemekleri arasında, Domatesli Tarhana Çorbası, Ovmaç Çorbası, Ispanak çorbası, Melki Yemeği bulunur. Uygun Behramkale otel fiyatları ile gerçekleştirdiğiniz tatilleriniz sırasında yerel restoranlardan bu lezzetleri denemeyi ihmal etmemelisiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Çanakkale Ayvacık ilçe sınırları içerisinde yer alan Behramkale, tarihi ve doğal görüntüsüyle ziyaretçilerine farklı alternatifte bir tatil imkânı sunmaktadır. Marmara Denizinin en önemli koylarını da bünyesinde barındıran Behramkale, özellikle yaz aylarında Behramkale otellerinde büyük bir yoğunluk kazanmaktadır.

Behramkale'ye ve Ayvacık ilçe merkezine yıl içerisinde çok sayıda yerli ve yabancı misafir gelmektedir. Behramkale ve civarındaki bölgelerde otellerde konaklama yaparak hem otel eğlencelerine hem de Behramkale ve Ayvacık bölgelerindeki eğlence mekânlarını tercih edebilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Marmara Bölgesi önemli turizm merkezleri arasında yer alan Ayvacık ilçesi Behramkale otelleri misafirlerine tatilin yanı sıra kültürel etkinlikler imkânını da sunmaktadır. Genellikle tarih öncesi çok sayıda tarihi eserler ve açık hava müzeleri yine Behramkale bölgesinde yer almaktadır.

Behramkale bölgesine geldiğinizde gezip görmeden dönmemeniz gereken yerler hakkında kısaca bilgi verelim. Behramkale'de yer alan destinasyon merkezlerinden bazıları, Assos Antik kenti, Behramkale köyü, Adatepe, Yeşilyurt, Assos Limanı, Apollon Smintheus olarak karşımıza çıkmaktadır.