Bayrampaşa Otelleri & Bayrampaşa Otel Fiyatları Toplam 5 Otel Bulundu

Harita
Wish More Hotel İstanbul
Wish More Hotel İstanbul
Wish More Hotel İstanbul
Wish More Hotel İstanbul
Wish More Hotel İstanbul
Golden Tulip İstanbul Bayrampaşa
Golden Tulip İstanbul Bayrampaşa
Golden Tulip İstanbul Bayrampaşa
Golden Tulip İstanbul Bayrampaşa
Golden Tulip İstanbul Bayrampaşa
Marnas Hotel
Marnas Hotel
Marnas Hotel
Marnas Hotel
Marnas Hotel
Ramada Encore İstanbul Bayrampaşa
Ramada Encore İstanbul Bayrampaşa
Ramada Encore İstanbul Bayrampaşa
Ramada Encore İstanbul Bayrampaşa
Ramada Encore İstanbul Bayrampaşa
Titanic Business Golden Horn
Titanic Business Golden Horn
Titanic Business Golden Horn
Titanic Business Golden Horn
Titanic Business Golden Horn

Bayrampaşa Otelleri & Bayrampaşa Otel Fiyatları

İstanbul'un eski yerleşimlerinden Bayrampaşa Otelleri...

İstanbul'un Avrupa yakasında yer alan Bayrampaşa otelleri ve uygun fiyat seçeneklerini bir arada bulabileceğiniz sayfamız sayesinde seyahatlerinizi ince ayrıntısına kadar planlama olanağına sahip olabilirsiniz. İstanbul'un önemli ilçelerinden olan Bayrampaşa, tarihi ve turistik açıdan ziyaret edilmektedir.

Bayrampaşa, İstanbul'un ilçesidir. Kuzeyde Gaziosmanpaşa, doğuda Eyüp, güneyde Zeytinburnu, batıda Esenler ile çevrilidir. Bayrampaşa, birçok özel ve kamu kuruluşunu bünyesinde barındırması sebebiyle ticari trafik açısından oldukça canlıdır.

İstanbul, Avrupa yakasında bulunan Bayrampaşa otel fiyatları konumuna göre farklılık göstermektedir. İstanbul açısından önemli bir konuma sahip olan Bayrampaşa misafirler açısından sıklıkla ziyaret edilmektedir.

Nüfusu

Bayrampaşa, İstanbul'un en hareketli ilçelerinden biridir. Eyüp ilçesinin bir semti olarak gelişen Bayrampaşa, 1990 yılında ilçe statüsüne yükseiltilmiştir. Bayrampaşa'nın nüfusu, 2015 yılındaki nüfus sayıma göre 272.374'tür. Toplam yüz ölçümü 6.98 kilometre karedir. Bayrampaşa yerli ve yabancı turistlerin çok sık ziyaret ettiği ilçelerden biridir. Bayrampaşa otellerinin doluluk oranları yıl içindeki ortalaması yüksek seyretmektedir.

Havaalanı

Bayrampaşa ile İstanbul Atatürk Havalimanı arası 16 kilometredir. Bayrampaşa'ya havayolu ile ulaşmak isteyen ziyaretçiler, İstanbul Atatürk Havalimanı'na indikten sonra, şehir içi dolmuşlar taksiler ya da otellerin transfer hizmetleri ile Bayrampaşa'ya ulaşabilirler. Transfer hizmeti dahil olan Bayrampaşa otel fiyatları misafirler açısından daha çok tercih edilmektedir. Bayrampaşa'ya ulaşan misafirler lüks Bayrampaşa otellerine rezervasyon yaptırabilirler.

Otogarı

Bayrampaşa ile Büyük İstanbul Otogarı arası 6 km mesafededir. İstanbul Bayrampaşa'ya şehirler arası otobüslerle gelmek isteyen ziyaretçiler, otogara indikten sonra çok rahatlıkla Bayrampaşa'ya ulaşabilirler. Bayrampaşa otellerine otogardan dolmuş, taksi veya özel transfer araçları ile ulaşabilirler. Bayrampaşa merkezi bir yerdedir ve ulaşım ağı çok yönlüdür.

Turizm Danışma

Bayrampaşa, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü altında faaliyetlerini sürdürmektedir. Bayrampaşa, konumu açısından, İstanbul'un en önemli merkezlerinden biridir. Bu sebeple ziyaretçiler sıklıkla Bayrampaşa otellerinde konaklamaktadır. Bayrampaşa otel fiyatları diğer İstanbul otellerine göre biraz daha yüksektir. Ziyaretçiler Bayrampaşa ile ilgili bilgilere İstiklal Caddesi Atlas Pasajı No:131 Beyoğlu/İstanbul adresinden ulaşabilirler.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Bayrampaşa'da İstanbul'un hakim olduğu iklim görülmektedir. İstanbul iklimi, Karadeniz iklimi ile Akdeniz iklimi arasında geçiş özelliği gösteren bir iklimdir. Bayrampaşa ılıman bir iklime sahiptir. Bayrampaşa'nın yazları sıcak ve nemli; kışları soğuk, yağışlı ve bazen karlıdır. Kış aylarındaki ortalama sıcaklık 2 ile 9 derece arasındadır. Bayrampaşa'da en sıcak aylar Temmuz ve Ağustos aylarıdır ve ortalama sıcaklık 23 derecedir.

Çok zengin bir bitki topluluğuna sahip olan Bayrampaşa'da şimşir, meşe, çınar, kayın, gürgen, kestane, çam gibi 2500 kadar bitki türü yetişir. Bağcılar'da ormanlık alanlar ve parklar mevcuttur. Bayrampaşa otelleri erken rezervasyon yapıldığı takdirde avantajlı olmaktadır.

Yeme ve İçme Olanakları

Bayrampaşa, et yemekleri ile meşhurdur. Bayrampaşa restoranları çevre ilçelerden et yemekleri yemeye gelen misafirlerin uğrak noktasıdır. Bayrampaşa restoranları arasında, Cookshop, Mirza Köftecisi, İkea Restaurant, Ramazan Bingöl Et Lokantası, Avliya Boşnak Mutfağı, Köfteci Mehmet Usta, Ezme Dürüm Evi vardır. Bayrampaşa'da bulunan otellerde Türk ve yabancı mutfakların tatlarını bulabilirsiniz. Bayrampaşa otellerindeki restoranlar sadece konaklayan misafirlere değil otel dışındaki misafirlere de hizmet vermektedir. Uygun Bayrampaşa otel fiyatları ile konakladığınız otellerde açık büfe fiyatları 40 ile 100 TL arasında farklılık göstermektedir.

Popüler Eğlence Mekanları

Bayrampaşa, İstanbul'un en hareketli ilçelerinden biridir. Ticari ve kamu kuruluşlarının yoğunlaşması bölgeyi hareketlendirmiştir. Bu da Bayrampaşa'da eğlence mekanlarına ihtiyacı arttırmıştır. Bayrampaşa'da bulunan eğlence mekanları şunlardır: 25 SECOND CLUB, 2C Club Inn, Forum İstanbul, Turkuazoo, Magic Ice Buz Müzesi, Earth Cafe, Paradise Pizza, Bayrampaşa Şehir Parkı. Bu yerleri gezmek için Bayrampaşa otellerinden rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Bayrampaşa'ya gelen ziyaretçilerin görmeyi tercih ettiği yerler arasında; Magic Ince Buz Müzesi, Sea Life Akvaryum, Bayrampaşa Turkuazoo, Büyük Bayrampaşa Otogarı, Forum İstanbul, Bayrampaşa Şehir Parkı, İsmet Paşa Parkı, Bayrampaşa Belediyesi Mesire Alanı ve Kemerburgaz Piknik Alanı vardır. İstanbul'un her semtinden Bayrampaşa'daki yerleri ziyaret etmeye gelen misafirler mevcuttur. Bayrampaşa otel fiyatları oda ve kahvaltı dahil hizmet vermekte olup isteklere göre yarım pansiyon olarak da hizmet vermektedir.