Basmane Otelleri & Basmane Otel Fiyatları Toplam 6 Otel Bulundu

Harita
Ontur Otel İzmir
Ontur Otel İzmir
Ontur Otel İzmir
Ontur Otel İzmir
Ontur Otel İzmir
Life Corner Hotel
Life Corner Hotel
Life Corner Hotel
Life Corner Hotel
Life Corner Hotel
Grand Corner Hotel
Grand Corner Hotel
Grand Corner Hotel
Grand Corner Hotel
Grand Corner Hotel
Aksan Otel
Aksan Otel
Aksan Otel
Aksan Otel
Aksan Otel
Tempo Residence Comfort
Tempo Residence Comfort
Tempo Residence Comfort
Tempo Residence Comfort
Tempo Residence Comfort
Walk in Hotel
Walk in Hotel
Walk in Hotel
Walk in Hotel
Walk in Hotel

Basmane Otelleri & Basmane Otel Fiyatları

Tarihi Basmane Otelleri...

Basmane, İzmir'in Konak ilçesine bağlı bir semttir. Basmane'nin en önemli unsurları; Basmane Tren Garı ve İzmir Enternasyonal Fuarı Basmane kapısıdır. Basmane civarında çok sayıda eski Türk evi bulunmaktadır. Bu evlerin bir bölümü günümüzde otel olarak hizmet vermektedir. Basmane otelleri restore edilerek ziyaretçilere hizmet vermektedir.

Basmane 20. yüzyılın ilk yarısına kadar Yahudilerinde Türklerinde birlikte yoğun olarak yaşadığı bir yerdir. Kurtejo da denilen ve genelde bir avluya açılan tek odalı yerleşim birimlerinden oluşan Yahudi evleri, bazıları harap olsa da günümüze kadar ulaşmışlardır. Bu evleri ziyaret etmek Basmane otel fiyatlarını erken rezervasyon döneminde uygun olarak yaptırabilirsiniz.

Nüfusu

Basmane'nin bağlı bulunduğu Konak'ın nüfusu 2015 yılına göre 375.490'dır. Basmane'de tren garı olduğu için yoğun bir şekilde ziyaretçi hareketliliği olmaktadır. Özellikle fuar döneminde bu yoğunluk katlanmaktadır. Basmane otelleri bu ziyaretçileri ağırlamaktadır.

Ulaşım Olanakları

Basmane, İzmir'de tren garını bünyesinde barındırmaktadır. Basmane'ye gelmek isteyen misafirler trenle çok rahatlıkla ulaşabilirler. İzmir merkeze sadece 2 km mesafede olan Basmane ulaşım açısından oldukça kolay konumdadır.

Basmane'ye şehirlerarası otobüslerle gelmek isteyen misafirler İzmir'e gelen otobüslere binmelidirler. Havayolu ile gelmek isteyen ziyaretçiler ise İzmir Adnan Menderes Havalimanına gelmelidirler. Uygun Basmane otel fiyatları ile bu çevrede konaklayabileceğiniz birçok otel mevcuttur.

Turizm Danışma

Konak merkezde bulunan turizm danışma bürosundan Basmane ile ilgili bilgiye yetkili kişiler aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Basmane'nin en büyük özellikleri arasında Konak'ta bulunan Basmane Tren Garı ve İzmir Enternasyonal Fuarı'nın yapılmasıdır. Bu iki önemli özelliği ile yoğun ziyaretçi ağırlayan Basmane otelleri misafirlerine 5 yıldız standartlarında konaklama imkânı sunmaktadır.

İklimi ve Bitki Örtüsü

İzmir Basmane'de Akdeniz İklimi hüküm sürer. Yazları kurak ve sıcak kışları ılık ve yağışlı geçer. Basmane'de en sıcak aylar Temmuz ve Ağustos; en soğuk aylar ise Ocak ve Şubat aylarıdır. Basmane'de sıfırın altında gün sayısı 10 günü geçmez.

Basmane'de senenin 100 gününe yakını 30 derecenin üstüne çıkar. Basmane yaz ve kış yemyeşildir. Bitki örtüsünde kızılçam, fıstık çamı, karaçam, selvi, maki ve zeytin ağaçlarına bol bol rastlanır. Bu güzel doğayla baş başa kalmak için avantajlı Basmane otel fiyatlarından faydalanabilirsiniz.

Yeme ve İçme Olanakları

Basmane'de Türk mutfağının her türlü lezzetine ulaşmanız mümkündür. Basmane'de bunun yanında yöresel lezzetleri de bulmanız mümkündür. Basmane'de meşhur ve en çok tercih edilen yemekler arasında tarhana çorbası, boyoz, kumru, şevketi bostan, revani, lokma, keşkek, zerde, sura ve İzmir köftesi vardır. Bu yemekleri Basmane'de bulunan birçok cafe ve restoranda bulabilirsiniz. Aynı zamanda Basmane otelleri restoranlarında da Türk mutfağından, Fransız mutfağına birçok lezzeti misafirlerine sunmaktadır.

Popüler Eğlence Mekânları

İzmir, birbirinden seçkin eğlence mekânlarının bulunduğu bir turizm kentidir. Basmane'de konaklayan misafirler İzmir'de bulunan eğlence mekânlarına rahatlıkla ulaşmaktadırlar. Basmane'de bulunan eğlence mekânları arasında Broadway Night Club, Bios Bar, yine İzmir'de Marche Cabaret, Lou Jain, Sayanora, Ooze Venue, Vittoraia, Vertica gibi lüks eğlenceli gece kulüpleri mevcuttur. Basmane otel fiyatlarına dâhil partilerden de faydalanabilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Basmane, garı ve tarihi camileriyle önemli turizm merkezidir. Basmane Garı, günümüzde aktif olarak devam eden İzmir tren seferlerinin ana durağıdır. İçinde İzmir metrosunun Basmane istasyonunu da barındırır. İzmir'in çeşitli ilçeleri ile belli başlı şehirlere düzenli tren seferleri bulundurur. Mimari olarak da oldukça görkemli bir yapısı vardır.

Aziz Vokulos Klisesi de görülmesi gereken yerlerdendir. 1887 yılında inşa edilen kilise birçok yerli ve yabancı turistin ilgisini çekmektedir. Bu tarihi ve turistik yerleri ziyaret etmek isteyen misafirler tarihi Basmane otellerinde konaklayabilirler.