Başiskele Otelleri & Başiskele Otel Fiyatları Toplam 3 Otel Bulundu

Harita
TRYP by Wyndham İzmit
TRYP by Wyndham İzmit
TRYP by Wyndham İzmit
TRYP by Wyndham İzmit
TRYP by Wyndham İzmit
Wellborn Luxury Hotel
Wellborn Luxury Hotel
Wellborn Luxury Hotel
Wellborn Luxury Hotel
Wellborn Luxury Hotel
The Ness Thermal Spa Hotel
The Ness Thermal Spa Hotel
The Ness Thermal Spa Hotel
The Ness Thermal Spa Hotel
The Ness Thermal Spa Hotel

Başiskele Otelleri & Başiskele Otel Fiyatları

Doğa ve deniz turizminin başkenti Başiskele'de sağlık bulabileceğiniz Başiskele Otelleri...

Yıl boyunca hem daha sağlıklı olmak hem de doğanın ve denizin keyfini sorunsuz bir şekilde yaşamak isteyenlerin tercih ettiği noktalardan biri olarak karşımıza çıkan Başiskele'de indirimli fiyatlarla konaklayabileceğiniz Başiskele otelleri seçeneklerini sitemizde bir arada bulabilirsiniz.

Termal otellerden kent otellerine yaz otellerinden 5 yıldızlı otellere kadar farklı özelliklere sahip otellerle karşılaşabileceğiniz Başiskele'de indirimli Başiskele otel fiyatları ile konaklama olanağı yakalayabilmek için sitemizin sizlere sunmuş olduğu seçenekleri değerlendirmeniz yararınıza olacaktır. Böylelikle bütçenizi zorlamanıza gerek kalmadan eğlenceli bir tatil geçirme olanağına sahip olabilirsiniz.

Nüfusu

Kocaeli iline bağlı bir ilçe olarak karşımıza çıkan Başiskele, Çatalca-Kocaeli Bölümünde yer almaktadır. Batısında Gölcük, doğusunda Kartepe, güneyinde Bursa'nın İznik ve Sakarya'nın Pamukova ilçeleri ile komşu olan Başiskele'de 2015 yılı verilerine göre 84.235 kişi yaşamaktadır. Ancak Başiskele otellerinde konaklayanlarla birlikte bölgede yaşayanların nüfusunda belli dönemlerde artış gözlemlendiğini görebilmek de mümkün olmaktadır.

Ulaşım Olanakları

Karayolu ve demiryolu ulaşımı bakımından önemli ve güçlü bir noktada bulunan Başiskele, denizyolu ulaşımı bakımından da potansiyele sahiptir. Şehirlerearası otobüs seferlerini kullanarak gelebileceğiniz Başiskele?ye dilerseniz İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanını kullanarak İstanbul'a geldikten sonra önce Kocaeli'ye daha sonra otobüslerle ulaşabilmeniz mümkündür. Bu da indirimli Başiskele otel fiyatları ile konaklamak istediğiniz otellere daha rahat ulaşım olanağı sunuyor.

Turizm Danışma

Tarihi milattan önceki yıllara kadar dayanmakta olan Başiskele'de turizm faaliyetleri ile ilgili çalışmaları İlçe Turizm Müdürlüğü gerçekleştirmektedir. Çok eski bir tarihe sahip olmasına rağmen günümüze kalan tarihi yapı sayısı çok az olan Başiskele'de gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında ihtiyacınız olabilecek tüm bilgilere turizm danışma bürolarından ulaşabilirsiniz. Böylelikle Başiskele otellerinde gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında daha keyifli vakit geçirme olanağına sahip olabilirsiniz.

İklimi ve Bitki Örtüsü

Dağlık alanlarda sert bir iklime sahipken daha düşük seviyedeki yerlerde ve düzlük alanlarda ılıman bir iklime sahiptir. Yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve yağışlı geçen bölgede kışın kuzey ve kuzeydoğudan esen rüzgârların yazın sadece kuzeydoğudan estiğini görebilmek mümkündür. İndirimli Başikele otel fiyatları ile konaklayabileceğiniz bölgenin iklim özelliklerine bakacak olduğumuz zaman Karadeniz kıyısına özgü bitki topluluklarının yanı sıra Akdeniz bitkilerine de rastlanılmaktadır. Ormanlarında kayın, gürgen, kestane ve meşe ağaçlarına rastlayabilmek mümkündür.

Yeme ve İçme Olanakları

Tatilde gezip eğlenmek kadar gittiğiniz yöreye özgü lezzetleri denemek de büyük bir önem taşır. Bu yüzden Başsikele otellerinde gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında Başiskele'ye ve Kocaeli'ye özgü lezzetler olan yahni, cevizli börek, kavurma, çiğceli yumurta, tavuklu keşkek, mantar böreği, çiğceli kavurma, lokum, mantar yemeği, akıtma, mancar yemeği gibi lezzetleri mutlaka denemelisiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Eğlenebilmeniz ve keyifli vakit geçirebilmeniz için pek çok mkekân alternatifini bir arada bulabileceğiniz Başiskele'de Mitza Kafe gibi yöredeki insanların bir araya geldiği keyifli kafe ve barları mutlaka denemelisiniz. Ayrıca indirimli Başiskele otel fiyatları ile konakladığınız otellerin sunmuş olduğu gece eğlence tesislerinden ve programlarından da faydalanarak tatil sırasında dilediğiniz gibi eğlenme olanağı bulabilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Doğal güzellikleri ve termalleri ile sağlık turizminin vazgeçilmez noktalarından biri olan Başiskele'de gezip görebileceğiniz pek çok yerle karşılaşabilmeniz mümkündür. Servetiye Taş Köprüsü, Tepecik Köyü Taş Camii, Servetiye Köyü Taş Camii, Yuvacık Barajı, Başiskele sahili, Menekşe Yaylası, Kayaüstü Yaylası, Aytepe gibi doğal güzellikleri bulunan bölgede keyifli vakit geçireceğinizden emin olabilirsiniz.

Başiskele'de trekking yapabileceğiniz güzergahlar da bulunmaktadır. Bu güzergâhlardan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz: Aytepe-Beşkayalar-Yuvacık Barajı, Aytepe-Bıçkıdere-Soğukdere-Aytepe, Camidüzü-Yuvacık Barajı, Değirmendüzü-Aytepe-Değirmendüzü, Kayaüstü Yaylası Parkuru. Başiskele otellerinde konaklarken hem gezmek hem de eğlenmek için bölgede gerçekleştirilen paintball etkinliklerine de katılabilirsiniz.