Bartın Otelleri & Bartın Otel Fiyatları Toplam 1 Otel Bulundu

Harita
Grand Kirazlar Hotel Amasra
Grand Kirazlar Hotel Amasra
Grand Kirazlar Hotel Amasra
Grand Kirazlar Hotel Amasra
Grand Kirazlar Hotel Amasra

Bartın Otelleri & Bartın Otel Fiyatları

Geçmişin tarihi kalıntıları ile tabiatın muhteşem seyrini bir arada sunan Bartın Otelleri...

Bartın ilimizde yer alan farklı özellikteki tesisler için yer ayırtabileceğiniz sitemiz, sizlere en ekonomik ve unutulmaz Bartın otellerinde konaklama imkânı sunmaktadır. Bartın'ın tabiatı, kültürü ve ulaşımı hakkında da kolay şekilde bilgi edinebilirsiniz.

Bartın, coğrafi konumu bakımından; ülkemizin kuzeyinde Karadeniz Bölgesinin batı kısmında bulunan, güneyinde Karabük ili, doğusunda Kastamonu ili, kuzey tarafında ise Karadeniz ile çevrili olan şirin bir ilimizdir. Amasra, Ulus, Merkez ilçe ve Kurucaşile olmak üzere dört adet ilçesi mevcuttur.

Her ilçesi ve il merkezi ile turistik bölgeler arasında yer alabilen Bartın'da uygun Bartın otel fiyatları ile konaklayabileceğiniz pek çok otel seçeneğinin olması sayesinde bölgedeki tatillerinizi bütçenizi sarsmadan gerçekleştirebilmeniz mümkün olacaktır.

Nüfusu

Bartın, ülkemizin 74. ili olarak toplam 189.139 kişilik nüfusu bulunmaktadır. Nüfusun büyük kısmı kırsalda yaşarken, %49'u erkek, %51'i ise kadınlardan oluşmaktadır. Bölge nüfusunda özellikle turizm amaçlı olarak yaz dönemlerinde gelen ve Bartın otellerinde konaklayanların değişiklikler gerçekleştirdiğini görebilmek mümkündür.

Havalimanı

Bartın'a, Zonguldak Havalimanı üzerinden, 50 dakikalık kara yolculuğu sonrası kolayca ulaşım yapılmaktadır. Zonguldak Havalimanı, Saltukova beldesinde yer alan ulusal nitelikte havalimanıdır. Her 20 dakika ara ile Bartın'a vasıta bulabilirsiniz. Bu bakımdan uygun Bartın otel fiyatları ile bölgede gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında ulaşım sorunlarınızı çok daha rahat bir şekilde çözebilirsiniz.

Otogar

Bartın, Karadeniz kıyılarında turistik ilimizdir. Çeşitli otobüs firmaları ile güzel hizmet alarak ulaşabileceğiniz Bartın'da karayolu ulaşımı gelişmiştir. Bartın - Kozcağız yolu üzerinde yer alan Bartın otogarı, Bartın kent merkezine yaklaşık 9 kilometre uzaklıktadır. Bu yüzden kara yolu ulaşımını kullanarak yer ayırdığınız Bartın otellerine ulaşmak da oldukça rahat olacaktır.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Bartın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü; Kırtepe Mahallesi, Asma Caddesinde bulunmaktadır ve Bartın'ın turistik güzelliklerinden, ulaşımına ve kültürel mirasına değin çeşitli alanlarda çalışmalar yürütülmektedir. Bu da uygun Bartın otel fiyatlarımızla bölgede gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında size gezip görebileceğiniz ve çeşitli etkinliklere katılabileceğiniz pek çok seçenek sunmaktadır.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

2143 kilometre karelik alanı ile Karadeniz'e kıyısı olan Bartın, yılın hemen hemen her döneminde yağışlıdır. Sonbahar aylarında özellikle artış gözlenen yağışlar, en az yaz aylarında gerçekleşmektedir. Bu yüzden Bartın otellerinde konaklayarak geçireceğiniz tatilleriniz için en uygun zaman yaz aylarıdır. Karadeniz iklim özelliklerine hâkim olan bölgede buna bağlı olarak bitki örtüsü zenginleşmiştir. Bartın bölgesinin bitki örtüsünü; kum zambağı, kestane, defne, çilek, ceviz, kayın, sarıçam, fındık, göknar, dişbudak ve yalancı makilerdir.

Yeme ve İçme Olanakları

Türkiye mutfağının zengin çeşitleri ve kendi bölgesine mahsus lezzetli yemekleri ile damağınızda hoş tatlar bırakan pek çok lezzeti bir arada bulabileceğiniz bölgelerimiz arasında yer alır Bartın. Bartın'ın en bilindik yemekleri; pirinçli mantı, ballı yoğurt tatlısı, pumpum çorbası, gartlaç, Amasra salatası, güveçte balık çeşitleri, çiğ börek, halışka, çöven ekmeği, sütlü armut, maydanoz köftesi, gelin teli, hamsi tava, ıslama, barbun tava, tatlı börek ve şap köftedir. İndirimli Bartın otel fiyatları ile bölgede gerçekleştireceğiniz konaklamalarınız sırasında hem otellerin restoranlarında hem de yerel restoranlarda bu lezzetleri tatma olanağına sahip olabilirsiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Özellikle İnkumu ve Amasra ilçelerinin tabii varlıkları, turistik faaliyetleri ile ziyaretçileri kendine hayran bırakan Bartın'da pek çok restoran ve canlı müzik yapan kafeler, barlar da bulunmakta olup, keyiflice eğlenebilir, dostlarınızla içki eşliğinde tatlı sohbetler edebilirsiniz. Bartın'da güzel vakit geçirebileceğiniz mekânlar; Gece Yarısı Bar, Kupa Bar, Cafe'N Bistro Amasra, Hamam Cafe, Han Bar, Varol Bar ve Sunset Bar'dır. Ayrıca Bartın otellerinin konuklarına sunduğu eğlence ve aktivite tesisi imkânlarından faydalanarak da eğlenceli zamanlar geçirme olanağına sahip olabilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Bartın, ormanlık alanlarının çokluğu sebebi ile kampçılık ve doğa yürüyüşleri yanında fotoğrafçılık gibi etkinliklerin rahatça yapılabildiği güzelliklere ve konuma sahiptir. Bartın'da günübirlik ya da Bartın otellerinde geçireceğiniz uzun konaklamalı ziyaretlerinizde mutlaka görmeniz gereken pek çok turistik yer bulunmaktadır. Amasra, İnkumu Plajı, Kapısuyu Plajı, Güzelcehisar Lav Sütunları, Amasra Kemere Köprüsü, Delikli Şili, Amasra Büyük Liman Plajı, Kuşkayası Yol Anıtı, Güzelcedere Koyu, Taşhan, Somaklıoğlu Hamamı, Dervişoğlu Hnaı, Bartın Irmağı, Tekkeönü Kalesi ve Yeraltı Galerisi, Akropol, Amasra Kalesi, Ulukaya Şelalesi ve Göl Deresi Şelalesi mutlak gitmeniz gereken yerlerdir.