Bandırma Otelleri & Bandırma Otel Fiyatları Toplam 3 Otel Bulundu

Harita
Grand Asya Hotel
Grand Asya Hotel
Grand Asya Hotel
Grand Asya Hotel
Grand Asya Hotel
Eken Prestige Hotel
Eken Prestige Hotel
Eken Prestige Hotel
Eken Prestige Hotel
Eken Prestige Hotel
Eken Otel
Eken Otel
Eken Otel
Eken Otel
Eken Otel

Bandırma Otelleri & Bandırma Otel Fiyatları

Marmara Bölgesinin önemli turizm merkezleri arasında Bandırma Otelleri...

Marmara Bölgesinin önemli liman şehirleri arasında yer alan Balıkesir ili, Bandırma bölgesiyle bünyesindeki apartlar ve çok sayıda yazlıkçıların yer aldığı villalarla ve bu apartlarda uygun fiyat avantajını bulabileceğiniz sayfamızı Bandırma otelleri rezervasyonlarınız için ziyaret edebilirsiniz.

Bandırma, tarihi ve kültürel açıdan önemli konuma sahip olmasından dolayı yerli turistin yanı sıra yabancı turistleri de bünyesinde ağırlamaktadır. Bu nedenle Balıkesir ilçesinin önemli liman kenti olarak Bandırma'yı gösterebiliriz.

Bandırma yapılan yatırımlar sayesinde gelişerek adını dünyaya duyurma yolunda ilerlemektedir. Bandırma, Balıkesir, Bursa ve İnegöl'den sonra Güney Marmara kısmında yer alan dördüncü büyük liman kentidir. Uygun Bandırma otel fiyatları ile konaklayabileceğiniz bölgede bu liman kentini yakından tanıma fırsatına erişebilirsiniz.

Nüfus

Balıkesir'in önemli liman kentleri arasında yer aldığı herkes tarafından bilinmektedir. Bu nedenle Bandırma bu anlamda önem kazanmıştır. Liman kenti olarak adlandırılan Bandırma tatilcilerine sunduğu Bandırma otelleri imkânlarıyla ön plana çıkmaktadır.

Bandırma gelişen nüfusuyla büyümeye de devam etmektedir. Bandırma'da yapılan en son ki nüfus sayımına göre 144 bin olarak belirlenmiştir. Bandırma her geçen gün büyümeye devam etmektedir.

Havalimanı

Marmara Bölgesinin önemli turizm merkezleri arasında yer alan Bandırma çok sayıda yerli veya yabancı turisti ağırlamaktadır. Bu nedenle Bandırma, ulaşım kolaylığı açısından da dikkat çekmektedir. Bandırma'ya ulaşımlarda Hava yolu ulaşımını da tercih edebilirsiniz. Bandırma her ne kadar Balıkesir iline bağlı olsa da Bursa'da yer alan Yenişehir havalimanına 166 km mesafede yer almaktadır. Bursa havalimanından Bandırma'ya ve uygun Bandırma otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellerinize 1 saat 45 dakikalık yolculuğun ardından ulaşabilirsiniz.

Otogar

Balıkesir ilinin önemli merkezleri arasında yer alan Bandırma bünyesindeki otelleri ve uygun fiyatlı apartları ile tatilcilerine her türlü olanakları sunmaktadır. Bandırma bünyesindeki otogar sayesinde şehirlerarası otobüslerle Bandırma'ya gelebilirsiniz.

Bandırma'ya özellikle yaz aylarında Türkiye'nin her köşesinden ulaşım araçları bulabilmek mümkündür. Bandırma merkeze 5 dakika mesafede yer alan otogar ziyaretçilerin sıklıkla tercih ettikleri ulaşım alternatiflerindendir. Bu şekilde Bandırma otellerine de rahat bir ulaşım sağlanmaktadır.

Turizm Müdürlüğü

Tarihi ve kültürel açıdan da önemli merkezler arasında yer alan Bandırma, tarihi bir yolculuğa çıkmak isteyen misafirlerin sıklıkla tatil için tercih ettikleri bölgeler arasındadır. Bandırma'nın her köşesinde farklı bir tarihi dokuya rastlamak mümkündür.İndirimli Bandırma otel fiyatları ile tatil için bölgeye gelecek olan yerli ve yabancı turistler, Bandırma hakkında bilgiyi sayfamızdan bulabileceği gibi Bandırma merkezinde ve Balıkesir il merkezinde yer alan turizm danışma ofislerinden bilgi alabilirler.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Marmara Bölgesinin masmavi deniziyle ve yemyeşil bitki örtüsüyle iç içe olan Bandırma, tatilcilerine bir tatilden beklenenin fazlasını sunmaktadır. Bu nedenle Bandırma'ya yapacağınız ziyaretlerde hem doğal ortamda bir tatil imkânı bulurken hem de tarihi ve kültürel olanakları bir arada bulabilirler.

Bandırma, Marmara Bölgesinin önemli iklim ve bitki örtüsüne sahiptir. Yaz ayları oldukça sıcak olan Bandırma kış aylarında ise ara ara eksi derecelere düşmektedir. Bu bakımdan yılın büyük bir bölümünde Bandırma otellerinde konaklayarak tatil yapabilmek de mümkün olmaktadır.

Yeme ve İçme Olanakları

Marmara Bölgesi önemli turizm kaynakları ve kültürel yapısıyla ziyaretçilerine sunduğu imkânlar sayesinde tanınmaktadır. Balıkesir ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Bandırma yöresel ve kültürel lezzetlere ev sahipliği yapmaktadır. Yerel restoranlar ve uygun Bandırma otel fiyatları ile konakladığınız oteller size bu lezzetleri tatmanız konusunda yardımcı olabiliyor.

Bandırma'da yer alan yöresel ve kültürel lezzetler hakkında kısaca bilgi verebiliriz. Bandırma bölgesinde yer alan yemek kültürleri içerisinde, Kazlı Akıtma, Balıkesir Kaymaklısı, Tirit, Dağar Kebabı, Börülce Sallaması, Bandırma önemli lezzetleri arasındadır.

Popüler Eğlence Mekânları

Bandırma, Türkiye turizm ortalamasında önemli konumda yer almaktadır. Bu nedenle Bandırma'ya yerli turistin yanı sıra yabancı turistler de sıklıkla ziyaret etmektedirler. Bu nedenle hem Bandırma'da hem de Balıkesir'de yer alan turistik otellerde konaklama yaparak tatilin tadını çıkarabilirler.

Bandırma, Balıkesir ve Marmara Bölgesinin en gözde turizm merkezleri arasındadır. Bu nedenle hem Bandırma otellerinin sunduğu eğlence programlarına katılabilir hem de civardaki kafe ve barlarda eğlenebilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Bandırma doğal güzelliğinin yanı sıra tarihi ve ihtişamlı görüntüsüyle ziyaretçilerine tatilin farklı yüzünü yansıtmaktadır. Bandırma'ya turistik amaçla gelecek olan misafirler hem Bandırma'nın hem de Balıkesir ilinin tüm detaylarını öğrenme fırsatı bulabilirler.

Bandırma'da yer alan gezilecek ve görülecek yerler arasında, Bandırma Arkeoloji müzesi, Bandırma Kuş cenneti, Daskyleion, Avşa adası ve daha birçok Balıkesir turistik yerleri bulunmaktadır. Uygun Bandırma otel fiyatları ile bölgede gerçekleştireceğiniz konaklamalarınız sırasında bu yerleri gezmeniz tatilinizi daha eğlenceli bir hale getirebilecektir.