Balıklıgöl Otelleri & Balıklıgöl Otel Fiyatları Toplam 2 Otel Bulundu

Harita
Akgöl Hotel
Akgöl Hotel
Akgöl Hotel
Akgöl Hotel
Akgöl Hotel
Edessa Hotel
Edessa Hotel
Edessa Hotel
Edessa Hotel
Edessa Hotel

Balıklıgöl Otelleri & Balıklıgöl Otel Fiyatları

Büyük bir efsaneye sahip olan Balıklıgöl ve Balıklıgöl Otelleri...

Balıklıgöl Halil-Ür Rahman ve Aynzeliha Gölleri. 150 metre uzunluğunda ve 30 metre genişliğinde olan Balıklıgöl, dini literatürde İbrahim Peygamber'in ateşe atıldığı yer olarak anlatılır. Ateşe atılmasının hemen ardından burası göle dönüşmüştür. İbrahim'in düştüğü yere "Halil-ür Rahman Gölü", Zeliha'nın düştüğü yere ise Ayn-ı Zeliha Gölü ismi verilir.

Geleneksel mimariye sadık yapıları, kaliteleri ve rahat ortamlarıyla Balıklıgöl otelleri yılın her dönemi misafirlerini ağırlıyor. Balıklıgöl halkının misafirperver olması en büyük özelliklerinden biridir.

Balıklıgöl, gezileriniz ve konaklamalarınız için daha ayrıntılı bilgilere erişiminiz için, oluşturduğumuz web sayfamızdan her türlü Balıklıgöl ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Balıklıgöl, konaklamalarınızda mutlaka önceden erken rezervasyon fırsatlarından yararlanın. En uygun Balıklıgöl otel fiyatlarından sizler de yararlanmış olun.

Nüfus

Balıklıgöl yoğun nüfus oranına sahip değildir, fakat Balıklıgöl nüfus artışı her seneye göre artış göstermektedir. Balıklıgöl'ün son yapılan nüfus sayımlarına göre Balıklıgöl nüfusu 368,293 olarak tespit edilmiştir. Balıklıgöl halkı oldukça misafirperverdir. Bu yüzden Balıklıgöl otellerinde konaklarken çok rahat hissedebilirsiniz.

Havalimanı

Balıklıgöl'e gelen turistlerin Balıklıgöl otelleriyle birçok konaklama alternatifi sunuyor. Balıklıgöl'e hava yolu ulaşımlarınızda Şanlıurfa Gavalimanı kullanılmaktadır. Şanlıurfa Havalimanından Balıklıgöl'e ulaşım Havaş, taksi, araç kiralama ve havaalanı yolcu servisleri ile sağlanmaktadır. Havalimanı ile Balıklıgöl arası sadece 40 km'dir.

Otogar

Balıklıgöl'e ulaşımda karayolunu tercih ettiyseniz yolculuğunuzu rahatlıkla tamamlayabilirsiniz. Balıklıgöl kara yolu ile devam eden yolculuğunuzu kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Balıklıgöl otogardan ulaşımınız sadece 10 dakika sürmektedir. Mesafe sadece 7 km'dir. Balıklıgöl'e birçok şehirlerarası otobüs seferi bulabilirsiniz. Balıklıgöl otelleri konaklamalarınızda ideal otel fiyatlarından yaptırmış olduğunuz rezervasyonunuz için konaklayacağınız otele ulaşım açısından rahatlıkla yolculuğunuzu tamamlamış olacaksınız. Birçok mesafeye yakın olması büyük bir avantajdır.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Balıklıgöl Güneydoğu Anadolu bölgesinin kara iklimi egemendir. Balıklıgöl'de kışlar oldukça soğuk ve sürekli, yazlar çok sıcak ve kurak geçer. Balıklıgöl otellerinizdeki konaklamalarınızda mevsim tercihinize göre rezervasyonunuz yaptırmanızı öneririz. Balıklıgöl fazla olmayan yağışlar Karakaya Baraj gölü, Atatürk Baraj gölü sayesinde artmaya başlamıştır. Balıklıgöl meteroloji verilerine göre en soğuk ayda ortalama ısı 5 derece, en sıcak ayda ortalama ısı 31 derecedir. Balıklıgöl'de görünen en düşük ve en yüksek ısılar -12 ve +47 derece olmuştur.

Yeme İçme Olanakları

Balıklıgöl otellerinin hemen hepsi butik otel, konukevi ve küçük otel kategorisine giriyor. Balıklıgöl otel fiyatları hemen hemen her bütçeye hitap eder. Balıklıgöl geleneksel taş yapıya sahip olan otellerinde eşsiz şehir manzarasına hâkim odalar ve avlular bulunuyor. Konukları otantik dekorasyona sahip odalarında güne merhaba derken, eşsiz manzara eşliğinde kahvaltılarını ve akşam yemeklerini alıyorlar. Birçok yöresel lezzeti tadabileceğiniz Balıklıgöl'de tatmak ile bitiremeyeceğiniz birçok lezzet ile karşılaşacaksınız.

Popüler Eğlence Mekânları

Şanlıurfa'nın bu muhteşem güzellikteki Balıklıgöl'de konaklama yapmayı planlıyorsanız kolaylıkla Balıklıgöl otelleri için rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Balıklıgöl konaklamalarınızda akşamlarınızı sıra gecesi ile mükemmel hale getirebilirsiniz. Balıklıgöl'de akşamlarınızı fasıllara katılarak da farklılık katabilirsiniz. Efsane olan Balıklıgöl konaklamalarınızda akşamlarınız da farklılaşacak.

Gezilecek Yerler

Balıklıgöl Şanlıurfa'nın en çok turist çeken mekânların başında gelmektedir. Balıklıgöl otel fiyatları diğer bölgelere göre biraz daha fazladır. Bunun en büyük sebebi, Balıklıgöl otellerinin turistler tarafından çok fazla tercih edilmesi ve şehrin birçok noktasına kolay bir ulaşım sağlamasıdır. En başta büyük bir ilgi ile gezilen Balıklıgöl ardından Göbekli Tepe'yi gezmenizi öneririz. Balıklıgöl gezilerinizde gözleriniz doğal ve tarihsel güzellikler ile gülecek.