Ayvalık Merkez Otelleri & Ayvalık Merkez Otel Fiyatları Toplam 1 Otel Bulundu

Harita
Ayvalık Palas Hotel
Ayvalık Palas Hotel
Ayvalık Palas Hotel
Ayvalık Palas Hotel
Ayvalık Palas Hotel

Ayvalık Merkez Otelleri & Ayvalık Merkez Otel Fiyatları

Sarımsaklı plajlarına da ev sahipliği yapan, Balıkesir'in en güzel otelleri arasında Ayvalık Merkez Otelleri...

Lüks otellerin ve apartların bulunduğu Ayvalık Merkez'de, uygun fiyat ve farklı seçeneklerin bir arada verildiği sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Bölge çok sayıda Ayvalık Merkez otellerine ve pansiyonlara ev sahipliği yapmaktadır.

Ayvalık Merkezin, diğer bir özelliği de sakin denizi ile bilinmektedir. Ayvalık Merkez, koylarında yer alan plajları dalga olmamasından dolayı tatilcilerin ilgi gösterdikleri yerler arasındadır. Bu bakımdan özellikle yaz aylarında yoğunluk yaşanmaktadır.

Ayvalık Merkez, Balıkesir ili sınırları içerisinde yer alan Marmara Bölgesinin bir beldesidir. Ayvalık Merkez, Marmara Bölgesinde olmasına rağmen Ege Denizine kıyısı bulunmaktadır. Bu yüzden indirimli Ayvalık Merkez otel fiyatları ile bölgedeki tatillerinizi erkenden gerçekleştirmeniz faydanıza olacaktır.

Nüfusu

Ayvalık Merkez tarihi ve turistik açıdan önemli turizm merkezleri arasında gösterilmektedir. Ayvalık Merkez genellikle yerli turistlerin sıklıkla geldikleri sahil bölgeleri arasındadır. Bu yüzden Ayvalık Merkez otellerine gidip tatil yapanlarla bölge nüfusu artmaktadır.

Ayvalık Merkezde yapılan en son nüfus sayımına göre; Ayvalık Merkez nüfusu 71 bin olarak belirlenmiştir. Balıkesir ilinin en büyük ilçeleri arasında yer alan Ayvalık Merkez, ziyaretçilerini ağırlamaya devam etmektedir.

Havalimanı

Ayvalık Merkez, bölgeye gelen misafirlere sunduğu ulaşım kolaylığı ile dikkat çekmektedir. Ayvalık Merkeze en yakın havalimanı Edremit ilçesinde yer alan Balıkesir Kocasinan havalimanıdır. Bu yüzden indirimli Ayvalık Merkez otel fiyatları ile bölgede gerçekleştireceğiniz tatiller sırasında mutlaka Kocasinan Havalimanını kullanmalısınız.

Kocasinan Havalimanından Ayvalık Merkez 35 km mesafede yer almaktadır. Ayvalık Merkezden Kocasinan Havalimanına yaz aylarında düzenli olarak ulaşım araçları bulmak mümkündür. Ayvalık Merkez genellikle yaz aylarında yoğunluk göstermektedir.

Otogarı

Ayvalık Merkeze yapacağınız ziyaretlerde, hava yolu ulaşımını kullanabileceğiniz gibi kara yolu ulaşımını da kullanabilirsiniz. Ayvalık Merkezde yer alan Ayvalık otogarı, merkezde olmasından ötürü bölgede yer alan Ayvalık Merkez otellerine yakın mesafede yer almaktadır.

Ayvalık Merkeze, Türkiye'den her noktasından şehirlerarası ulaşım araçları bulmak mümkündür. Yaz aylarının gelmesiyle Ayvalık Merkeze çeşitli illerden düzenli otobüs seferleri düzenlenmektedir. Diğer bir seçenek ise Ayvalık Merkeze deniz otobüsleri ile de kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Turizm Müdürlüğü

Ayvalık Merkez, tarihi dokusu farklı turizm aktiviteleri ve doğal görüntüsüyle ziyaretçilerin tatil için geldikleri yerler arasındadır. Ayvalık Merkezde yer alan çok sayıda destinasyon merkezi hakkında Ayvalık Merkezdeki turizm danışma ofislerinden bilgi alabilirsiniz. Ayvalık Merkezdeki turizm danışma ofisine İnönü Caddesi No: 4 Ayvalık Merkez adresinden ulaşabilirsiniz. Bölgede indirimli Ayvalık Merkez otel fiyatları ile konaklarken mutlaka danışma bürolarından destek almalısınız.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Ayvalık Merkez her ne kadar Marmara Bölgesinin beldesi olsa da iklim şartları bakımından Ege Bölgesinin etkisi altında kalmaktadır. Ayvalık Merkez yaz aylarında sahil bölgelerinde olduğu gibi sıcak ve kurak, kış aylarında ise yağışlı ve ılık geçmektedir.

Ayvalık Merkez, Akdeniz Bölgesinin olduğu kadar nemli değildir. Genellikle Ayvalık Merkezde yaz aylarında bile akşam saatlerinde serin hava görülmektedir. Bu nedenle yerli turistler Ayvalık Merkez otellerini tercih etmektedirler.

Yeme ve İçme Olanakları

Ege Bölgesinin en güzel iklimi ve bitki örtüsüne sahip olan Ayvalık Merkez, Ege kültürünün en güzel lezzetlerine ev sahipliği yapmaktadır. Ayvalık Merkezde çok sayıda zeytin ağacı, incir ağacı bahçeleri görmek mümkündür. Egenin incisi olan Ayvalık Merkez genellikle zeytinyağlıları, mezeleri ve reçelleri ile meşhur bölgedir. Ayvalık Merkezin en önemli lezzetleri arasında Ayvalık tostu yer almaktadır. Ayvalık tostu o kadar meşhurdur ki, Ayvalık Merkezin yanı sıra dünyaya adını duyurmuştur. Bu yüzden indirimli Ayvalık Merkez otel fiyatları ile bölgede gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında bu lezzeti mutlaka denemelisiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Ayvalık Merkez, hem turistik açıdan hem de bölge halkının da merkezde bulunmasından dolayı 12 ay boyunca yoğun geçmektedir. Ayvalık Merkez genellikle yerli turistlere Ayvalık Merkez otellerinde ev sahipliği yapmaktadır.

Ayvalık Merkezde yer alan çok sayıda kafe ve barlar, Ayvalık Merkeze gelen turistlerin gece eğlencelerinde vakit geçirdikleri yerler arasındadır. Ayvalık merkezde yer alan eğlence mekânlarından bahsetmemiz gerekirse; Moshos taverna, İnci cafe & Bar, Latema cafe, Du bakalım, Balıkçı meyhane, Ayvalık merkezde yer alan eğlence mekânlarından bazılarıdır.

Gezilecek Yerler

Ayvalık Merkez, tarihi ve doğal güzellikleri içerisinde çok sayıda misafire ev sahipliği yapmaktadır. Ayvalık Merkezde yer alan otellerde konaklayan tatilciler, Ayvalık Merkez otellerinin yanı sıra gezilecek ve görülecek yerler hakkında da oldukça ilgi göstermektedirler.

Ayvalık Merkezde yer alan gezilecek yerler hakkında en önemlilerini sizlerle paylaşabiliriz. Ayvalık Merkezde ve yakın beldelerde yer alan gezilecek yerler arasında, Agios Yannis kilisesi, Ayvalık körfezi, Şeytan sofrası, Saatli cami, Patricia Koyu, Ayvalık taş evleri, Mosco Adası koyu, Sarımsaklı plajı, Ayvalık Merkezde yer alan gezilecek yerler arasındadır.