Ayvacık Otelleri & Ayvacık Otel Fiyatları Toplam 5 Otel Bulundu

Harita
Palace Hotel Olive Odore
Palace Hotel Olive Odore
Palace Hotel Olive Odore
Palace Hotel Olive Odore
Palace Hotel Olive Odore
Club Hotel Gültur
Club Hotel Gültur
Club Hotel Gültur
Club Hotel Gültur
Club Hotel Gültur
Hotel Rena
Hotel Rena
Hotel Rena
Hotel Rena
Hotel Rena
Assos Dionysos Hotel
Assos Dionysos Hotel
Assos Dionysos Hotel
Assos Dionysos Hotel
Assos Dionysos Hotel
Öngen Country Hotel
Öngen Country Hotel
Öngen Country Hotel
Öngen Country Hotel
Öngen Country Hotel

Ayvacık Otelleri & Ayvacık Otel Fiyatları

Tarihi yapısı, tertemiz havası ile Çanakkale'nin en çok turist alan yerleri arasında Ayvacık Otelleri...

Marmara ve Ege bölümünün birleşim noktasında yer alan Ayvacık, Çanakkale'ye bağlı Türkiye'nin en çok turist alan yerleri arasındadır. Çanakkale Ayvacık'a sadece 70 km mesafede yer alan, turistlerin sıklıkla ziyaret ettikleri Ayvacık otelleri, ziyaretçilerine her türlü imkânı sunmaktadır. Ayvacık'a yapacağınız tatil planlarında hem bölgede yapabileceğiniz aktiviteler hakkında hem de destinasyon merkezleri hakkında bilgiyi sayfamızdan yararlanarak tatil planlarınızı oluşturabilirsiniz.

Tarihi yapısı itibariyle çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapan Ayvacık, Çanakkale için önemli kültürel faaliyetlere ev sahipliği yapmaktadır. Birçok medeniyetten izleri halen muhafaza eden Ayvacık, kültürel yapısıyla özellikle yabancı misafirlerin ilgisini çekmektedir. Bölgeyi daha yakından tanımak isteyen misafirleri, Ayvacık otel fiyatlarının uygun olmasından dolayı çok sayıda misafire konaklamalarında yardımcı olmaktadır.

Nüfusu

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerine sahip olan Ayvacık, çok sayıda destinasyon merkezlerini de turistlere sunmaya devam etmektedir. Ayvacık otelleri misafirlerine konaklamaların yanı sıra çok sayıda tarihi yapıya yakın olmasından dolayı ulaşım açısından da yardımcı olmaktadır.

Genellikle yöre halkı tarımla ve turizmle uğraştığı için çok sayıda geçim kaynağı yer almaktadır. Zamanla göç alan konuma gelen Ayvacık, Türkiye'de yapılan en son nüfus sayımına göre ortalama nüfusu 32 bin olarak belirlenmiştir.

Ulaşım Olanakları

Çanakkale'nin önemli turist çekim alanlarına sahip olan Ayvacık ulaşım kolaylığı açısından da dikkat çekmektedir. Ayvacık merkeze sadece 10 dakika mesafede yer alan Ayvacık otogarı şehir içi minibüslerle veya taksiyle rahatlıkla ulaşım sağlanmaktadır. Ulaşımın uygun olduğu Ayvacık otel fiyatlarıyla da uygun fiyata tatil imkânı sunmaktadır.

Hava yolu ile Ayvacık'a gelmek isteyen misafirler Çanakkale'de yer alan Çanakkale havalimanı Ayvacık?a ortalama 75 km mesafede yer almaktadır. Hava limanından Ayvacık'a şehir içi otobüslerle ortalama bir buçuk saatlik yolculuğun ardından ulaşabilirsiniz.

Turizm Danışma

Ayvacık merkezinde yer alan Kaymakamlık binası içerisinde bulunan Ayvacık Turizm Danışma Ofisi, Ayvacık'ı ziyarete gelen turistlere bilgi vermektedir. Çok sayıda tarihi yapıya sahip olan Ayvacık, tatilcilerin bölgede yer alan destinasyon merkezleri hakkında bilgi sahibi olması için Danışma ofislerine uğrayabilirler. Ayrıca Ayvacık otelleri destinasyon merkezlerine yakın mesafede olmasından dolayı sıklıkla misafirlerin konaklamalarını yaptıkları bilinmektedir.

İklimi ve Bitki Örtüsü

Marmara bölgesinin ve Ege bölgesinin etkisi altında kalan Ayvacık doğal yapısı ve bitki örtüsüyle tatilcilerine hem tatil imkânları sunmaktadır hem de tertemiz havasında bol oksijenli yapısıyla konaklama imkânı sunmaktadır. Bunun yanı sıra Ayvacık otel fiyatlarının da uygun olması turistlerin bölgeye gelmesine olanak sağlamıştır. Genellikle çam ağaçları ile çevrili ormanları denize kadar ulaşması adeta cennet görüntüsüyle tatilcilerini mest etmektedir. Sıcaklık olarak Akdeniz bölgelerine göre az nemli olması da yaz aylarının serin geçmesine neden olmuştur.

Yeme ve İçme Olanakları

Marmara ve Ege bölgelerinden izler taşıyan Ayvacık, yöresel ve kültürel özellikleri ile de misafirlerine unutulmaz bir tatilin garantisini vermektedir. Genellikle iklim ve bitki örtüsü bakımından elverişli arazilerinde zeytin ağaçları, incir ağaçları sıklıkla karşımıza çıkar.

Türkiye'de üretilen incir ve zeytin yetiştiriciliğinde önemli paya sahip olan Ayvacık otelleri sayesinde tarım ve turizm açısından Türkiye ekonomisini önemli ölçüde etkilemektedir. Önemli lezzetleri arasında, zeytinyağlı yemekleri, mezeleri, Sardalye Kebabı, Peynir Helvası, Süt Tarhanası, Simit lokumu önemli yöresel lezzetleri arasındadır.

Popüler Eğlence Mekânları

Ayvacık'ta yer alan çok sayıda tarihi mekânların yanı sıra eğlence kültürüne de önem vermesi misafirlerin farklı alternatif de eğlenmesine olanak sağlamıştır. Ayvacık otel fiyatlarının uygun olması ayrıca bünyesindeki eğlence mekânlarının da yakın olması tatilcilerin konaklamalarında yardımcı olmaktadır.

Ayvacık'ta Meşhur Assos dondurmacısı, Ayvacık kafeleri, Tunç Balık restoran, Yelken beach club, Filika bar, Yengeç restoran, Başka bar, Assos Ehli Keyf de tatilin yanı sıra kendinize vakit ayırabileceğiniz yerler arasındadır.

Gezilecek Yerler

Ayvacık'ın tarihi yapısının yanı sıra doğal ve kültürel özellikleri sayesinde yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilen destinasyon merkezleri arasında sayılmaktadır. Ayvacık otelleri tarihi olanakların tam merkezinde yer almasından dolayı ziyaretçiler otel dışındaki aktivitelerde Ayvacık'ın doğal yapısını yerinde görme imkânı bulabilirler. Ayvacık?ta gezilebilecek yerler arasında en önemlilerinden sizlere bahsedelim. Smintheion Antik kenti, Gargara Antik kenti, Zeus Altarı, Babakale Feneri, Müsellim Boğazı önemli destinasyon merkezlerindendir.