Ayaş Otelleri & Ayaş Otel Fiyatları Toplam 3 Otel Bulundu

Harita
Hattuşa Vacation Club Ankara
Hattuşa Vacation Club Ankara
Hattuşa Vacation Club Ankara
Hattuşa Vacation Club Ankara
Hattuşa Vacation Club Ankara
Prestige Thermal Hotel Spa & Wellness
Prestige Thermal Hotel Spa & Wellness
Prestige Thermal Hotel Spa & Wellness
Prestige Thermal Hotel Spa & Wellness
Prestige Thermal Hotel Spa & Wellness
Naskon Sapphire Resort Spa
Naskon Sapphire Resort Spa
Naskon Sapphire Resort Spa
Naskon Sapphire Resort Spa
Naskon Sapphire Resort Spa

Ayaş Otelleri & Ayaş Otel Fiyatları

Ankara'nın kaplıcaları ile ünlü ilçesi Ayaş'ta kalabileceğiniz Ayaş Otelleri...

Ankara'ya bağlı olan ve termalleri ile ünlü bir ilçe olan Ayaş'ta konaklayabileceğiniz Ayaş otelleri ve Ayaş hakkında ihtiyacınız olan tüm bilgileri bulabileceğiniz sitemiz sayesinde tatillerinizi çok daha verimli bir şekilde geçirmeniz mümkün olacaktır. Sitemizin sizlere sunmuş olduğu bu avantajlar sayesinde tatilleriniz sırasında zamanınızı çok daha doğru kullanma olanağına sahip olabilirsiniz.

Evliya Çelebi'nin eserlerinde ve folklor şarkılarında adı sıklıkla duyulan bir yer olarak karşımıza çıkan Ayaş'ta indirimli Ayaş otel fiyatları ile konaklayabilmek için sayfamızda bulunan oteller arasında karşılaştırma yapabilirsiniz. Bu sayede bölgedeki tatillerinizi çok daha verimli bir hale getirebilirsiniz.

Nüfus

Ankara'nın huzurlu ve sakin bir tatil yapma imkânı sunan ilçesi Ayaş'ta tüm mahalleleri ve ilçe merkezi göz önünde bulundurularak gerçekleştirilen 2015 nüfus sayımına göre 12.678 kişilik bir nüfus bulunmaktadır. Ayaş otellerinde konaklayarak bölgede tatil yapanlarla birlikte bölge nüfusunda da artışlar gözlemlenmektedir.

Ulaşım Olanakları

Ankara'nın Ayaş ilçesine ulaşım için hem şehirlerarası otogar olan AŞTİ'yi hem de Ankara Esenboğa Havalimanını kullanabilirsiniz. Bu sayede Ayaş'a ulaşımlarınızı çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmeniz mümkün olacaktır. İndirimli Ayaş otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellerinize ulaşmak için öncelikle Ankara'ya ulaşmanız ve buradan da şehir içi araçları ile Ayaş'a gelmeniz gerekmektedir.

Turizm Danışma

Her yılın Haziran ayı sonunda gerçekleştirilen Dut Festivali ile de bilinen bir yer olarak karşımıza çıkan Ayaş'ta gerçekleştirilen turizm etkinliklerinden Ayaş İlçe Turizm ve Kültür Müdürlüğü sorumludur. Ayaş otellerinde tatil yaparken yaşadığınız sıkıntılar konusunda ve bölgenin, tarihi, kültürü, gezilecek yerleri hakkında detaylı bilgi alabilmek için sitemizin sizlere sunmuş olduğu bilgilerden faydalanabileceğiniz gibi turizm danışma büroları ile de iletişime geçebilirsiniz.

İklimi ve Bitki Örtüsü

İç Anadolu'da bulunan Ankara'nın genelinde hüküm süren karasal iklim Ayaş'ta da görülmektedir. Bu yüzden indirimli Ayaş otel fiyatları ile bölgede gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında kış aylarının çok soğuk ve yaz aylarının da çok sıcak olduğunu görebilirsiniz. Bölgede ortalama karlı gün sayısının 1 ayı geçmediği görülmekle birlikte kış aylarında en soğuk -29 derece görülürken yaz aylarında en sıcak 40 derecelik sıcaklıklar görülmektedir.

Yeme ve İçme Olanakları

Ekonomisi tarıma dayanan Ayaş ilçesinde başlıca tarım ürünü şekerpancarı olmakla beraber sebzeciliğin geliştiğini görmek mümkündür. Ayaş otellerinde gerçekleştireceğiniz konaklamalarınız sırasında mutlaka aş çorba, miyane çorbası, Ankara tavası, alabörtme, calla, irişilik, datlaş gibi lezzetleri denemelisiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Ankara'nın Ayaş ilçesinde keyifli vakit geçirmek için kafe ve barlardan faydalanabileceğiniz gibi indirimli Ayaş otel fiyatları ile konakladığınız otellerin sunduğu eğlence olanaklarından da faydalanabilirsiniz. Otel dışında geçireceğiniz eğlenceli vakitleriniz için tercihinizi Face to Face Cafe, Özsüt, Dalyan Balıkçısı gibi mekânlardan yana kullanabilir, canlı müzik yapan mekânlarda dans ederek stresinizi atabilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Ankara tek başına gezilecek ve görülecek yerler arasında yer alırken Ankara'nın Ayaş ilçesinde gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında bölgede görebileceğiniz pek çok yer olduğunu görebilirsiniz. Bunların başında ise Ayaş Yöresel Ürünler Pazarı, Bünyamin Ayaşi Camii, Killik Camisi, Karakaya Kaplıcası, Paşa Hamamı, Asarcık Höyük, Çıngıllı Mağaraları, Ayaş İçmesi ve Kaplıcası, Sinanlı Köyü Ulu Camisi ve Galat Kalesi Ayaş otellerinde konaklarken görmeden dönmemeniz gereken yerler arasındadır.