TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIAyancık Otelleri
1 Ayancık Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Ayancık Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Ayancık Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Ayancık Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Olmazsa Olmazlar

En iyi Ayancık Otelleri ve en uygun Ayancık otel fiyatları, Ayancık hakkında genel bilgiler...

Ayancık Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

8.7
B. D. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 17-12-2021/18-12-2021
Otelin kolay ulaşılabilirliği ve personel ilgisiyle çok sık tercih ettiğimiz bir otel
8.0
M. Emin | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 09-10-2021/10-10-2021
Fiyat performansı güzel. Tam bir aile işletmesi. Sakin ve huzurlu bir ortama sahip. İşletme sahibi Adnan bey e teşekkür ederiz. Her isteklerimizde yardımcı oldu.
10
S. Çağlargil | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 26-08-2020/28-08-2020
Çok güzel bir mekan. Konumu, durumu, çeşitliliği, temizliği ve ekonomik fiyatları ile gerçekten de gidilmesi gereken bir yer.
9.3
R. T. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 27-06-2020/30-06-2020
Ailenizle gelip biranızı yudumlayabileceğiniz ender mekanlardan, sabah oda pencerenizi açıp deniz kokusunu hissedip, 2 adım ötede aile plajında yüzebileceğiniz konumda. Hizmet kalite çok iyi. Bütün çalışan personeline ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yolunuz düşerse Ayancık’a, misafir olmanızı tavsiye ederim.
8.7
H. ALAN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 10-09-2021/12-09-2021
Sinop Ayancıkta yer alan otelinizde kısa süreli konaklama yaptık. Doğal güzelliği ve yeşil alanlarıyla Sinop un en güzel konumunda yer alıyor. Butik bir otel. Ev konforunda bir konaklama oldu bizim için

Ayancık Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Ormanın ve denizin birleştiği ender yerlerden Aydıncık'ta konaklayabileceğiniz Ayancık Otelleri...

Sinop'a bağlı bir ilçemiz olarak karşımıza çıkan Ayancık, bünyesinde bulunan mağaralar, kanyonlar ve yaylalarla meşhur bölgelerimiz arasında yer almaktadır. Buna bir de denizin ormanla bir arada olması eklendiğinde Ayancık otelleri tatil için en doğru tercihlerden birisi olabiliyor.

Önceleri Kastamonu'ya bağlı olan Ayancık Cumhuriyet'in ilanından sonra Sinop'a bağlanmıştır. Rengârenk çiçekleri ve temiz havası ile tatilinizi daha renkli bir hale getirecek olan Ayancık'ta indirimli Ayancık otel fiyatları ile konaklama olanağına sahip olabilmek için sitemizin erken rezervasyon kampanyalarından yararlanmanız faydanıza olacaktır.

Nüfusu

Sinop'un en büyük ikinci ilçesi olan ve uzun bir sahil şeridine sahip olan Ayancık nüfusu 2015 verilerine göre 22565 olarak karşımıza çıkmaktadır. Yerel halkın büyük bir çoğunluğu şehir yerleşkelerinde bulunurken kırsal alanlarda da 9280 kişilik bir nüfus olduğu görülmektedir. Ancak yaz aylarında Ayancık sahilinden faydalanmak isteyen kişilerin Ayancık otellerinde gerçekleştirdikleri konaklamalarla birlikte bölge nüfusunda bir artış gözlemlenmektedir.

Ulaşım Olanakları

55 km'lik sahil yolu ile Sinop?a bağlı olan Ayancık, il merkezine 56 km uzaklıkta bulunmaktadır. Şehirlerarası otobüs firmaları ile karayolundan ulaşabileceğiniz Ayancık'a havayolu ile ulaşmak için Sinop Havalimanını kullanabilirsiniz. İndirimli Ayancık otel fiyatları ile bölgede gerçekleştireceğiniz tatilleriniz için ulaşım yolu olarak havayolunu tercih edecekseniz bilmeniz gereken husus bölgeye sadece İstanbul Atatürk ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanlarından sefer düzenlendiğidir.

Turizm Danışma

Sinop'un en güzel ilçelerinden Ayancık'ta gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında Ayancık turizm danışma servislerinden faydalanabilirsiniz. Bölgede gerçekleştirilen turizm etkinliklerinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün yetkili olduğunu görebilirsiniz. Bu yüzden Ayancık otellerinde konaklarken bir sıkıntı yaşadığınızda müdürlükten destek alabilirsiniz.

İklimi ve Bitki Örtüsü

Batı Karadeniz Bölgesinde yer alan Ayancık kuzeyinde Karadeniz ile çevrilidir. Bu da bölgede tipik Karadeniz iklimi olmasına yol açmaktadır. Kışları serin ve yağışlı, yazları sıcak ve nemli geçen Ayancık'ta doğal bitki örtüsünün geniş ormanlar olduğunu görebilirsiniz. Bu da indirimli Ayancık otel fiyatları ile gerçekleştireceğiniz konaklamalarınız sırasında büyük bir konfor sağlamaktadır. Orman ve denizin buluştuğu bölgede keyifli bir tatil yapabileceksiniz.

Yeme ve İçme Olanakları

Ayancık'ta Karadeniz mutfağının esintilerini görebilirsiniz. Ayancık otellerinde konaklarken yörede tatma olanağı bulabileceğiniz lezzetleri bakacak olduğumuz zaman karşımıza üzümlü cevizli, kıymalı ve yoğurtlu gibi çeşitleri olan Nokul, pilaki, mısır pastası, kaşık çıkartması, içli etli hamur gibi lezzetler çıkmaktadır. Ayrıca Islama, mısır çorbası, mısır tarhanası, sirkeli pırasa, içli tava, katlama, kabak millesi ve hamur tatlısı gibi lezzetleri de mutlaka denemelisiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Ayancık her ne kadar turizm açısından değerli ve gelişmiş bölgelerimizden olsa da bölgede konaklama imkânı bulabileceğiniz indirimli Ayancık otel fiyatlarına sahip otellerin eğlence tesisleri dışında fazla bir eğlence mekânı bulamazsınız. Ancak bölgedeki Cafe Firuze adlı mekân bu konudaki ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabileceğiniz bir mekân olarak karşınıza çıkmaktadır.

Gezilecek Yerler

Dağlar ve ormanlarla bütünleşmiş bir yapıya sahip olan Ayancık otellerinde konaklarken doğayla iç içe bir tatil yapma imkânı bulabilirsiniz. Üstelik sahip olduğu yaylalar, mağaralar ve kanyonlar bölgede keyifli bir gezi gerçekleştirmenize de olanak sağlayacaktır. Bölgede gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında her mevsim ayrı bir güzelliğe bürünen Çangal'ı, doğa yürüyüşleri için muhteşem bir doğaya sahip olan Babaçay Kanyonu'nu ve İnaltı Mağarası'nı mutlaka görmelisiniz.