TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIAvanos Otelleri
3 Avanos Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Avanos Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Avanos Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Avanos Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Avanos Otelleri ve en uygun Avanos otel fiyatları, Avanos hakkında genel bilgiler...

Avanos Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

10
M. GÖNEN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 15-04-2021/16-04-2021
Odalar gayet lüks ve konforluu
10
ü. özdemir | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 09-08-2020/11-08-2020
Odalar gayet otantik ve genişti. Personel de gayet ilgili ve alakalıydı.
10
t. özcan | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 23-08-2020/25-08-2020
Yemekler gayet lezzetliydi ve çeşitliydi. Personelde güleryüzlüydü. Memnun bir şekilde ayrıldık.
9.7
C. C. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 05-02-2021/07-02-2021
Kapadokya turumuzda 2 gece konakladık, merkezi bir yerde ve sakin bir otel. Odalar geniş ve konforluydu. Pandemi kurallarını eksiksiz uygulayan bir işletme. Personel ilgili ve güler yüzlüydü.
10
H. D. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 12-01-2021/15-01-2021
Kapadokya gerçekten görülmesi gereken bir yer ve biz eşimizle bu seyahatimizde tavsiye üzerine bu oteli tercih ettik. Konumu ve hizmet kalitesi çok güzel. Personel ilgi ve alakasından da memnun kaldık. Kapalı havuzunda ve spa bölümünde rahatlatıcı ve keyifli zaman geçirdik.

Avanos Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Tarihi ve kültürel seyahatleriniz için uygun Avanos Otelleri...

Tarihi ve doğal görüntüsünü halen koruyan Avanos'ta yer alan otelleri ve Avanos otelleri ile ilgili en uygun fiyatları bulabileceğiniz sitemizi sizler için yeniden düzenledik. Avanos'ta çok sayıda otel ve kaya evleri yer almaktadır.

Nevşehir iline başlı olan Avanos, tarihi dokusu ve misafirlerine eski dönemleri halen yaşatmasıyla bilinmektedir. Avanos, genellikle yaz aylarının yaklaşmasıyla turist akınına uğramaktadır. Avanos'u ziyarete gelen misafirler çok sayıda tarihi müzeleri ve destinasyon merkezlerini bir arada bulabilirler.

Tarihi geçmişi çok eskiye dayanan Avanos, önceki dönemlerde ismi Venessa olarak bilinmekteydi. Avanos, Nevşehir ilinin kuzeyinde merkeze 18 km mesafede yer almaktadır. Bu da uygun Avanos otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellere rahatlıkla ulaşabilmenize olanak sağlayacaktır.

Nüfusu

İç Anadolu Bölgesinin önemli turizm merkezleri arasında olan Nevşehir'in Avanos ilçesi yerli ve yabancı misafirlere ev sahipliği yapmaktadır. Avanos genellikle tarihi dokunun ve görsellik anlamında gelen ziyaretçilerin ilgisini çeken konumdadır.

Nevşehir ilinin önemli merkezleri arasında olan Avanos, ortalama 33 bin nüfusa sahiptir. Genellikle günübirlik turların ve kısa süreli seyahatlerin gerçekleştiği Avanos'ta yaz aylarında nüfusunun kat ve kat üzerine çıkmaktadır. Bunda Avanos otellerinde sunulan konforlu tatil imkânlarının etkisi de büyüktür.

Havalimanı

Nevşehir ilinin en önemli turizm çekim alanlarına sahip olan Avanos, genellikle kara yolu ile ulaşımlar sıklıkla kullanılmaktadır. Nevşehir gelişen ülke şartları itibariyle ulaşımında kolaylıkla yapıldığı konuma gelmiştir.

Avanos'a ulaşımlarda havayolu ile gelmek isteyen misafirler Kapadokya Havalimanını kullanabilirler. Avanos'a 36 km mesafede yer alan Kapadokya Havalimanı araçla yarım saat mesafede yer almaktadır. Havaalanından uygun Avanos otel fiyatları ile konaklayacağınız otellere şehir içi araçlarını kullanarak rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Otogar

İç Anadolu Bölgesinin turizm merkezleri arasında yer alan Avanos, ziyaretçilerine her türlü olanakları sağlamaktadır. Avanos'a hemen hemen her noktadan ulaşım araçları bulmak mümkündür.

Avanos'u ziyarete gelen misafirler genellikle şehirlerarası otobüslerle ulaşımı sağlamaktadırlar. Avanos merkezde Kapadokya Caddesi üzerinde yer alan Avanos otogarı, merkezde yer alan Avanos otellerine yürüyüş mesafesinde yer almaktadır.

Turizm Müdürlüğü

Antik dönemlerden günümüze kadar ulaşan en önemli eserleri ile bilinen Avanos, yabancı misafirlerin Avanos ile ilgili kültürel bilgiye sahip olmak için geldikleri bilinmektedir. Eski ismi Venessa olan Avanos, çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmıştır.

Kültürel anlamda çok fazla görselliğe sahip olan Avanos, doğal kaynaklarıyla tatilcilerine unutulmaz bir gezintiye çıkarmaktadır. Kampanyalı Avanos otel fiyatları ile konaklarken bölgede yer alan tarihi ve kültürel yerler hakkında detaylı bilgiyi Avanos merkezde yer alan turizm müdürlüğünden bilgi alabilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

İç Anadolu Bölgesinin iklim şartlarına sahip olan Avanos, doğal zenginlikleriyle kültürel mirasımız olarak hem Türkiye hem Nevşehir için önem kazanmıştır. Genellikle Avanos, kırmızı topraklarla çevrili tepelerden oluşmaktadır.

Avanos'ta genellikle çanak, çömlek yapılmasının nedeni Avanos'un toprakları bu yapıya elverişli olmasından dolayıdır. Yaz ayları oldukça sıcak geçen Avanos, kış aylarında ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Bu da yaz aylarında Avanos otellerinde konaklamanın daha doğru bir karar olduğunu düşünmeyi sağlamaktadır.

Yeme ve İçme Olanakları

Kültürel ve yöresel anlamda çok fazla kültürü bünyesinde barındırmış olan Avanos, yemekleri ve gelenek görenekleriyle bölgeyi ziyarete gelen turistlere farklı olanaklar sunmaktadır. Bu lezzetleri hem kampanyalı Avanos otel fiyatları ile konakladığınız otellerin restoranlarında hem de yerel restoranlarda deneme olanağına sahip olabilirsiniz.

İç Anadolu Bölgesinde yer alan kültürel lezzetleri Avanos'ta da görebilmek mümkündür. Avanos'ta yer alan yöresel lezzetler arasında, Testi Kebabı, Çömlek fasulyesi, Düğü çorbası, Sütlü çorba, Nohutlu yahni, Gendime, Kayısı dolması ve Ayva dolması Avanos'ta yer alan yöresel yemeklerden bazılarıdır.

Popüler Eğlence Mekânları

Genellikle kültür turizmine yönelik hizmet veren Avanos, bölgeye gelen misafirlere doğal ortamda gezme imkânı sunmaktadır. Avanos'a gelen misafirler bölgede yer alan tarihi otellerde konaklamalarını yaparak farklı konseptte bir tatil imkânı bulmaktadırlar.

Avanos eğlence anlamında çok fazla imkâna sahip değildir. Genellikle Avanos otellerine gelen misafirler Avanos ve civar yerlerde gezinti yaparak tatiline farklı olanaklar yaratabilirler.

Gezilecek Yerler

Avanos, kültürel yolculuğa çıkmak isteyen misafirlerin tercih ettikleri yerler arasındadır. Genellikle Avanos'ta adım attığınız yerde tarihi doku yer almaktadır. Yabancı misafirler ve günübirlik turlarla Avanos'a gelen misafirler yöre hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirler.

Avanos'a ziyarete geldiğinizde gezilecek ve görülmesi gereken yerlerden bazıları, Meskendir vadisi, Dervent Hayal vadisi, Üzümlü Kilisesi, Zelve ören yeri ve Öz konak Ören yeri Avanos'ta yer alan ve uygun Avanos otel fiyatları ile bölgede konaklarken gezilebilecek yerlerden bazılarıdır.